Kia Pro Cee'd is flitsend anders Ford geeft zichzelf een Eco Boost Hyundai sterk terug op bestelwagenmarkt De nieuwste bestelwagen van Hyundai is de forse be- meten H300 die het moet gaan opnemen tegen de Mercedes Vito en Volkswagen Transporter. Met een onbeperkte garantie van 3 jaar en een vanafprijs van 16.995 euro lijkt de strijd al bij voorbaat gewonnen. Maar ook bij zakelijk gekochte bestellers telt de emo- tiemee. Door zijn lengte van 5,13 meter biedt de H300 een laadvolume van 4,3 kubieke meter en een laadvloer die 2,37 meter lang is. Daarnaast is er een variant met dubbele cabine. De laadruimte is keurig vlak en kan geheel naar de wens van de koper worden ingericht. Standaard heeft de H300 een grote achterklep, tegen een meerprijs van 400 euro kan deze worden omge- ruild voor twee klapdeuren. De twee zijschuifdeuren zijn ongeacht de gekozen uitrustingsvariant altijd standaard. De keuze bestaat uit twee modellen, de ActiveVersion en de DynamicVersion 2.000 euro) met als verschil onder meer airco, centrale vergren- deling, een passagiersairbag, boordcomputer, elektri- sche ramen en spiegels en een lederen stuurwiel. Voorin ligt een bijzonder krachtige 2.5 liter diesel die 170 pk levert en een heerlijk koppel van 392 Nm. De motor trekt als een lier en presteert uitstekend. Veilig- heid voert ook Hyundai hoog in het vaandel, vandaar dat iedere H300 is voorzien van uiteraard ABS, maar ook ESP. De cabine is keurig ingericht, heeft voldoen- de opbergvakken op verschillende plaatsen en komt met zijn stoffen beldeding van het meubilair behaag- lijk over. De hoge zitpositie brengt een prima zicht met zich mee, al zouden de buitenspiegels wat groter mogen zijn. De cabine biedt plaats aan drie perso- nen. Aan de buitenkant toont de H300 modem en stoer met zijn hoge neus, ver doorgetrokken koplam- pen en de uitbouw van de wielkasten. Uiteraard zijn de genoemde prijzen exclusief BTW en BPM. Het Nieuwe Stadsblad AUTO Heel bewust heeft Kia geko zen voor een driedeurs va riant van de Cee'd met een veel sportievere uitstraling dan de reeds gelanceerde vijfdeurs en SW. Door het lagere dak, de meer hellen- de voorruit en de schuiner geplaatste achterruit heeft de auto zelfs trekjes van de Audi A3. De schouderlijn loopt naar achter lekker hoog op, waardoor een ge- drongen uitstraling is ver- kregen. Verder is het front nieuw met een andere bumper die iets verder naar voren staat, afwijkende lampen, grille en mistlich- ten. Binnenin komt de Pro Cee'd veel vertrouwder over, daar het dashboard identiek is aan de andere carrosserievarianten. Dat ziet er overigens uitstekend uit zowel voor de vorm als de materialen en afwerking. Wei is duidelijk dat de Pro Cee'd als totaalpakket veel Europeser overkomt dan de vijfdeurs. Motorisch zijn de verschillende carrosserievarianten uit deze serie vrijwel gelijk geschakeld. De Pro Cee'd mist alleen de 1.4 instapmotor. Daarboven heb- ben we te maken met de 122 pk sterke 1.616V die al meteenzeer overtuigend overkomt. Naar- mate het toerental toeneemt zou wellicht de geluidsproduc- tie nog iets getemperd mogen worden, maar als het om de prestaties gaat is er helemaal niets mis mee. De 2 liter benzi ne doet er natuurlijk nog een schepje bovenop. Ook is de Pro Cee'd verkrijgbaar met twee diesels, de inmiddels vertrouw- de 1.6 van 115 pk en de 2.0 van 143 pk. De 'instapper' is al meer dan voldoende en komt tegelijk zeer zuinig uit de bus. Vandaar een B energielabel. De auto heeft ondanks de andere lijn- voering zijn praktisch nut be- houden, getuige het bagagevo- lume dat met 340 liter gelijk ge- bleven is en een hoofd- en beenruimte op de achterbank die zich met vrijwel iedere con current kan meten. De prijzen (vanaf 18.995 euro) zijn gelijk aan de vijfdeurs, maar daarvoor heeft de Pro Cee'd als extra lichtmetalen wielen standaard. term Eco Boost in het leven ge- roepen. De Ford Verve, zoals die al eer- der in Frankfurt als driedeurs is getoond, heeft er een tweede sedanversie bij gekregen, die weer de voorbode is van een nieuw, compact model vooral voor de Amerikaanse markt. Ford past weer meer een we- reldwijde strategie toe voor haar nieuwe modellen. Een woordvoerder van het merk wist ons te vertellen dat de nieuwe Fiesta als twee drup- pels water op de driedeurs Ver ve lijkt. We hoeven alleen de grote wielen weg te denken en een B-stijl erbij. Niet onbe- langrijk dat Bill Ford, de klein- zoon van stichter Henry Ford, wist te melden dat in 2009 weer winst gemaakt zal wor den. Alle Amerikaanse autofabri- kanten hebben het vooral in ei- gen land moeilijk. Ford startte vorig jaar met een uitgebreid reorganisatieprogramma op alle fronten en dat begint naar eigen zeggen nu vruchten af te werpen. In ieder geval resul- teert het in veel nieuwe model len, zoals de gigantische Ford Flex. Eigenlijk lijkt de auto nog het meest op een Mini Club man, maar dan in een gigan- tisch formaat. De belangrijkste modelintroductie in Detroit is toch wel de nieuwe F-150, een forse pick-up die al tientallen jaren het best verkopende voertuig in het hele land is. Je komt ze overal tegen in ver schillende cabinevarianten, met diverse motoren en zowel twee- als vierwielaandrijving. De F-150 is helemaal nieuw, komt er in talloze uitrustings- varianten en zal zonder twijfel weer een succes worden. Met de Explorer Concept laat Ford de volgende generatie grote SUV zien. De auto zal hier en daar nog worden bijgesle- pen, maar die algehele uitstra ling staat al vast. Ford is ook bezig haar auto's zuiniger te maken en daarom heeft deze concept een 2.0 liter direct in- gespoten viercilinder motor met turbo, die de prestaties le vert van een dikke V6. Ford heeft voor dit soort motoren de Woensdag 23 januari 2008 - Pagina 54

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 54