Politie zet vandalen te kijk op internetsite 8TT UVATSTE RONOP Winterkollektie wordt bij J stuks nkTI rcn •CEsanrcB CLajW!) cheucs 1 -50% 25,- II 1 -11 n/A 'TTrTrim 1 Ul If A •EEBTGEGffiCB Sloop Zoeken in de puinhopen Autoservice Eigenraam «0S037 k CROTE OVER- I PARTIJ HEMDEN TRUIEN VANAF de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - Dagenlang zocht Roger Pluijm in de bergen puin, na de sloop van de Frankelandsekerk. Maar hij vond slecht wei- nig souvenirs, alles was ten onder gegaan in het puin. "Slechts een engelenkopje heb ik ontdekt." Pluijm vindt datde Frankelandsekerk eigenlijk een basiliek had moeten worden in plaats van de Singelkerk.' De titel van de voormalige Sint Liduinakerk werd na 1969 overgedragen aan de Singelkerk die toen de dubbel-titel 'Kerk van de Heilige Liduina Onze Lieve Vrouwe van de Allerheiligste Rozenkans' kreeg. Door inzet voor behoud van deze kerk en een aanvraag in 'Ro me' om de verheffing tot basiliek te verkrijgen, is het aan Pastoor Mgr. Vismans te danken dat de Singelkerk in 1990 door Paus Jo hannes Paulus II tot basiliek werd verheven. De huidige titel is nu kortweg: Basiliek van de H. Liduina On ze Lieve Vrouw Rozenskrans. Wie materiaal over de kerk in bezit heeft en dit beschikbaar wil stellen, kan contact opne- men met Roger Pluijm via e- mail: roger.pluijm@kabel- foon.nl REGIO - De politie Rotterdam- Rijnmond heeft foto's van ver- dachten op internet geplaatst, die in de nacht van oud en nieuw vernielingen hebben aangericht in metrostations. De site (www.politie.nl en dan doorklikken naar korps Rotter dam Rijnmond) is inmiddels meer dan 30.000 keer bekeken. Tijdens oudejaarsnacht is voor honderdduizenden euro's schade aangericht in metrosta tions door vernielingen en plu- deringen. Naar aanleiding van beelden is een verdachte van vernielingen op metrostation Heemraadlaan al aangehouden. Inmiddels is door de politie een onderzoek ingesteld naar de daders van deze misdrijven. Van diverse misdrijven zijn goede camera- beelden gemaakt. Op deze beel den is een groot aantal perso- nen te zien die betrokken zijn bij deze misdrijven. Bij de plun- deringen was een groot aantal personen betrokken. Ook deze personen werden opgenomen middels camera's van het vi- deobewakingssysteem. Voor- alsnog biedt de politie deze per sonen de gelegenheid zich te melden bij een bureau in de buurt. Melden zij zich niet, dan zal de politie ook van hen mid- dels een opsporingsbericht via de media foto- dan wel video- materiaal tonen. Rapport jeugdbeleid SCHIEDAM -De Verken- ningscommissie Jeugdbeleid presenteert donderdag 31 ja nuari het eindrapport. De commissie, die bestaat uit een aantal gemeenteraadsle- den, heeft onderzocht wat de vrijetijdsmogelijkheden zijn voor jongeren in Schie dam. Daartoe werd onder andere een jongerendebat georganiseerd. De inbreng van de jongeren is verwerkt in de eindrapportage. Voor- afgaand aan de raadsverga- dering wordt het rapport overhandigd aan verant- woordelijk wethouder Das- kalakis. Uiteindelijk beslist de gemeenteraad beslissen of de aanbevelingen uitge- werkt kunnen worden. Ruilbeurs in De Woudhoek SCHIEDAM - Postzegels, munten, jokers, ansicht- en prentenbriefkaarten kunnen zondag worden geruild in ontmoetingscentrum Woudhoek aan het Heijer- mansplein. De ruilbeurs be- gint om 13 uur en de toegang is gratis. Ook is het mogelijk om verzamelobjecten gratis te laten taxeren. Overval op groothandel SCHIEDAM - Een groothan del aan de Schuttevaerweg is maandagmorgen rond half acht overvallen. Het perso- neel werd door drie mannen met bivakmutsen, onder be- dreiging van een mes en een vuurwapen, gedwongen een geldbedrag af te geven. Na de overval ging een van de overvaller richting de Spaan- seweg en nam daar de bus. De politie van district Water- weg is opzoek naar getuigen. Het gaat om drie mannen die in het donker gekleed waren. Wie meer informatie heeft wordt verzocht contact op te nemen met de politie, tel. 0900-8844 of via Meld Misdaad Anoniem 0800- 7000. Openstaande boetes en valse papieren SCHIEDAM - De politie heeft vorige week een kente- kencontrole gehouden op de Madingeweg. In totaal zijn 1727 voertuigen gescand. Dit leverde 13 hits op. Drie auto- mobilisten werden bekeurd omdat ze geen rijbewijs bij zich hadden, over een door- getrokken witte streep reden en reden met gladde ban- den. Aan drie personen werd medegedeeld dat ze nog een boete hadden openstaan, een van hen betaalde direct het bedrag van 675 euro. Tij dens de controle werd ook een persoon aangehouden die in het bezit was van valse documenten. Deze man is overgedragen aan de Vreem- delingenpolitie. Door perso- neel van de gemeentebelas- tingdienst werd een auto in beslag genomen. Brand in winkel Nieuwe Passsage SCHIEDAM - In een kle- dingszaak in de Nieuwe Pas sage is donderdagavond brand uitgebroken. Het vuur ontstond doordat de boiler in de keuken vlam vatte. Me- dewerkers hebben de klan- ten uit de winkel gehaald en het vuur gedoofd. De brand- weer luchtte het pand en checkte de overige ruimtes. Tandprothetische Praktijk Veringmeier Deze week bij Stichting Welzijn Schiedam Wijkcentrum De Blauwe Brug Vrijdag 25 januari Psychometrie aan de hand van een zelfgemaakte boomtekening Tijd: 19.30 - 22.30 uur Kosten: 5.- Zaterdag 26 januari Effe Uitblaoze Tijd: vanaf 20.30 uur Kosten: entree niet leden van De Rietzeilers 5.- Zaterdag 26 januari Line Dance Tijd: 19.30 - 00.00 uur. Kosten: 2.- Zaterdag 26 januari Seniorencarnaval Tijd: vanaf 13.00 uur. Kosten: gratis Zaterdag 26 januari Hotstone Massage Tijd: 10.00 -16.00 uur. Kosten: 50.- Zondag 27 januari Kaartmiddag van De Rietzeilers Tijd: vanaf 13.30 uur. Kosten: 2.50 Woensdag 30 januari Bingo Tijd: 10.00 - 11.30 uur Kosten: 3.50 Wijkcentrum De Erker Zaterdag 26 januari Line Dance Tijd: 19.30 - 24.00 uur Kosten: 2.- Zaterdag 26 januari Bob Ross schilderen Tijd: 13.00 - 17.00 uur Kosten: 35.- Zondag 27 januari Bob Ross schilderen Tijd: 13.00- 17.00 uur Kosten: 29.50 Zondag 27 januari Sazles voor kinderen Tijd: 12.00- 16.00 uur Kosten: 25.- per 10 lessen Wijkcentrum Dreesplein Zaterdag 26 januari Dansavond Tijd: 20.00 - 24.00 uur Kosten: 1.- Wijkcentrum Oost Zondag 27 januari Rommelmarkt Tijd: 11.00 - 15.00 uur Kosten: gratis toegang Voor adressen en meer informatie zie www.welzijnschiedam.nl UITSLUITEND KWALITEITSKLEDING! (vraag naar de voorwaarden) j I f# Frai ■■■illull C1I IIIUI nsenstraat 13 Vlaardingen Tel 010 - 434 20 59 Woensdag 23 januari 2008 - Pagina 3 dekerk i Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Implantaatprotheses Dagelijks geopend van 08.30-16.30 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hot van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 www.klikgebitschietlain.nl r Fokkerstraat 576 (langs A20) Schiedam (0I0) 462 20 22 www.eigenraam.peugeot.nl VflNTERSAlC I I

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 3