Habets komt met 'China in Town' m €300.000, €180.000; €180.000, 1250.000, 1490.000; DOP&DOP 1 SO" ,1 s aMwrerlaan Chipolata cake Rozijnen- cake Gevulde J", koeken Zwitserse roomvlaai Met hellingbaan naar de bovenetage Gewond maar niet verslagen Vastgoed BV ii ii it r i Tai Chi Chuan i Onze clienten zoeken een huis in uw regio! Tel.: 010 - 474 80 79 de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Met de tanden bloot REGIO - Dierenartsen hebben februari uitgeroepen tot 'gebits- maand'. Op deze manier hopen zij dat baasjes meer aandacht gaan besteden aan de verzorging van tanden en kiezen van bun honden en katten. (FOTO: john de pater) SCHIEDAM - De renovatie en gedeeltelijke sloop en nieuw bouw voor Bas van der Heijden aan het Broersveld in de Schie- damse binnenstad zijn na veel overleg een grote stap dichter- bij. Op maandag 4 februari 2008, om 16.00 uur, zullen wet- houder Menno Siljee en Jan van den Broek van het Van den Broek concern daartoe een overeenkomst tekenen. Plaats van handeling is 't Hoeckhuys op de hoek van de Grote Markt en de Lange Kerk- straat in Schiedam. Het betreft de officiele overdracht van en- kele gemeentelijke panden op de hoek Broersveld en Heren- pad aan het winkelbedrijf. De bedoeling is om deze panden te slopen en de vrijkomende ruimte te betrekken bij de uit- breiding en renovatie van de su- permarkt en de bouw van een aantal appartementen. De daadwerkelijke start van de re novatie en nieuwbouw zal rond augustus 2008 zijn. Voor die tijd wordt er gesloopt en bouwrijp gemaakt en wordt aan de Bui- tenhavenweg eerst nog een noodwinkel voor Bas neergezet. Bas van der Heijden had al veel langer plannen voor uitbreiding in de Schiedamse binnenstad. Het ging toen om de bouw van een grote supermarkt aan de Buitenhavenweg. Veranderen- de tijden en omstandigheden hebben het Van den Broek con cern echter doen besluiten om de uitbreiding op de huidige lo- catie aan het Broersveld te laten plaatsvinden. Hier zal de be- staande supermarkt grondig worden verbouwd, van een ge- heel nieuwe voorgevel worden voorzien en worden uitgebreid met nieuwbouw op de hoek van het Broersveld en het Heren- pad. De tot nu toe leegstaande bovenetage van het pand wordt bij de supermarkt getrokken en zal bereikbaar zijn met een hel lingbaan (=rollend tapijt). SCHIEDAM - In opdracht van Keukenhof heeft Jackie Habets (Stichting Hoedenplatform, Schiedam) weer een mode -en vormgevings manifestatie be- dacht en georganiseerd, die ko- mend seizoen betrekking heeft op de cultuur en kledingtraditie van de diverse bevolkingsgroe- pen in China. Habets heeft ge- kozen voor 'schoonheid van het verleden en het heden'. Gei'ns- pireerd door de traditionele handwerktechnieken, de rol van de symbolen in de patro- nen die in China gebruikt wordt in de klederdrachten en kos- tuums; daarin vind je een mengsel van cultuur en dage- lijks leven, heden en verleden, design en ambacht. 'China in Town' is te zien in het Juliana Paviljoen. Jackie Habets presenteert op 7 februari (Chinees nieuwjaar) al- vast een klein gedeelte van de expositie zodat er een indruk gekregen kan worden van wat er komen gaat. Ook zijn er he- dendaagse hoedenmakers, vormgevers en ontwerpers ge- vraagd zich te laten inspireren door China. Voor 2e Paasdag, 24 maart, or- ganiseert Habets een Easter- parade in de Keukenhof. De pa rade zal dit jaar extra aandacht krijgen en groter van opzet zijn. Jackie Hebts heeft zich laten inspireren door de schoonheid van heden en verleden. rot0-pR Diverse groepen worden ge- vraagd om deel te nemen en de parade wordt opgeluisterd met muziek en dans. Bovendien wordt de route duidelijk aange- geven zodat het publiek kan ge- nieten van deze kleurrijke hoe- denparade. Iedereen is welkom om met zijn of haar eigen (ge- maakte) hoed mee te doen. Verzamelaars opgelet SCHIEDAM - Op zoek naar een bijzondere postzegel, munt of prentbriefkaart? Zondag 10 februari 2008 is er een ruilbeurs in Senioren- welzijn Ontmoetingscen- trum Woudhoek, aan het Heijermansplein 35 te Schie dam. Aanvang 13:00 uur en de toegang is gratis. Veriichtingscontrole SCHIEDAM - Politieagenten hielden dinsdag en woens dag op diverse locaties in Schiedam een veriichtings controle. Hoofdzakelijk wer- den fietsers gecontroleerd omdat zij een kwetsbare groep in het verkeer zijn. Door het voeren van de juis- te verlichting wordt de kans op een aanrijding aanzienlijk verkleind waardoor het aan tal slachtoffers eveneens te- rug zal lopen. In totaal wer- den 107 overtredingen ge- constateerd. Weekend arrangement VLAARDINGEN - De politie heeft drie Vlaardingse ver- dachten aangehouden die naar aanleiding van openlij- ke geweldpleging gebruik hebben gemaakt van het weekendarrangement. Het weekendarrangement is sinds november 2007 van kracht in Vlaardingen. Daar lopen verdachten van ge weldpleging het risico om het gehele weekend tot en met maandag vast te komen te zitten op het politiebu- reau. Agenten hielden de drie aan na een vechtpartij aan de Westhavenkade. Schiedam Spaland Schiedam Post Schiedam De Gorzen Schiedam Centrum Schiedam West Rotterdamsedijk 437 3112 AS Schiedam Telefoon: 010 - 473 88 88 Het totale aanbod op www.dopendop.nl 6 stuks Vetteoordskade (zijstr. Westhavenkade), Vlaardingen Woensdag 6 februari 2008 - Pagina 9 Bas in de steigers SCHIEDAM - De burge- meester van Schiedam, me- vrouw W.M. Verver-Aart- sen. reikt op woensdag 6 februari om 14.30 uur op de bestuursvleugel van het Stadskantoor het Draagin- signe Gewonden met bijbe- horende oorkonde uit aan de heer H.G. Plaats uit Schiedam. De heer Plaats heeft in voormalig Nederlands Indie als mortierist gediend bij het 5e regiment Infanterie van de Koninklijke Land- macht. Als gevolg van zijn militaire oorlogservaringen is de heer Plaats psychisch gewond geraakt. 2,7S 2.25 f. 428 Aanbiedingen gelden van donderdag 7 februari t/m woensdag 13 februari 2008 Schiedam: Hof van Spaland 23 (010) 471 69 69 iNrw4V.bakkerammerlaan.nl Tai Chi is een ontspannen en weldadige manier van bewegen en mediteren. Door de langzame en geconcentreerde bewegingen, gecombineerd met een uitgebalanceerde ademhaling worden lichaam en geest tot rust gebracht. Tijdens Tai Chi wordt men zich bewust van de spanningen in het eigen lichaam en leert men deze spanningen op te heffen. Tai Chi kan op deze wijze bij- dragen aan een gezond leven. Binnenkort start er een nieuwe begin- nersgroep op maandagavond van 20 tot 21 uur. Kom op maandag 11 februari op boven- staande tijd langs voor een gratis en vrij- blijvende introduktieles. Voor meer info: www.sportschoolthomas.nl SPORTSCHOOL EGBERTH THOMAS

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 9