Grote paniek in de Big Apple kijken lezenl u isteren I I I I I I Alles over Jason Bourne Tom Hanks in de huid van Texaans congreslid Angst en woede van elke ouder Afwassen met de Nits Tussen vriendschap en verlangens de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad CD/DVD/FILM In het misdaaddrama We Own The Night draait het om twee totaal verschillende broers. Bobby (Joaquin Phoenix) is de drugsverslindende ei genaar van een nacht- club waar de nodige duistere zaakjes wor- den afgehandeld, terwijl Jo seph (Mark Wahlberg) een agent is. Hun werelden botsen met elkaar als de vader van het tweetal - Burt (Ro bert Duvall) die ook agent is - via Jo seph informatie inwint over een col- lega van Bobby. Deze Vadim staat bekend als een zeer ge- vaarlijk lid van de Russische maffia. De relatie tussen de fa- milieleden bereikt het kook- punt als Bobby partij kiest voor Vadim en Joseph besluit jacht te maken op zowel broerlief als de Russische gangster. We Own The Night is vanaf 24 januari te zien in de bioscoop. In het drama Charlie Wilson's War is Hollywood-ster Tom Hanks te zien in de hoofdrol. De inmiddels 51-j'arige acteur kruipt in de huid van het Texaanse congreslid Charlie Wilson die eind jaren '70 in het geheim deals maakte in Afghanistan om de rebel- len aldaar te helpen in hun strijd te- gen de Russen. In december 1979 vallen de Russen Afgha nistan binnen en raken in een bloedige strijd verwikkeld met Afghaanse vrijheids- strijders, de moedjahedien. De CIA steunt in het geheim de moedjahedien om de strijd gaande te houden. Ze doen dit van- uit de Koude Oorlog-logica dat iedere vij- and van de Russen een vriend van Ameri- ka is. Charlie Wilson is een JMBL Amerikaans congreslid. Hij heeft een repu- tatie als rokken- jager en dron- kenlap, maar weet als geen ander het poli- tieke spel te spe- len. Als hij hoort dat de moedja hedien vechten met wapens uit de Eerste We- reldoorlog besluit hij zich voor hun zaak in te zetten. Tegen de wil van de CIA weet hij het budget voor Afghanistan met honder- den miljoenen dollars te verhogen. Maar dat is niet genoeg voor Wilson. Samen met Gust Avrakotos, een CIA-agent die uit de gratie is geraakt, en een team van CIA-spe- cialisten slaagt hij erin om het leger van Af ghaanse herders om te vormen tot een modem leger van soldaten met een heilige missie, die uiteindelijk de Russen uit Af ghanistan verjagen. De verstrekkende ge- volgen van deze grootste geheime opera- tie uit de geschiedenis van de CIA zijn dan nog niet te overzien. Naast Hanks zijn on- der anderen ook Julia Roberts en Philip Seymour Hoffman te zien. Charlie Wils on's War draait vanaf 31 januari in de bio scoop. In de geheimzinnige science fiction thriller Cloverfield wordt New York aangevallen door het mysterieuze monster The Parasi te die voor grote paniek zorgt in de Big Apple. De gebeurtenissen die hierop volgen worden door diverse mensen vastgelegd op hun homevideo camera's. Het verhaal begint als Rob op de avond van z'n vertrek naar Ja pan een afscheidsfeestje houdt. Onverwachts schudt het gebouw heen en weer en trilt de grand alsof er zojuist een heftige aardbe- ving heeft plaatsgevonden. De televisie wordt aangezet om te kij- ken hoe erg de beving precies is. De feestgangers begeven zich vervolgens naar het dak om te kijken hoe emstig de situatie is. Er explodeert een vuurbal in de verte, er treedt een stroomstoring op waarna de verwarring al snel omslaat in regelrechte paniek. Rob en z'n vrienden worden geconfronteerd met een compleet veranderd landschap waarin een angstaanjagend, buitenaards beest loert op slachtoffers... Clo-, verfield is een project van produ- cent J.J. Abrams, de man achtei, populaire tv-series als Alias eh Lost. Vanaf 24 januari in de bio- scoop. Actueel en tegelijk een boek over universele menselijke reaches. Het is lastig om wat over Zachte heelmeesters van Nicolet Stee- mers te schrijven, zonder de plot te verklap- pen. Of je moet er vanuit gaan dat het Stock- holmsyndroom bij de gemiddelde lezer geen lichtje doet branden. Hoe dan ook heeft Steemers met haar tweede thriller een boek geschreven, waarin de angst en woede van de gemiddelde ouder wordt gevoed. Nadat zij maandenlang spoorloos was, wordt Mila op een herfstmiddag in het park teruggevonden. Emstig ondervoed en zonder herinneringen aan de gebeurtenissen. Zo lijkt het althans. Al snel rijst bij haar moeder Heleen het vermoeden dat ze dingen verborgen houdt. Wat dat is, wordt duidelijk tijdens de dramatische gebeurtenissen die volgen. En niet in de laatste plaats met het onbestemde gevoel dat je over- houdt na de laatste pagina. Nicolet Steemers, Zachte heelmeesters, is verschenen bij uit- geverij L.J. Veen en kost 17,90 euro. Wnmms Het nieuwe Nits-album heet Doing The Dishes. Volgens de band zelf is het vooral een avontuurlijk album gewor- den waar ver- rassend veel uptempo (rockjnummers opstaan. De cd werd opgenomen in de eigen Werf-studio in Amsterdam. Het artwork is van Henk Hofstede en Riemke Kuipers. In het nieuwe werk klin- ken volgens insiders de invloeden door van namen als Bob Dylan en The Waterboys waarbij de banjo, recht-toe-recht- aan-ritmes en 'americana-gitaren' de muziek kleuren. Bo- vendien werd bij de definitieve songselectie voor het album bewust gekozen voor de liedjes die nu eens niet dat typische Europese geluid hebben. Minstens voor de lezers die hun jeugd in de jaren '70 en '80 hebben beleefd is Al- leen voor helden van Yolanda Entius, be- halve ontroerend, ook een uiterst herken- bare roman geworden. Middelbare school in de jaren '70; kraakpanden in de jaren '80. Misschien dat het daarmee bij oudere en jongere lezers op wat minder waardering kan rekenen. Gelukkig heeft Entius echter genoeg generatiegenoten onder het le- zerspubliek, want het boek is het waard om uit de grote massa boven te komefl drijven. Vanuit steeds wisselend perspectief beschrijft Entius de levens van de jeugdvrienden Lucy, Boris en David. Hun ontmoetingen, hun vriendschap en vooral de afstand die geleidelijk tussen hen ontstaat. Op gezette tijden kruisen hun wegen zich weer, maar de aan- vankelijke verbondenheid is niet meer terug te roepen. Op- vallend is dat Entius alleen bij het perspectief vanuit Lucy niet voor de ik-vorm kiest. Pas aan het eind van het boek re- aliseer je je dat de keuze daarvoor heel logisch is. Yolanda Entius, Alleen voor helden, is verschenen bij uitge- verij Querido en kost 17,95 euro. ap 1 ~p Woensdag 23 januari 2008 - Pagina 58 Dodeliike broederliefde FOTO: WARNER BROS. Charlie Wilson's War FOTO: PARAMOUNT PICTURES Nicoi.hr Uchtt h-ehlerr'a s Fans van (voormalig) huur- moordenaar Jason Bourne kunnen hun hart ophalen: H LI vanaf 24 januari zijn de dvd's H 1 pf" SHBIJfi fl The Bourne Ultimatum en The J1 MM||m Ultimate Bourne Collection j verkrijgbaar. De drie span- nende speelfilms rond het HBrHE door Matt Damon gespeelde karakter zijn gebundeld in ||p L. The Ultimate Bourne Collec- It, tion. Het laatste deel The Bourne Ultimatum is verkrijg baar in een single disc en Ul- fij timate 2-Disc Edition en als eerste The Bourne Identity probeerde Jason erachter te komen wie hij was; in The Bourne Supremacy nam hij wraak voor wat hem was aangedaan en in het laatste deel komt hij thuis en herinnert zich alles. De dvd's zijn uitgerust met diverse expiosieve extra's zoals een vijfdelige 'making of, interviews (o.a. Matt Damon over zijn gevechtstraining), 'deleted scenes' en commentaar van de regisseur.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 58