Commotie in het Fabeltjes dierenbos 599. 55 KORTING DE LAATSTE KANS 399,; III I Klassieke roman Couperus in toneelversie Hommage aan Long TIJDENS DE OPRUIMING www.winckelaer.nl 3 f de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Fortis Theater a/d Schie Alex Roeka wort wel een singer-songwriter, chansonnier, trou badour, of verre erfgenaam van Ramses Shaffy, Jacques Brel of Bob Dylan genoemd. Feit is dat hij prachtige muziek maakt over de zelflcant van het leven, die hij aan den lijve ondervond. SCHIEDAM - De Haagse schrij- ver Louis Couperus schetst in zijn eerste en misschien wel meest gelezen roman Eline Vere een scherp en beklemmend beeld van de 19e eeuwse upper- class. Voor de eerste keer is deze roman bewerkt voor een to- neelversie door Het Nationale Toneel. Zaterdag 9 februari om 20.15 uur is het toneelstuk te zien in Fortis Theater a.d Schie. De hoofdrolspeelster is Maria Kraakman, zij is onlangs onder- scheiden met een Gouden Kalf voor haar hoofdrol in Guernsey. Voorafgaande aan de voorstel- ling wordt een gratis inleiding op het stuk gegeven, waarin de gemaakte keuzes in het stuk worden toegelicht. Eline is jong, mooi en tempera- mentvol. Als ieder jong mens van alle tijden is zij op zoek naar wie ze is en waar ze bij hoort. Voor de buitenwereld leeft ze volgens de regels van haar mi lieu, maar van binnen snakt ze naar avontuur en romantiek. Ei- genlijk kan ze zich niet voegen naar de werkelijkheid die haar te banaal is. Ze is anders en wil ook anders zijn. Toch doet ze wanhopig haar best in het keurslijf van 'hoe het hoort' te passen. Na een onbeantwoorde liefde voor een operazanger, een mislukte verloving met een keurige baron en de zoveelste aanvaring met haar familie vlucht ze weg uit Den Haag naar het woelige Brussel. De Haagse schrijver Louis Couperus schetst met zijn veelgelezen ro man Eline Vere een scherp en beklemmend beeld van de Haagse elite. De geboren en ge- togen Hagenaar Leon van der Sanden kent deze wereld van binnenuit. Hij bewerkte het boek tot een toneelstuk waarin werkelijkheid en fantasie door elkaar heenlopen, op elkaar botsen en samensmelten. Kaar- ten zijn verkrijgbaar aan de kas- sa, (010)2467 467 SCHIEDAM - In december is de ijsbaan op het Stadserf in Schiedam succesvol geo- pend met een muzikaal voorproefje door de cast van musical de Fabeltjes- krant. Nu zijn ze terug en spelen ze vrijdag 8 februari 2008 om 19.30 uur de familiemusical in Fortis Theater a.d Schie. In het Grote Dierenbos ontstaat commotie als ze bezoek krijgen van iemand uit de mensenwe- reld, Reinaert Bron. Reinaert is een overwerkte tv-producer op zoek naar rust. Maar als de die- ren hem uiteindelijk vragen een heuse talentenjacht te organise- ren, wordt hij direct enthou- siast. Iedereen bereidt zich voor op het festival. Juffrouw Ooie- vaar oefent haar rol als presen- tatrice, de gezusters Hamster repeteren hun dansjes, de Be- vers bouwen een podium en Tr- uus de Mier zorgt voor de kos- tuums. Maar dan wordt de lap top van Reinaert, met daarop de orkestband, gestolen. Het festival staat op het punt te beginnen en er is geen muziek. De dieren gaan op zoek naar de dader. Eerst wordt Zoef de Haas verdacht die voor straf moet zingen en dat vreselijk eng Bij de voorstelling van de Fabeltjeskrant gaat het publiek stee- vast uit de stoelen. Het wordt echt swingen. vindt. Of heeft het iets te maken met de nieuwste inwoonster van het bos, Fatima de Poes? De Fabeltjeskrant is een swin- gend en feestelijk spektakel waarbij het publiek gegaran- deerd uit de stoelen opstaat om mee te zingen en dansen. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa, telefonisch (010) 2 467 467 of via www.theaterad- schie.nl. Met Valentijn naar Alex Roeka SCHIEDAM - Alex Roeka wordt wel een singer-song writer, chansonnier, trouba dour, bard of verre erfge naam van Ramses Shaffy, Jacques Brel of Bob Dylan genoemd. Feit is dat hij prachtige muziek maakt over de zelfkant van het le ven, die hij aan den lijve on dervond. Als geen ander weet Alex Roeka de kracht van taal en muziek te combineren. Zijn autobiografische nummers zijn ongepolijst, eerlijk met zo nu en dan een rauw rand- je. Dat zijn werk gewaar- deerd wordt blijkt onder an der uit de prijzen die hij ge- wonnen heeft: zo ontving Roeka de Annie M.G. Sch- midtprijs voor het beste theaterlied. De arrangemen- ten zijn prachtig, de teksten zonder omhaal van woor- den, recht uit het hart. Moeiteloos wisselt Roeka van genre. Hij speelt even gemakkelijk een tango als rauwe rock-'n-roll, maar echt muisstil krijgt hij de zaal met een intiem liefdeslied." "In Hadeskade vertelt Alex Roeka het verhaal van een loutering. De geliefde die vertrekt, de afdaling in de onderwereld en ten slotte haar terugkeer, de hereni- ging, eindigend bij het tede- re Leer me de liefde weer. Het zijn evenzovele prachti ge, rauwe, doorleefde songs, van ingetogen, via roman- tisch-ronkend tot ruig en vuig." (Elsevier)) Alex Roeka is te zien op donderdag 14 februari 2008 om 20.15 uur. Kaarten via www.theaterad- schie.nl of via telefoonnum- mer (010) 2 467 467. Dressoir American Dream winckelaer Showroom Strijen LAATSTE SHOWROOMMODELLEN NU TOT Totale leegverkoop van alle opruimingsartikelen! Nu nog meer voordeel bij Winckelaer! Ruim 100 tafels met kortingen oplopend tot 70% Meer dan 50 bankstellen met kortingen oplopend tot 40% Uitzoeken uit meer dan 150 kasten met kortingen oplopend tot 65% En duizenden woonaccessoires met varierende kortingen!! Showroom Breda Woensdag 6 februari 2008 - Pagina 26 Mooi Eline Vere SCHIEDAM - Vijftien jaar geleden wiiden ze at samen het theater in: Robert Long en het Deep River Quartet. Helaas bepaalde het lot an ders. Long overleed maar het Deep River Kwartet wil- de toch een programma waarin de samenwerking met Long werd verwerkt. Swing Long is een homma ge aan deze heel bijzondere zanger met zijn prachtige liedjes en er wordt een greep gedaan uit het 'stan- daard" Deep River repertoi re inclusief een aantal nieu we stukken. Te zien op vrij- dag 15 februari, 20.15 uur. Er zijn nog kaarten. De laatste showroommodellen nu tegen maximale kortingen! Profiteer nog maar even van de opruiming! De laatste showroommodellen nu tegen maximale kortingen! Profiteer nog maar even van de opruiming! nu voor H90 x B150 x D45 cm Antiek zwart van £49,- Vitrinekast Cote d'Azur H200 x B110 x D40 cm, 2 deuren, van 949,- Eettafel Lipton H78 x B90 x L180 cm Old Cherry kleur van £49.- Chr. Huygensstraat 3 3291 CN Strijen Tel. 078 674 30 00 Fax 078 674 45 83 INTBRIBUH it LIFESTYLE 70% Kruisvoort 22 4814 RZ Breda E-mailinfo@winckelaer.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 26