Verhoging kosten kas- en pinbetaling Wielerploeg Groep Hoppe fietst lekker door in 2008 Heropening Marconihove Woonplus Kort Voor de huurder Woonstad Schiedam Spreekuren Nieuw: Fietsdag Schiedam Noord Unit Noord u Unit Nieuwland m Unit Stad Foto's Volksfeest Centrum Woonplus veiling voor CliniClowns Terugkomdag Seniorendebat De kosten voor de betaling van de huur via kas of pin aan de balie van Woonplus, worden verhoogd naar 15,- met ingang van 1 maart 2008. Normaal gesproken betaalt u de maande- lijkse huur via automatische incasso of een acceptgiro. Het is, bij uitzondering, mogelijk om de huur direct aan de balie van Woonplus te betalen. Omdat deze kas- of pinbetalingen veel extra werk met zich meebrengen, en dus extra kosten, zijn we genoodzaakt de administratie- kosten hiervoor te verhogen. We raden u aan om gebruik te maken van de reguliere betaalwijzen; per ac ceptgiro of via automatische incasso. De eenvoudigste manier van betalen is de automatische incasso. Met een mach- tigingskaart geeft u toestemming aan Woonplus om maandelijks eenmaal de huur van uw bank- of girorekening af te schrijven. Eventuele wijzigingen in de huurprijs worden automatisch doorge- voerd, dus daar heeft u geen omkijken naar. Als u het oneens bent met een af- geschreven bedrag, dan kunt u dit altijd terugvorderen. U kunt telefonisch een machtigingskaart aanvragen of deze afhalen bij de ba lie van ons kantoor. Heeft u hulp nodig bij het invullen? Wij helpen u graag! Kijk voor meer informatie in de brochure 'huur- betaling en huurtoeslag' (ook te vinden op www.woonplus.nl in de rubriek 'Ik ben een huurder'). Directe verbuur Wanneer u een woning van Woon plus wilt huren, verioopt de aan- melding in de meeste gevallen via Woonnet Rijnmond. Daarvoor heeft u een woonpas nodig. Er zijn echter ook woningen waar u direct via Woonplus op kunt reageren: de categorie 'Directe Verhuur'. Op www.woonstadschiedam.nl geeft Woonplus haar actuele aanbod weer. U vindt de 'Directe Verhuur Woningen' door in de rubriek 'huurwoningen' naar 'vrije sector' te gaan. Bij de be- schrijving van de woningen staat de vermelding 'Voor directe verhuur'. U kunt reageren via het vermelde tele- foonnummer of emailadres. In deze editie van het Nieuwe Stadsblad vindt u tevens een advertentie met woningen waarvoor 'directe verhuur' geldt. Na het succes in 2007, zal de Groenoordse wielerploeg 'Groep Hoppe' zich naar verwachting ook dit jaar weer in de kijker rijden; elke zondagochtend training, drie toertochten en een 'Fietsdag Schiedam Noord' staan op het programma. Dit sportieve samenwerkingsverband van actieve bewoners, beroepskrachten en bestuurders uit Groenoord trok vorig jaar veel aandacht door deelname aan de Amstel Gold Race en de Flevotoer en de sponsoractie voor Doe Een Wens Stich- ting. Ploegleider Eric van Staveren geeft een korte vooruitblik: "In de winterperiode trainen we iedere zondagochtend en vanaf het voorjaar trainen we ook elke woens- dagavond. Verder doen we mee aan grote georganiseerde toertochten: Toerclub Drie- bergen in maart, Amstel Goldrace in april en Jan Janssen Classic in juni". Fietsdag Schiedam Noord "Een heel speciaal evenement wordt de Fietsdag Schiedam Noord, dat we samen met de Vereniging Midden Delfland en de Toerclub Rijnmond organiseren. We mikken op een datum in mei en zetten diverse routes uit in Schiedam Noord en Midden Delfland. Iedere Schiedammer met een fiets kan meedoen; jong en oud, getraind of ongetraind. Dit jaar steunen we de Stichting Ambulance Wens." Meer weten of meedoen? Neem voor meer informatie contact op met Conny Gommel. Dit kan via rocogommel@kpnplanet.nl of kijk op http://hoppegroep.hyves.nl. Op 17 januari heropende burge- meester Verver-Aartsen het dag- en ontmoetingscentrum Marconihove aan de Marconiweg. De reden voor de feestelijke heropening was de verbouwing van de entree die toe- gang geeft tot de Argos Zorggroep en Seniorenwelzijn (voorheen stich ting Ouderenwerk). Het seniorencomplex dat ruim tien jaar geleden werd gebouwd, biedt behalve de zeventig woningen voor 55-plussers, onderdak aan de twee zorginstellingen. De entree was in de oude situatie niet herkenbaar, waardoor de geboden voor- zieningen van deze instellingen niet toegankelijk leken voor de bewoners uit de wijk. De nieuwe entree is herkenbaar en past beter bij het laagdrempelige karakter van de geboden diensten en activiteiten. Woonplus hecht veel waarde aan de toegankelijkheid van de voorzie- ningen in de Schiedamse wijken en ver- leende daarom alle medewerking aan de verbouwing van het complex. Onze complexbeheerders zijn de ogen en oren van Woonplus en van uw buurt. Zij spreken bewoners aan op zaken als het op verkeerde dagen buitenzetten van huisvuil, zij controleren regelmatig of er goederen of vuil in de openbare ruimte van complexen staan en voeren kleine reparaties uit.Vragen of opmerkingen? Bezoek het spreekuur! Van Beethovenplein Di. en do: 10.00 tot 10.30 uur Kantoor onderbouw Van Beethovenflat Groenoord-Midden Woensdag: 14.00 tot 15.00 uur B. Verhallenplein 50 a/b Groenoord Midden C Di: 10.00 - 12.00 uur en do: 12.00- 14.00 uur L. Zimmermanplein 55a Groenoord-Zuid Di. en do: 14.00 tot 15.00 uur Willem Pijperstraat 31a Heijermansplein Bachplein Di. en do: 09.00 tot 9.30 uur Begane grond Heijermansflat Woudhoek Straussplein Di. en do: 10.00 tot 11.00 uur Liszt pie in 241a B.H. Gretelaan Ma t/m do: 13.00 tot 14.00 uur B.H. Gretelaan 263 Nolenslaan Ma. t/m do: 13.00 tot 14.00 uur Min. Donkerstraat 11 Troelstralaan Ma. t/m do: 13.00 tot 14.00 uur Troelstralaan 83 Centrum di.: 15.30 tot 16.30 uur do.: 10:00 tot 11.00 uur Bagijnhof 20 Oost di.: 10.00 tot 11.00 uur do.: 8.30 tot 9.30 uur Wattstraat 35 West di.: 8.30 tot 9.30 uur do.:15.30 tot 16.30 uur Kortlandstraat 11a Zuid di.: 14.30 tot 15.30 uur do.:10:00 tot 11.00 uur Oude Maasstraat 14 Eind vorig jaar organiseerde Woonplus een 'Volksfeest' voor alle actieve vrij- willigers in het Centrum van Schiedam. Daarmee wilde Woonplus hen bedanken voor hun inzet. Was u aanwezig en bent u geinteresseerd in de foto's van dat suc- cesvolle evenement? U kunt de foto's aanvragen door een e-mail te sturen naar yhe@woonplus.nl Een veiling tijdens de eigen kerstbijeen- komst van Woonplus heeft veel geld op- geleverd. De directie besloot het bedrag van de opbrengst te verdubbelen, wat het totaalbedrag op ruim 3300,- bracht. Dit bedrag komt ten goede aan het goede doel; de CliniClowns. Op 13 februari is er een Terugkomdag voor de deelnemers aan het Senioren debat "Wonen, zorg en de WMO kracht van ouderen in Schiedam Noord". Deze bijeenkomst duurt van 14.00 tot 16.00 uur en vindt plaats in Harg-Spaland, Wil lem Andriessenlaan 2 in Schiedam. U kunt uw deelname voor 6 februari a.s. doorgeven via kve@woonplus.nl of via telefoonnummer 010-2045100. Colofon Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wette- lijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie Richard Hegeman (eindredactie) Redactieadres Postbus 25, 3100 AA te Schiedam Telefoon: 010-2045262 E-mail: rhe@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op woensdag 27 februari.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 35