Samen ondernemen Flink besparen op de energierekening Oog voor brandveiligheid E cc Algemeen Editie: Januari 2008 0) Contactgegevens Woonplus Schiedam Algemeen Openingstijden Huurders T 010 - 2045101 (Nieuwland) T 010 - 2045102 (Noord) T 010- 2045103 (Stad) Woning kopen WE Beheer Nieuwjaarsbijeenkomst 2008 Wijzer Wonen Een goed voornemen: O Valeriusstraat 3-5 Postbus 25 3100 AA SCHIEDAM T 010 - 2045100 Maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur Vragen huur/algemeen Reparatieverzoeken T 010 - 2045201 (Nieuwland) T 010- 2045202 (Noord) T 010 - 2045203 (Stad) Website algemeen www.woonplus.nl www.woonstadschiedam.nl a Algemene vragen T 010- 2045104 Websites nieuwbouwprojecten www.havendijkrijnstraat.nl www.nieuwetuinen.nl www.overhetwater.nl www.hettoernooiveld.nl www.woonstadschiedam.nl T 010- 2045204 Website Woonplus VvE Beheer www.woonplusvvebeheer.nl Woonplus Nie u ws Dat Woonplus bet serieus meent met het nieuwe jaarthema 'Samen Ondernemen' bleek tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst op 15 januari jl. in proeflokaal Hoppe. Na een korte toelichting op het Woon plus ondernemingsplan, door directeur- bestuurder Karin van Dreven, konden de ruim 65 aanwezigen direct aan de slag met de vraag: Hoe kunnen we samen on dernemen in 2008 verder vormgeven? Het gezelschap, bestaande uit bewoners, ge- meentevertegenwoordigers en andere net- werkpartners, ging in groepjes in gesprek aan de hand van posters over zes verschil- lende onderwerpen: Schoon, heel en veilig; Achter de voordeur; Vitale stad Schiedam; Uniforme werkwijze en Treden op de woon- ladder. De uitdaging was om per poster tot een suggestie of opmerking te komen over hoe het samen ondernemen zou kunnen plaatsvinden. Dit deel van de bijeenkomst leverde nuttige informatie voor de verdere uitwerking van het ondernemingsplan. De rapgroep Reflex uit Groenoord trad aanslui- tend op met een fraai optreden. Ondernemingsplan Een samenvatting van het ondernemingsplan is te vinden op www.woonplus.nl via de rode balk op de startpagina. Ook is het hele do cument daar beschikbaar. Heeft u suggestjes naar aanleiding van het plan? Die kunt u stu- ren via ondernemingsplan@woonplus.nl. Met een paar kleine ingrepen in uw woning kunt u jaarlijks al gauw een bedrag van 150,- op uw energierekening besparen. Het project Wijzer Wonen voorziet de huishoudens met een laag inkomen van gratis advies en middelen om energie mee te besparen. Door het gebruik van spaarlampen, tijdschakelaars, radiatorfolie, tochtstrips en bijvoorbeeld een waterbesparende douchekop, gaan de energiekosten al snel behoorlijk omlaag. In het project Wijzer Wonen helpen energieadviseurs Schie- damse gezinnen gratis op weg. Zij krijgen een persoonlijk advies over energiebe- sparing en een gezond binnenklimaat en tot een bedrag van 40,- aan energie- besparende middelen. Wijzer Wonen is een project van de Gemeente Schiedam samen met Aarde-Werk, Collusie, GGD en Woonplus Schiedam. U kunt ook nu alvast een start maken met de tips in de 'bespaarkalender' die u, als huurder, met Kerst van Woonplus Ontving. Voor wie? Het project is bedoeld voor mensen met lagere inkomens die een zelfstandige huishouding voeren. Als u voor gratis ad vies en een bespaarpakket in aanmerking komt, ontvangt u daarover deze maand een brief van Wijzer Wonen. Wilt u meer informatie? Bel dan naar het Wijzer Wonen Loket via 010-246 54 57 of mail naar wijzerwonen@schiedam.nl Het begin van het nieuwe jaar; tijd voor goede voornemens. Heeft u daarbij ook aan de brandveiligheid van uw woning gedacht? Heeft u die rookmelder al opgehangen, een brand- deken aangeschaft en de vluchtroutes gecontroleerd? De brandweer en Woonplus willen u er graag van overtuigen dat u zelf veel kunt doen om de kans op brand te verkleinen en de eventuele schade te beperken. Het is om te beginnen belangrijk om af en toe eens goed stil te staan bij de veiligheid in huis. Uit onderzoek blijkt dat de meeste woningbranden zijn veroorzaakt door be woners. Onvoorzichtigheid met brandende kaarsen, tijdens het koken of klussen zijn de meest voorkomende oorzaken, tezamen met nonchalante rookgewoonten en kinde- ren die met vuur spelen. Verkeerde installa- ties veroorzaken branden in schoorstenen, kortsluiting en branden door oververhitting van apparaten. Voor brandveiligheid zijn het aanbrengen van een rookmelder en het vaststellen van vluchtroutes twee eenvou- dige, maar zeer belangrijke tips. Kijk voor meer tips op www.veiligheid.nl onder 'veiligheidsadvies'. BRANDWEER mm

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 34