VRAAG NAAR ONZE SPECIALE ACTIE TARIEVEN! BEL 010-409.01.40 Dorpje was oorspronkelijk moerasgebied Genoeglijk www.maesfanden.nl de Weekkrant Kethel ligt in een groot weide- gebied, de Hargpolder. Water bleef een probleem voor de in- woners van Kethel. Bij Windas brak in 1822 de kade van de Poldervaart door, de Noord- Kethelpolder liep onder. Hier- na gebeurde dat nog twee keer. Een andere ramp die Kethel trof was een brand in het dorp in 1853. Het zuidelijke deel ging in vlammen op. In 1868 ging een deel van het grondgebied van Kethel af toen de gemeente Schiedam een flink stuk van de Nieuwlandpolder inlijfde. Maar liefst 470 Kethelse dorpe- lingen werden daarbij stadse Schiedammers. Het groene van Kethel ging er nog meer af toen na de Tweede Wereldoorlog het dorpje, in- middels aan Schiedam toege- voegd, opnieuw te maken kreeg met de expansiedrift van de jeneverstad. Op bijna een steenworp afstand van de dorpskerk verrezen enorme flatgebouwen, een winkelcen- trum, het raadhuis werd uitein- delijk restaurant en een tram vertrekt er vlakbij in de richting van Rotterdam. Gelukkig is een deel van Noord Kethelpolder gebleven zoals het was, waar- door het pittoreske beeld van het dorp gedeeltelijk nog in tact is. Mooi gedaan. De Raat Een bekende inwoner van Kethel was Jaap de Raat (1916-1996). Hij is vooral be- kend geworden als de ge- schiedschrijver van het dorp. Zijn boek 'Een dorp dat driemaal onderging' is slechts een van zijn histori- sche werken. Schiedom Helenium houdt lezing in bieb SCHIEDAM - In samenwer- king met Archeologische Vereniging Helinium organi- seert Bibliotheek Waterweg een lezing en een tweetal tentoonstellingen. De lezing wordt gegeven door Jurrien Moree. Hij is archeoloog bij Bureau Oudheidkundig On- derzoek van Gemeentewer- ken Rotterdam (BOOR). De lezing zal gaan over de verschillende archeologi sche vondsten van de afgelo- pen jaren in Schiedam, zoals de vondsten die gedaan zijn bij de opgravingen bij het Land van Belofte. Helinium maakt deel uit van de Archeologische Werkge- meenschap voor Nederland (AWN) en bestrijkt het Maas- mond gebied dat in de Ro- meinse Tijd het Helinium genoemd werd. Hierin lig- gen onder andere de plaat- sen Schiedam, Vlaardingen en Maasluis en recent is het werkgebied uitgebreid met het gebied van Rotterdam tot Gouda en Voome Putten. In dit gebied wordt door de vereniging op kleine schaal zelfstandig onderzoek ge daan en wordt er assistentie verleend bij professionele opgravingen en het uitwer- ken van de resultaten. Er zijn een tweetal tentoonstellin gen in Bibliotheek Noord en Bibliotheek Waterweg. Daar worden o.a. vondsten ge- toond die uit de Schiedamse bodem komen. De lezing vindt plaats op donderdag 14 februari om 19.30 uur in Bibliotheek Stadserf. De tentoonstellin gen zijn te bezichtigen tij- dens de openingstijden van de bibliotheken. SCHIEDAM - Het dorpje Kethel ten noorden van Schiedam heeft een lange historie. De oude kerk stamt uit de 12e eeuw. Door nieuwbouw is Kethel ver- zwolgen door de stad. Het dorpse van Kethel is er nog wel. Kethel is onttrokken aan een moerasachtig gebied. De dorpskerk werd wijselijk op een terp gebouwd. Windmolens maalden vervol- gens de polders droog zodat er meer ruimte kwam om te wo nen en te werken. Via sluizen voerde men het water af, het dorp ontstond. Eerst Harga la ter Kethel. Dijken werden ver- sterkt en moeras werd weide- gebied. Dorpje Op de kaart van de 18e eeuwse landmeter Kruikius staat Ket hel als een dorpje aangegeven. Een kruispunt met de kerk ter- zijde van de 'Harre Wegh'. De Kerklaan loopt langs de 'Kethel Vaert' naar de Poldervaart. Er staan niet veel huizen. Aan de 'Kethel Wegh', nu Kerk- weg, naar de Slimme Watering kun je op deze kaart enkele huizen onderscheiden net als aan de weg naar de West Abts- polder. Bij het kruispunt, het centrum van het dorp, staat eveneens een aantal huizen. Cornells Hubertus Poot, ge- boren in 1689 in het bij Delft gelegen Abtswoude, kwam regelmatig in de rederijkers- kamers van Schipluiden en Kethel waardoor hij al op jonge leeftijd met de dicht- kunst in aanraking kwam. Hij bezocht de refreinfees- ten in beide dorpen. Hij keerde zich af van deze groe- pen 'verzenmakers'. Men moedigde hem aan zich te verdiepen in de dichtwerken van Hooft en Vondel. Poot kwam erachter dat zijn bekendheid voor een deel verklaarbaar was uit zijn ag- rarische afkomst. Hij bena- drukte toen bewust de band met de boerenarbeid. Zijn gedicht 'Hoe genoeglyk rolt het leven des gerusten lant- mans heen...' werd een 'topper'. Ondanks de oprukkende nieuwbouw heeft het dorpje Kethel zijn dorpse karakter nog kunnen be- houden. foto: whk Makelaardij Taxatie Hypotheken Beheer Exploitatie Consultancy Al onze panden op: FUNDA.NL JAAP.NL ADimO Wbonicrant.nl ri tn 94 Vlaardingen it turn op goede locatie nabij het sfeervolle centrum feet bij winkels, haven, station enz. De benedenverdieping perfect gerenoveerd maar door tijdgebrek dient de laatste hand nog jciegd te worden aan het overige. Indexing: entree, gang met trap en nieuw toilet Riante living (50 m2) v.v. parket vloer, hoge plafonds, openslaande deuren naar tuin met berging, modeme keu- ken v.v. 5 pits kookpl. met wokbrander, combi oven, k.k. enz. 1e verd.: ovedoop met 2e toilet waskamer, badkamer v.v. ligbad en v.w.f 3 ruime slaapkamers (12,16,19m2). 2e verd.: Riante zolder met 2 kamers (24,41 m2) en C.V.ketel. Bijzonderheden:Alle leidingen en vloerbalken zijn vemieuwd en wanneer de laatste hand gelegd is aan deze woning heeft men een perfect woongenot. I Prijs 225.000,- k.k. Kethelstroot 24 Schiedom In de sfeervolle Brandersbuurt staat nu een prachtig en statig woon/werk- pand te koop, door zijn speelse indeling geheel geschikt voor de mens van nu. Ind. b.g.g.: entreehal met t.t. een zeer ruime opslag/garage (ca 74 m2) v.v. openslaande deuren, w.m.a., spoelbak en geheel vemieuwde m.k. Achterka- mer (ca 21 m2) welke geschikt is voor diverse doeleinde. Luxe badkamer v.v. hoekbad (whirlpool), hangtoilet, badmeubel en designradiator. 1e verd: via h.h. trap tt de living (ca 33 m2) met open keuken v.v. keramische kookplaat, vaatwasser, combi magnetron enz. Keuken biedt t.t. gigantisch dakterras(a70 m2)2de Badkamer met grote doucheruimte, hangtoilet, badmeubel en cv op- stelling (97)Entresol/slpkmr(ca17 m2). Deze geheel gerenoveerde woning is werkelijk een lust voor het oog en muftifunctioneel in gebruik! Vraagprijs 315.000,- k.k. In de Moaslond J centraal in de villa wijk 'In de Balije' e vrijstaande villa. Representatief van architectuur date van interieur met verrassende details en panorama li- ,.ig. Rondom tuin, met terrassen en uitzicht over de landerijen van Midden Delfland. Indeling: b.g.g. circa 300m2, thans verdeeld in entree, hal, kantoor, logeerkamer, fitness/relax/sauna, dubbele hobby garage, bijkeuken, wijnkelder, panorama living, circa 146 m2, dubbele schuifpui, bor- deshal. Verdieping: atelierhal, 4 slaapkamers, 2 badkamers, inloopkast, fit- nessruimte, bergzolder Prijs op aanvraag Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 6 februari 2008 - Pagina 28 Paulu'- 10 Moosslois de gewildste straten van Maassluis,direct bij ..ennispark en herten kamp. Een uitstekende uitvalsbasis .ondstad maken het wonen compleet. ,vjeling:entree,gang,trap,m.k. toilet en kelderkast. Gesloten keuken met gedat. Keuken. Toegang tot zonnige tuin (z.w.) met brandpad en berging. Sfeervolle living (26,3m2) voorzien van dubbel glas en elec. zonwering. 1e verdieping: 3 slaapkamers (4.6-10,45 en 13m2) kleinste kamer is in- gericht als waskamer. Vemieuwde badkamer voorzien van hoekdouche,v. w. meubel en design radiator. Apart toilet op de overloop. 2e verdieping royale overloop met cv. 2002 en aparte zolderkamer met 2e aansl w.m. Sfeervol wonen in een gewilde wijk! I Vraagprijs 229.000,- k.k. centrum starterswoning op een steenworpafstand van Schiedam, Julianapark, scholen en .uetrostation, is nu te koop. .cze benedenwoning met ruime zonnige tuin is een unieke kans! Indeling: entree, gang met bergkast v.v. meterkast, toilet gezellige voorslaapkamer (ca. 9m2). Zonnige woonkamer (ca. 21 m2) v.v. gas- haard, openslaande deuren naar ruime tuin (ca. 20m2), keuken met eenvoudig keukenblok, badkamer v.v. douchew.m.a. en v.w.. De woning is geheel voorzien van dubbel glas en is direct te aan vaarden! Vraagprijs 79.000,- k.k. Kethel veizwolgen Longe Nieuuistraot 195D Schiedom Fantastisch turn-key 3 kamerappartement op de tweede verdieping in hartje centrum Schiedam is nu te koop! Dit appartement voorzien van alle denkbare gemakken is werkelijk een lust voor het oog. Ind. appartementencomplexfraai afgesloten entree v.v. liftinstallatie. Ind. appartement entreehal v.v. videofoon, m.k., technische ruimte v.v. w.m.a. en cv-ketel (2007), toilet met fonteintje, 2 slaapkamers (ca 13 en 8 m2), badkamer met v.w. en ruime doucheopstelling. Gigantisch mooie living (ca 49 m2) met semi open keuken voorzien van diverse inbouwapparatuur waaronder keramisch koken, vaatwasser, oven, k.k. en vriezer. Balkon is gelegen aan de achterzijde en berging in de onderbouw. Luxueus wonen is weer mogelijk! Vraagprijs 175.000,- k.k. DOOR FRANS ASSENBERG "G UUesterkade 12B Schiedam In deze voormalige mouterij is nu een uniek en luxueus appartement op de 1e verd. te koopDit ruime appartement wordt omgeven met de sfeer van vroeger en haar karakteristieke elementen en is tevens v.v. een authentieke houtenvloer. Ind: centrale afgesloten entree met lift. Ind: entree, gang met m.k., toilet met fontein. Sfeervolle badkamer v.v. douchecabine, v.w. en wasmachine aansl. Slpkmr met vaste kast(ca13m2), CVkast. 2de Slpkmr (ca20 m2)is ook als aparte zit te gebruiken. Zeer fraaie living (ca 68m2) met open keuken v.v. luxe keukenapp. te weten 5-pits gaskookplaat, oven, vaatwasser, los barele- ment enz. Woonkamer biedt via openslaande deuren t.t. patio terras. Op een van de mooiste plekjes in Schiedam en met een geweldige uitstraling! Vraagprijs 274.000,- k.k. Oppert 6D Rotterdom Op een waanzinnige locatie midden in het bruisende hart van Rot terdam gelegen 2 kamer appartement is nu te koop! Met het warme appelgebak van 'Dudock' om de hoek, de 'Koopgoot1 en de culinaire hoogstandjes van de prachtige Havenstad is dit een wereld locatie. Indeling: afgesloten entree, trappenhuis. Indeling app: entree,lange hal, gezellige living(ca 20m2),ruime slaapkamer(ca 14m2), eenvou dig keukenblok v.v. wasmachine en koelkast en tt balkon, CV '02, doucheruimte. Een ideaal appartement voor starters! DIRECT 0PLEVERBAAR! Lindendreef 24 Vlaardingen Luxe 6-kamer hoekwoning op 276m2 grond met riante achtertuin 170m2(zuid)in Holy-Noord. Centraal gelegen to.v. winkels en rijks- wegen. Ind: Entree/hal met marmer vloer. Bijkeuken. Voor en achter een aangebouwde berging. Woonkamer(47m2)met parket en uit- bouw met schuifpui naar de tuin. Dichte keuken in hoekopstelling; met diverse inbouwapp. Ruime tuin met apart zonneterras. 1e verd: overloop met vaste kasten. Slpkmr (13,5 m2)met schuifkas- tenwand. Ruime badkamer met 2-pers ligbad, 2e toilet(hangend), douchecabine, wastafel en designradiator. Slpkmr annex werkkamer/ kantoor(19m2.2e verd: slpkmr(12m2, slpkmr(12m2). Opstelling was- /droogcombinatie, HR combiketel met mechanische afzuiging. Vraagprijs 309.000,- k.k. Bij de Maeslanden Makelaars Groep worden dagelijks woningen en/of bedrijfspanden verkocht of verhuurd. Met onze enorme ervaring bieden wij u "Makelen op maat", door een correcte prijsbepaling en de complete begeleiding van u en uw kostbare bezit. Of het nu gaat om aankoop, verkoop, huur, verhuur, taxatie of advies: wij staan voor u klaar. Want laten we eerlijk zijn in elke stad en straat in de regio staat wel een te koop of verkocht huis van Maeslanden. Bel gerust met regio's meest ervaren makelaar, daar komt u toch verder mee. Vraagprijs 130.000,- k.k. MEER KOOPMUIZEN your n«w home page Kantoor Maassluis Drijver 133 3144 GD Maassluis Tel: 010-592.33.00 V.V.E Beheer Veerstraat 27 3142 CP Maassluis Tel: 010-599.22.11 Ki.ntoor Vlaardingen Van Schravendijkplein 3131 GV Vlaardingen Tel: 010-460.33.33 Kantoor Schiedam Koemarkt 4 3111 JH Schiedam Tel: 010 - 409.01.40

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 28