kijkenkiezenkopen Stoppen met HQs f ;fL DAGM R00S! DoorWi de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Ingezonden brief art als dt nacJrt ger ei> arrjree GevolgviM^M| Genera tiesm^Hba Brandende zon Verschroeide Vrouwen die za Handen die reik® W Door harten Veerkracftt ontwaakt Gezang op p akkei Huipiijn Nellie Schild Dingen in gedichten. Dat is het thema van de Landelijke Gedichtendag die op donderdag 31 januari wordt gevierd. Ook in Schiedam staat de poezie in de belangstelling. In samenwerking met de Bibliotheek Waterweg publiceert Het Nieuwe Stadsblad deze maand wekelijks een gedicht-met-ding. Vandaag het gedicht van Oeganda van Nellie Schild. (Foto: Theo Reyman) Tramplus Na heel, heel lang wachten, bijna in't geniep, zit er ein- delijk beweging in. Tramplus wordt aangelegd. Hoe plan ners werken is mij echter een raadsel. Maanden zijn werk- lieden bezig geweest met al- leen de bmg. Hoogte, bevei- liging, afwerking. Er was toch alleen een probleempje met dat gedeelte, wat 'bmg' ge- noemd wordt. Er omheen gebeurde niets, wat eigenlijk net zo belangrijk is. Ja, er werd af en toe gegraven, nu pas zijn werklieden echt be zig. Die trambaan had mis- schien al klaar kunnen zijn. Er hadden de nodige voor- bereidende werkzaamheden kunnen worden uitgevoerd. Laten graven, storten van een betonbak, waar nodig het spoor. Palen voor de bo- venleiding, misschien zelfs al gedeeltelijk van bovenlei- ding voorzien. Nu begrijp ik de waarde van iets om te bouwen. Die is te hoog en vreemd gepland. Hans Henrichs Fijne kneepjes van Line Dance SCHIEDAM - Wie de fijne kneepjes van Line Dance wil leren, kan iedere vrijdag- avond terecht in wijkcen- trum De Erker. Fred van der Neervoort geeft van 20.00 tot 22.00 uur les in deze popu late country dans. De kos- ten bedragen 10 euro per maand. Op zaterdag 26 janu ari kan het geleerde in prak- tijk worden gebracht tijdens een Line Dance avond in De Blauwe Bmg en de Erker. Aanvang 19.30 uur. SCHIEDAM - Voor carna- valsvereniging De Rietzei lers staat een druk weekein- de voor de deur. Naast het seniorencarnaval wordt met verenigingen uit de re- gio warm geblazen en mil ling start het kaarten. Het seniorencarnaval barst za terdag 26 januari los in wijkcen- trum De Blauwe Bmg aan het Bachplein. De vereniging heeft hieraan voorafgaand al enkele verzorgingstehuizen bezocht. Op het programma van deze middag staat een gezellige re vue, tombola en natuurlijk mo- gen de bezoekers naar harten- lust meefeesten met de Rietzei lers. De deur gaat open om 13 uur en de toegang is gratis, 's Avonds is er het grote Effe Uit- Blaoze Feest. Diverse blaaska- pellen komen warm blazen voor het grote carnavalsweek- end. Deze avond worden ook het witte en zwarte schaap be- kend gemaakt. Een ieder is wel- kom om zijn of haar zorgen aan de kant te zetten en zich in het feestgedruis te storten. Het feest begint om 20.30 uur in de Blauwe Bmg. Niet-leden beta- len 5 euro toegang. Zondag 27 januari de kaartmid- dag van De Rietzeilers in de Blauwe Bmg. Amerikaans Joke- ren Koppel klaverjassen, in- schrijfgeld 2,50. Hier zal ook de tombola niet ontbreken. Voor inschrijving: Klaverjassen- Henk Hoppe 010-4264731 en Amerikaans Jokeren-John Keemink 010-4700738 Met de komst van een algeheel rookverbod voor de horeca en een nieuw jaar met goede voomemens willen steeds meer Nederlanders stoppen met roken. Maar weinig mensen weten dat roken ook in- vloed heeft op de werking van medicijnen. Dat geldt ook voor het stoppen. Volgens Apotheker Karen de Leest uit Nieuwegein kunnen medicijnen bij rokers anders werken dan bij niet-rokers. "Bij diabe tes, de longziekte COPD, hoge bloeddruk of hartaandoeningen en pilgebruik boven de 35 is dit iets om rekening mee te houdenStoppen met roken kan betekenen dat iemand bijvoorbeeld minder medi cijnen hoeft te gebruiken. "Kijk naar hoge bloeddruk. De bloeddruk stijgt door roken - dat komt door- dat nicotine de bloedvaten vernauwt. Wie nog een hoge bloeddruk heeft en rookt, zal meer medicij nen moeten gebruiken dan iemand die niet rookt. Dus als de roker stopt dan is het goed om te kijken of de hoeveelheid medicijnen naar beneden mag. dit geldt bijvoorbeeld ook voor iemand met diabe tes: het medicijngebruik kan misschien omlaag Het is volgens Karen de Leest belangrijk dat medicijngebruikers naar de apotheek gaan als ze willen stoppen met roken. "Als je bepaalde klachten krijgt terwijl je bezig bent met stoppen, bespreek dat dan in de apotheek. Bij een paar medicijnen is er een wisselwerking met roken. Zoals bij een zware roker die theofyiline gebruikt - tegen benauwdheid's nachts. Hij heeft veel nodig van dit middel. wel ander- half tot twee keer zoveel als een niet-roker. Als hij stopt, is zijn oude dosis al snel veel te hoog. En dat betekent meer kans op bijwerkingen of verergering daarvan. Goed om daarop alert te zijn. En als wij in de apotheek weten dat iemand gestopt is met roken, dan nemen we dat mee in de medicatiebewa- king. Vertel het ons!" Vaak zoeken aanstaande niet-rokers informatie over hulpmiddelen bij het stoppen - zoals bepaalde medicijnen op recept of nicotinevervangers, zonder recept. "Wij apothekers kunnen hierover veel uit- leggen", zegt Karen de Leest. "En een tip: kijk ook op de website van de Nederlandse apotheken: www.apotheek.nl, bij het thema 'Stoppen met roken'." 50% van de Ne derlanders heeft last van roos, waarvan 10% in ernstige mate. Dat is welgeteld 5% van de Ne derlandse bevolking. Roos wordt veroor-" zaakt door de schimmel Malassezia, deze schimmel komt bij iedereen op de hoofdhuid voor. Als deze schim mel overactief wordt onstaat er roos. In plaats van dat de huid weinig tot geen zichtbare huidcellen afscheid zijn er in- eens tientallen schilfers te zien. Door deze overactiviteit aan huidcellen voelt de hoofdhuid vaak strak, droog en jeukerig aan. De Duitse Consumenenbond STIWA testte twaalf anti-roos shampoo's op hun effectiviteit en werking. Het shampoomerk Head&Shoulders scoorde het beste op de combinatie van bestrij- ding tegen roos en de verzorging van het haar. Head&Shoulders heeft maar liefst 13 varianten om roos tegen te gaan. Van Inten sive voor de hardnekkige roos tot Sensitive voor de gevoelige huid. De ingredienten Zinkpyrithione en Salicylzuur hel- pen roos effectief te bestrijden. De Head&Shoulders In tensive is vooral te gebruiken als kuur, de overige twaalf varianten hebben en mildere vorm en zijn toepasbaar voor regelmatig gebruik. Voor meer anti-roos dps kunt u kijken op www.headandshoulders.nl Woensdag 23 januari 2008 - Pagina 29 *<r$ Vy- W- Spfe v -''MHF Tw- Rietzeilers blazen zich warm Omdat je medicijnen gebruikt is het verstandig om dit ook aan je apotheker te vertellen Morgen stop ik er echt mee!

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 29