-I 3 J I I Franse barok in't Huis te Poort Zeventig jaar Beatrix in de Kunsthal w Voor een avond een romantische liefdesnest ii" 2ud Covers van Deep Purple in muziekcafe Expo De talentvolle effies van Feyenoord. Te zien in Villa Zebra in Rotterdam. Raven in WaterFront! ROTTERDAM - Een deinende massa op verslavende ritmes en aanstekelijke melodieen, smi- leys en housebroeken in oog- verblindend felle kleuren, gloei- ende glowsticks en het zweet dat van honderden voorhoof- den gutste... mindtrick records presenteert wederom rave! Deze editie wordt gedomineerd door de platenkeuze van het 6koppige Utrechtse DJ team de 030303 crew. Daamaast geeft soundbites een liveset waarin hij mashups maakt van alle be- kende ravetracks van toen. Ver- der geeft Atiq een onvervalste Happy Hardcore set weg waarin hij op zoek gaat naar de wortels van onze 'eigen' varianten. En daamaast laat enk de geschie- denis van Neerlandsch Hakken en de herinneringen van de dansvloer van toen herleven. Verder wordt er in de Acid zaal een liveset gegeven door FAH die met zijn 303" s de zaal plat zal walsen. www.waterfront.nl. Sopraan Gea Werdekker, pianiste Oksana Ryndenko en balalaikaspeler Youri Lysenko vormen samen een uniek Delfts/Oekrains trio. VLAARDINGEN - Liefhebbers van romantische, folklorisdsche klanken alsmede kleurrijke kle- ding uit Rusland en Oekraine doen er goed aan een naam te noteren: Kwitka. Op zaterdag 9 februari (aanvang 20.00 uur) treedt het ensemble op in Vlaar- dingen, in theater Valkenhof aan de Frank van Borselen- straat. De show is onderdeel van een Zuid-Hollandse toer- nee, waarin verder onder meer wordt gespeeld in Den Haag, Rotterdam, Dordrecht en Lei den. Sopraan Gea Werdekker uit Delft, pianiste Oksana Ryn denko en balalaikaspeler Youri Lysenko staan garant voor een optreden waarbij het publiek - als het wil - kan wegzwijmelen tijdens melancholieke en nos- talgische zang en muziek. "We kijken al reikhalzend uit naar het optreden in Vlaardin- gen", vertelt Gea Werdekker, de vocaliste van Kwitka die tevens de verbindende teksten tussen de liederen voor haar rekening neemt. "We willen graag onze horizon verbreden en een gro- ter publiek laten kennismaken met ons ensemble." Kwitka is bezig aan het achtste jaar in haar bestaan. De groep, vemoemd naar het Oekraiense woord bloem, was oorspronke- lijk een kwartet. Met Gea's man, de bekende lyrische bariton Pie- ter van Velzen als dragende, vo- cale kracht. Het ensemble maakte een opmerkelijke toer- nee door Oekraine en verzorgde zelfs optredens in Spanje. Er werden inmiddels al enige dvd's en cd's uitgebracht. Sinds de plotselinge dood van Pieter van Velzen drie jaar geleden is Kwit ka een trio. Boekingen kunnen worden ge- daan bij Gea Werdekker op haar mobiele telefoon onder num- mer 06-50802043 of via de site www.kwitka.nl. Of een half uur voor aanvang aan de zaal. Kaarten kosten €12,50, maar kom je met zijn drieen en neem je dit artikel mee.dan is het 3e kaartje gratis! Love is in the Air! Afterschool is dit keer helemaai in het teken van de liefde. VLAARDINGEN- Love is in the air! Het is weer bijna Valentijns- dag, dus uiteraard een reden om Afterschool dit keer helemaai in het teken van de liefde te zetten. Weliswaar valt deze After- school een week na Valentijnsdag, maar dat weerhoudt ons er zeker niet van om Kathedraal om te dopen tot een romantisch liefdespaleis deze avond. Zoals gewoordijk zullen ons vaste Af- terschool-residenten DJ Mountain, GJ Warez en Lucky-E voor het feest zorgen met de populairste beats. Naast deze vaste DJ's, hebben we dit keer ook G rock in da house! Dus koop een grote bos met rozen, trek je meest rode en charmantste ldeding aan en kom 22 februari naar Afterschool en wie weet vind jij de lief de van je leven wel op deze Valentijnseditie! Ze zeggen niet voor niets, love is in the air.De voorverkoop van dit Valentijnsfeest is ondertussen gestart. Voor €6,- heb je een kaartje bij een van de voorverkopers en aan de deur ben je €10,- kwijt. SCHIEDAM - Het oude-mu- ziekprogramma in de Oud-Ka- tholieke kerk't Huis te Poort op de Dam is sinds de voltooiing van de restauratie van het kerk- gebouw weer volop aan de gang. Akoestiek en ambiance hebben niet te lijden hebben gehad onder het ingrijpende herstel. In tegendeel: meer dan ooit maken de hoge kwaliteit van de concerten, het fraaie in- terieur van het gebouw en de informele sfeer een bezoek de moeite waard. Waren eerder dit seizoen het Nederlandse en semble Fortuna en het Japanse ensemble Genesis te horen; op vrijdag 15 februari om 20.15 uur is het de beurt aan de Noorse hoboi'ste/blokfluitiste Vivian Berg en de Japanse klaveciniste Noriko Amano. Vivian Berg en Noriko Armano zullen een programma met bij- zondere stukken uit de Franse Barok ten gehore brengen. foto: pr DeAgend Kwitka laat Oekraine leven 6 F0T0: PR SCHIEDAM - Ben je Deep Purple fan? Zaterdag 9 Fe bruari speelt de ultieme Deep Purple en Rainbow tri bute in muziek cafe de Grauwe Hengst in Schie dam. In 2007 door liep de band Purple Rainbow moei- teloos alle voorrondes voor de Class off the Cover- bands, en behaalde de fi nale, en speelde in Pardi- so in Amsterdam. Ook hier werden zij mede winnaar en gingen door naar de Utrechtse banen. Entree gratis, begintijd 22.00

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 23