Gelikte techno in Kathedraal Pure melancholie met portie humor Onder meer Rowwen Heze treedt op tijdens de heren van Amstel LIVE FOTO: ROB VERHORST Schiedamse punkers naar Emergenza festival Met korting naar The Base in Maastheater Strada verhaalt over jonge straatartiesten; met dans, theater, film en fotografie Daklozen op de schaats ROTTERDAM - Na de sterren schitteren nu ook de daklozen op het ijs. Althans in de visuele comedy, die te zien is in Las Palmas op de Kop van Zuid in Rotterdam. Doorgewinterde acteurs van het RO Theater en onnavolgbare beeldenmakers van Vis a Vis maken een voorstelling over goede Too loud for Granny doet mee aan's werelds grootste festival voor live bands. foto: jerry koovman SCHIEDAM - De Schiedamse punkband Too Loud For Granny is toegelaten tot de voorrondes van het Emergenza festival. Dit internationale muziekfestival gaat in maar liefst 150 steden we- reldwijd van start en is daarmee de grootste live band wedstrijd ter wereld geworden. De winnaar van een regiofinale gaat door naar de landelijke finale en de winnaars daarvan nemen het te- gen elkaar op tijdens het Taubertal Festival in Duitsland dat met ruim 25.000 bezoekers een van de grootste openlucht festivals in Europa is. De jongens van Too Loud for Granny zullen hun opwachting maken op vrijdag 1 februari om 22.30uur in podi- umcafe EXIT in Rotterdam. Samen met zeven andere toffe bands zullen ze er een spetterende show van maken. De jon gens van Too Loud for Granny delen twee gratis kaartjes uit aan degene die het meest originele foto maakt van de logo van de band. Mail voor meer info naar tickets@tooloudforgranny.com. VLAARDINGEN - De SUBJECT- editie in Club Kathedraal wordt een maandelijks terugkerend evenement. Op zaterdag 26 ja- nuari gaat de zaal om 22.00 uur open en kan men tot in de late uurtjes dansen. Deze keer zijn onder andere te gast te gast: Jo achim die bekend werd van Sound Architecture en op het moment hard bezig met het REMF! Ook zal DC zijn op wachting maken. De Hoekselijn kreeg van deze gast een mix op- gestuurd en was onder de in- druk. Laat dit een reminder zijn voor alle bedroom DJ's. Schroom niet en mail je demo naar hoekselijn@gmail.com. Verder staan residents Le Debut de Funck, Kenobi KSPR.SPKR klaar met wat ruige beats. Toegang 5 euro. De organiserende DJ's: Kenobi KSPR.SPKR. foto: pr bedoelingen en desastreuze gevolgen. Nu de Pauluskerk niet meer bestaat, is een liefdadigheidsorganisatie op het idee gekomen om zich over de Rotterdamse daklozen te ontfermen en ze te laten schitteren in een spetterende ijsshow. Maar de ijsvloer is doorkliefd met enorme betonnen pilaren, de ruimte is nu eens veel te koud, dan weer veel te heet en met de dakloze sterren loopt het ook al niet volgens schema. Als ze al komen opdagen, reiken ze vaker naar de lies dan gehoopt. Vanaf 30 januari, speellijst op www.rotheater.nl. Dichter Levi Weemoedt en muzikant Cornells Pons treden zondag op in de bibliotheek aan het Bachplein in Schiedam. foto: roel dukstra SCHIEDAM - "Pure melan cholie gezoet met een portie humor." Dat is volgens de Vlaardingse muzikant Cor nells Pons het recept voor zijn poetisch muzikaal pro- gramma met dichter Levi Weemoedt Zondag zijn ze te zien en te beluisteren tij dens Zondagmiddag Lite- rair in de bibliotheek aan het Bachplein in Schiedam. Al druipt de droevigheid van de poezie, als Weemoedt en Pons samen optreden wordt er toch voornamelijk gelachen. "Ik heb ruim dertig gedichten van Levi op muziek gezet. Die zingen we samen als een soort Everly Brot hers. En natuurlijk leest Levi voor uit eigen werk", vertelt Pons. Het duo is meer dan twintig jaar bevriend en ook nadat Wee moedt richting Assen vertrok, zijn ze elkaar niet uit het oog verloren. "Levi heeft altijd in Vlaardingen gewoond, als je heel hard gooide op een steen- worp afstand van mijn huis. Maar ook in die tijd schreven we elkaar drie brieven per week. Dat zijn we blijven doen. Hij komt altijd met iets verras- sends" Hoewel de productie van dich ter afgelopen tijd is gestokt, gaan ze de draad weer oppak- ken. "Geen toumee door het land maar we doen de leuke dingen. We zijn op ons best in een kleine zaal met vijftig tot honderd mensen." In samenwerking met Roland Vonk wordt gewerkt aan de op- name van live cd. "Het is ons vaak gevraagd. We hebben al- leen wat radio-opnamen maar die zijn te mager van kwaliteit", vertelt Comelis Pons. Levi Weemoedt en Comelis Pons, zondag 27 januari om 14 uur in bibliotheek Waterweg aan het Bachplein in Schiedam. Kaarten a 12,50 euro zijn ver- krijgbaar bij de bibliotheek, boekhandels J.S. Van Leeuwen en Post Scriptum of aan de zaal. De Agen ROTTERDAM - Het R&B- feest The Base luidt op za terdag 9 februari het nieu- we jaar in met een party in Dance Club Tropicana. En dat betekent bouncen op de beste R&B en Hiphop. Achter de draaitafeis staan de resident-dj's Menace, Rockwifder, Denny Delg- ado, MixMaster J en Fan tastic. Kaarten kosten 15 euro. Een kaartje in de voor- verkoop (ticketbox/Free record Shops/www.timo- co.eu) is geldig voor twee personen!

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 31