centrum IJswinkel is nu al Smullen met Paap groot succes Winkels langer open op zondag Winkels in binnenstad langer open op koopzondag Column de Weekkrant Colofon Het Nieuwe Stadsblad- Winkelen bij Adam herenmode de voor Jacques van Oort, die hier al 22 jaar met veel plezier als storemanager bij 'Adam' He renmode de leiding heeft.. 'Wij verkopen topmerken als Boss, Gant, Gaastra, McGregor, Gardeur, State of Art en Burling ton, Adam Business en Adam Friday.' legt hij uit. Adam is een Heren speciaalzaak en wij bege- leiden de klant van binnen- komst tot vertrek!' Doorpakken in het centrum Volgens de dikke Van Dale be- tekent doorpakken: doortas- tend handelen. En dat is wat de binnenstad in 2008 nodig heeft. Het Land van Belofte is klaar; nu het nieuwe terras nog. Terrassen op de Grote Markt trekken extra bezoe- kers, de versmarkten blijken een schot in de roos en de eer ste boekenmarkt van Septem ber vorig jaar bleek een succes en krijgt in april en September een vervolg. Allemaal initiatie- ven die nieuwe bezoekers naar de binnenstad trekken, waaronder mensen uit Schie- dam-noord. Op het Broersveld zijn winkel- plannen in uitvoering of star- ten binnenkort. En dit voor- jaar krijgt het opknappen van panden op de Hoogstraat, het Broersveld en de Dam een ste- vige impuls. Dan start het pro ject "Werk aan de winkel" met extra subsidies en goedkope leningen waarmee eigenaren en ondememers hun panden kunnen opknappen. Dat leidt tot aantrekkelijker straten en betere verhuurbaarheid. Bo- vendien groeit de belangstel- ling van nieuwe ondememers. Opening en verplaatsing van speciaalzaken (vis, ijs, delica tessen, kado-artikelen, mode, lingerie, bedderie en bakker), goede horeca en een galerie zijn het gevolg. Het is daarom goed om deze positieve ont- wikkeling vast te houden en te zorgen voor nieuwe investe- ringen. Daarom mijn oproep om nu door te pakken.Via nieuwbouw en opknappen, door nieuwe initiatieven en meer kwaliteit in het open- baar gebied. Frans GrifFioen, bestuurslid Centrummanage- ment Rick Zoutenbier maakt carierre bij 'Adam'. Via 'Adam' Rijswijk kwam hij vorig jaar naar 'Adam' Schiedam. En vanaf maart wordt hij Nederlands jongste bedrijfsleider in de nieuwste Adam store te Gouda. Dat wordt dus een nieuwe uitdaging voor de jonge bedrijfsleider. 'Ik vind het vak heel boeiend en ook al is onze kledinglijn altijd van hoge kwaliteit toch blijft Adam toegankelijk voor ieder- een.' Leoniek en Jan Mulder zijn vas- te klanten bij 'Adam': 'Dit is on ze vaste stek. We zijn op zoek naar een spijkerbroek voor Jan,' vertelt Leoniek. 'Ze hebben hier altijd goede kwaliteit kleding en tijdens de Sale liggen de prijzen 50% lager dan normaal. Dat is een goede reden om hier langs te komen maar we kopen hier vooral omdat we altijd slagen!' Na afloop van het diner krijgt elke gast een kunstzinnig ge- schenkje mee. Je kuiit wel raden wie dat gemaakt heeft! Conny Paap is beeldend kun- stenares en sinds een aantal we- ken is haar werk tijdelijk te zien aan de Hoogstraat 134. De veel- kleurige (bloemen)doeken van Conny Paap stralen veel vrolijk- heid uit. Het eigen atelier, on- derdeel van haar vier verdiepin- gen tellend pand aan de over- kap,L staat mopaenteqlin de steigers en wordt gerenoveerd. Op 13 februari aanstaande or- ganiseert restaurant Proefwerk in samenwerking met Conny Paap een Smulpaap menu, sa- mengesteld door televisieper- soonlijkheid Gilko (Hermans Helden). Wie het unieke Smul- paapmenu wil uitproberen ntoet,40 euro pittrekken. 'Scyedam', zo heet het nieuwe IJswinkeltje van Ben en Saskia Ekelaar. En voor wie het nog niet wist: Scyedam is de oud Hollandse naam voor Schie dam. Een bezoek aan het lieftal- lige winkeltje aan de Hoogstraat 188 is verrassend: nog maar net open en nu al een groot succes! "Op 16 januari, midden in de winter, hebben we onze ijswin- kel geopend, 'vertelt Saskia Eke laar terwijl echtgenoot Ben de klanten bedient. "We dachten op een zeker moment nog: IJs verkopen in de winter, dat doet toch eigenlijk niemand. Maar ons peren ijs, bitterkoekjes ijs, stroopwafel ijs, en al onze ande- re 'warme' ijssoorten doen het geweldig. We verkopen qqk schepijssoorten die in Neder- land nog onbekend zijn. En we creeren nieuwe smaken, zoals 'baklava' ijs, waarvan klanten van Turkse en Marokkaanse af- komst de smaak perfect vin- den!' Ben en Saskia hebben 24 jaar lang in de gezondheidszorg gewerkt en waren al een tijdje toe aan wat anders. Een winkel tje als dit met producten die niet alleen lekker maar vooral ook gezond zijn, was al jaren hun droom en vonden dit het juiste moment om de 'ijskoude sprang in het diepe' te wagen. Flet snelle succes overvalt hen wel een beetje. "We zijn soms heel moe, maar als een klein kindje hier staat te glunderen weet ik wqqr we het voor doen!' Saskia en Ben worden een beetje overvallen door het succes van hun ijswinkel. Ber Timmers, Albert Heijn supermarkt manager in het ABC complex, is bijzonder enthousiast over de koopzondag. Voortaan zal het complete ABC winkelcentrum aan de Lange Kerkstraat op koop zondag open zijn. Ber Timmers, Albert Heijn- supermarktmanager in dit ABC concept, is hierover bijzonder enthousiast. Volgens Timmers komt AH hiermee niet alleen tegemoet aan de wensen van de eigen klanten. "Hoewel het besluit mede is ingegeven door de con- sument denk ik dat dit initiatief zeker ook ten goede zal komen aan het hele winkelgebeuren in het centrum van Schiedam." In Rotterdam gebeurde dit al, daar zijn in het centrum geves- tigde AH fllialen al veel langer op koopzondag open. "Die ope- ningstijden waren wel anders dan in Schiedam," weet Tim mers. "Maar sinds degemeen- te Schiedam de openingstijden op iedere le zondag van de maand heeft uitgebreid van 12.00 tot 17.00 uur naar 10.00 tot 17.00 uur gaan wij daar graag in mee. Dat betekent, dat wij ook op zondag, net als op al- le andere dagen van de week, veel verse producten in huis zullen hebben!" Volgens Timmers staat werken in een supermarkt gelijk aan topsport We hebben een heel enthousiast team, samen moe- ten we er voor zorgen dat alles in de zaak perfect loopt, alles vers is en de voorraden in de winkel worden voortdurend aangevuld. Albert Heijn is in staat om verse producten op zondag aan te le- veren, doordat ondermeer ge- bruik gemaakt wordt van de ei gen bakkerij die heerlijk verse brqodjes en broden maakt. "Ik ben nuruim een jaar op de ze unieke locatie werkzaam en het ziet er nu heel mooi uit,"al- dus Timmers. "Dat was vorig jaar wel anders. Toen waren de straten random opgebroken en de parkeergelegenheid was problematisch. Daarnaast had- den wij als winkelcentrum, en zeker als supermarkt. 'Gratis parkeren' een tijdelijke actie die werd gehouden op ini tiatief van de ABC winkels, sloeg vorig jaar enorm aan en hoewel de proefperiode inmid- dels is beeindigd zal Timmers zich persoonlijk sterk maken: "We zijn druk in onderhande- ling om dit initiatief te herha- len." Timmers zwaait ook de ge- meente Schiedam de loftrom- pet toe. "Het is de gemeente, ook ten aanzien van de logis- tiek, gelukt door goed overleg alle problemen op te lossen met zo min mogelijk overlast. Mede door de omgevingsfactor heb ben veel Schiedammers de weg naar ons winkelcentrum weer gevonden!" Ook in 2008 wordt in de bin nenstad van Schiedam iede re eerste zondag van de maand een koopzondag ge houden. Op 2 februari krijgt het publiek weer de gelegen heid om te shoppen, door het centrum te slenteren en eventueel een hapje te eten bij een van de veie leuke ho recagelegenheden. Neem ook eens een kijkje op het Broersveld, waar een curio samarkt wordt gehouden. De winkels zijn zondag geopend van 10 tot 17 uur. o. u. j Woensdag30januari 2008 - Pagina 10 Schiedam Albert Heijn op koopzondag open Deze pagina is tot stand gekomen onder verantwoordelijkheid van de Stichting Centrummanagement Schiedam. Tekst: Klaaske Geerst Foto's: Roel Dijkstra en Klaaske Geerst Eindredactie en vormgeving: Wegener Huis-aan-huiskranten

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 10