Mazda geeft '5' lichte retouche auto's motoren Opel Zafira behoudt al het goede Emu Het Nieuwe StadsbladAUTO-l woensdagfeb'nuaViaW- Page's Audi A3 Cabriolet zet trend De opmerkelijke stilte in het interieur hebben de inzittenden vooral te dan- ken aan technische aanpassingen en het gebruik van beter isolatiemateri- aal. Uiteraard zijn de motoren net een tikje schoner dan de vorige. Het is voor het eerst dat de '5' kan worden voorzien van een automatische transmissie en die kost 1.950 euro. Mazda levert de compacte MPV als Exclusive, Touring, Executive en Bu siness. Opvallend was hoe uitgebreid de uitrusting van de Exclusive is. De instapprijzen beginnen voor de 1.8 li ter benzine Exclusive bij 24.495 euro en de 2.0 liter CiTD diesel (110 pk) staat in de prijslijst voor 31.495 euro. Het verbeterde navigatiesysteem met achteruitrijcamera (best handig) is er voor 3.500 euro. Mazda heeft de '5' een facelift gege- ven. De vernieuwde versie biedt een ietwat pittiger design en net wat meer comfort voor de inzittenden. De voorbumper geeft de auto optisch een wat lagere ligging en maakt'm meer gestroomlijnd, de onderspoiler heeft grote uitsparingen en de kop- lampen (Xenon is een optie) verster- ken het sportieve uiterlijk. Ook aan de achterkant is de verlich- ting aangepakt. Ze hebben een duide- lijke vlakverdeling met een afwijkend kleureffect. Het zevenpersoons interi eur is nog steeds voorzien van het Ka- rakuri zit- en opbergsysteem. In een handomdraai is de '5' een vijf- of zelfs een tweezitter. Het zitcomfort is uit- stekend en de instap voor de achter- passagiers verloopt via schuifdeuren. Die zijn optioneel elektrisch en daar- mee is de '5' uniek in zijn segment. Ideaal, een kwestie van de handgreep aanraken en voila. Ook links naast het stuur zit een knop voor het automa- tisch openen van de grote achterdeu- ren en dat kan ook met een knopje op de afstandsbediening. Mazda levert de '5' ook als GT-M. Die heeft een sportiever (bumperpartij, sideskirts, dakspoiler) aangezet uiterlijk. Daar- door is de GT-M zes centimeter langer dan de vernieuwde Mazda5. We re- den met de 'gewone versie': de tweeli- ter 143 pk diesel, de tweeliter 146 pk benzine en de tweeliter benzine auto- maat. Ze gaven onder pittig rijden geen krimp en opvallend was dat de Mazda5 weinig overhelt in bochten. Het lijkt een trend te worden dat de compacte model - len van de zogenaamde premiummerken nu in ca- briovorm verschijnen. Audi is daarmee de trendsetter. De nieuwe Audi A3 Cabriolet lijkt binnen het concern haast de opvolger van de voormalige Golf Cabriolet. De tweedeurs heeft een strak vormgegeven softtop die uitermate snel en eenvoudig opent en sluit. Het hele proces duurt slechts negen tellen en het voorste deel van de kap is meteen een afdoende afdekking. Tot 30 km/u kan de kap zelfs rijdend worden gesloten. Alhoewel de nieuwe cabriolet gebaseerd is op de drie- deurs zijn er maar weinig plaatwerkdelen hetzelfde. We komen niet verder dan de motorkap en voorspat- borden. De koplampen zijn speciflek voor de open va riant gemaakt en hebben zoals alle andere nieuwe Au di's een kenmerkende LED-dagverlichting. Het interi eur biedt een vertrouwde aanblik, zowel wat betreft vormgeving als afwerkingskwaliteit. Bovendien levert Audi op dit model fraaie kleurencombinaties en ac- centen. Voorin is er volop ruimte en kunnen de vol- doende steun biedende stoelen goed worden afge- stemd. Achterin zitten twee passagiers veel dichter op elkaar, maar de beenruimte is heel behoorlijk. Jam mer dat de hoofdsteunen, die zijn bevestigd op de twee rolbeugels, niet verstelbaar zijn. Ze zitten name- lijk voor bijna iedereen categorisch te laag. De stijfheid van de carrosserie is dik in orde. Heel af en toe is er iet wat torsie voelbaar, maar dat is te verwaarlozen. Audi levert in de nieuwe A3 Cabriolet twee benzine- motoren en twee diesels, allemaal met turbo en direc- te inspuiting. De 1.8 en 2.0 TSFI zijn goed voor 160 en 200 pk. En daarbij valt op dat de instapper al meer dan voldoende presteert. De 1.9 en 2.0 TD1 zijn zeer ver- schillend van karakter. De 2 liter is een modeme com mon rail machine met prettig laag geluidsniveau. De prijzen beginnen bij 35.585 euro. Als we naar de nieuwste edi- tie van de Opel Zafira midi- MPV kijken, dan zegt het merk in feite dat er werke- lijk niets aan vervangbtg toe was, maar wat extra aan- dacht altijd plezierig is. De huidige, tweede generatie stamt uit midden 2005 en is dus beslist actueel. Daarom zijn de uiterlijke wijzigin- gen zeer beperkt gebleven. Het front heeft een iets strakkere vormgeving door een sterkere V-vorm in de bumper en wat meer ch- room op de grille. Aan de achterkant geldt hetzelfde verhaal, alleen de nieuwe lichtunits met chromen ac- centen maken hier het ver- schil. Is het interieur dan wellicht fors onder handen genomen? Nee, ook niet! Ook hier volop tevreden- heid van de klantengroep, dus beperkt Opel zich tot van meer chroom op de knopjes en de introductie van een middenconsole in glanzend zwarte pianolak voor de Cosmo-uitvoering. Het overgrote deel van het mo- torenprogramma bleef gelijk, maar toch zijn er op dit vlak drie noviteiten te melden. Zo maakt de bestaande 1.6 liter instapper plaats voor een nieuwe Ecotec motor met dezelfde inhoud, maar met meer vermogen (115 pk)Belangrijker is de komst van een nieuwe diesel in twee ver- mogensvarianten. De 1.7 CDTi kan worden gekozen met 110 en 125 pk. Beide machines preste- ren naar behoren en sluiten goed bij het familiaire karakter van de Zafira aan. De motoren zijn niet rumoerig en ten op- zichte van dezelfde krachtbron in de Corsa en Astra vooral op het gebied van de motorelektro- nica en de turbocompressor weer verder geevolueerd. Als er al mogelijkheid tot certificering bestond, voldoet deze motor al aan de toekomstige Euro5 emis- sienorm, mede dankzij het stan- daard roetfilter. De functionali- teit van de Zafira is natuurlijk volledig gebleven. De auto heeft standaard zeven zitplaatsen, waarbij de twee achterste stoelen zeer eenvou dig in de vloer wegklappen. De vernieuwde Opel Zafira is er vanaf 24.395 euro (diesel: 28.695 euro).

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 35