a ririmimn Het Nieuwe Stadsblad Paranoid Park Winnaar publieksprijs Filmfestival Rotterdam De animatiefilm Persepolis komt 28 febru ari in de Nederlandse bioscopen. Hard Candy op DVD Planet Terror 19 februari op DVD Het idee van regisseurs Quen- tinTarentino en Robert Rod riguez was om twee films voor de prijs van een aan te bieden. Deze zouden in de vorm van Planet Terror en Death Proof uitkomen, ge'fns- pireerd op het grindhouse- idee waarbij in versleten bio scopen voor een lage prijs b- films werden aangeboden. In europa werden de films he- laas gesplitst van elkaar uitge- bracht wat afdeed van het ori- ginele grindhouse idee. Ook de dvd's worden nu gesplitst aangeboden, al wil dit niet zeggen dat Planet Terror hier- door niet de moeite waard is. Regisseur Robert Rodriguez zet met Planet Terror een ab- surdistische en humoristisch horrorfilm neer over een dorp dat gei'nfecteerd raakt door een besmettelijk virus. Planet Terror zit vol verwijzingen naar de onsmakelijkheid en het amateurisme van de b- film en het plezier dat de ma kers hierin hebben druipt er- af. Een zeer vermakelijke ode aan de wansmaak. Ugly Betty Seizoen 1 tot 6 In de hitserie Ugly Betty komt Betty Suares terecht in de keiharde en oppervlakkige modewereld van New York. In deze wereld speelt vooral uiterlijk een rol, maar latina Betty, gespeeld door America Ferrera, moet het vooral van haar innerlijk hebben. Zo komt ze als secretaresse te recht bij het modeblad Mode. Door haar intelligentie en vriendelijkheid komt ze een heel eind, het probleem is al- leen dat ze haar uiterlijk te- gen heeft. Hoe ver wil en moet Betty gaan om er bij te horen? En hoe kan een ge- woon meisje zich in de harde modewereld redden? Ugly Betty werd bekroond met twee Golden Globes en was in Nederland te zien op Net 5. De serie is onder ande- re geproduceerd door actrice Salma Hayek, die ook een rol in de serie heeft. Daarnaast spelen ook zangeres en actri ce Vanessa Willamas en ac- teur Alan Dale van de serie The O.C. een rol in Ugly Bet ty- NEER HARUKI MURAKAMI Na de aardbeving1'^ Niet alleen in zijn thuisland Ja pan mag Haruki Murakami zich op een flinke schare vast lezers verheugen. Inmiddels heeft ook in het Nederlands een groot aantal titels de weg naar de ech- te fans weten te vinden. Na de aardbeving is een bundel korte verhalen, waarbij de aard beving in Kobe van januari 1995 centraal staat. Maar dat steeds wel op een afstand. De hoofd- personen zijn geen slachtoffers of direct betrokkenen maar worden wel door de gebeurte- nissen bei'nvloed. Op een ma- nier die van Murakami ver- wacht kan worden: heden- daags, indringend, absurd, maar soms ook ronduit ontroe- rend, zoals in het laatste verhaal Honingkoekjes. Een bundel met zes echte juweeltjes voor alle Murakamifans. Haruki Murakami, Na de aard beving uitgeverij Atlas, 19,90 euro. Zo blond als de vlechten op de cover, zullen die van Dina nooit worden. Hoeveel shampoo voor blond haar deze dochter van Pakistaanse ouders ook ge- bruikt. Op andere vlakken lukt het haar echter wel om zo Brits te zijn als maar mogelijk is. Ze verkiest bijvoorbeeld de Union Jack boven de Paldstaanse vlag en spreekt bijna Engelser dan de Engelsen. Eenzaam heden beschrijft de in- spanningen van een jong meis je om te integreren en haar va- der zo min mogelijk reden te ge- ven om terug naar Pakistan te gaan. Humoristisch, ontroe- rend en tragisch tegelijk. Nae- ma Tahir doet dat -af en toe misschien wel iets te breedspra- kig- in een taal die het allemaal nog mooier doet lijken. Of lelij- ker... Naema Tahir, Eenzaam heden, Uitgeverij Prometheus, 17,95 euro. Er zijn veel dingen waarvan je weet dat je ze niet zou moeten doen. Dat geldt ook voor Agnes in Boom van Wanda Bommer. Maat toch gebeurt 'het'. Terwijl het juist bij haar bijna wanhopig zoekende man Bart niet ge beurt. In Boom speelt Bommer met verlangens aan de ene kant en normen en aarden aan de ande re kant. Gevoel en verstand worden tegen elkaar uitge- speeld. Van Agnes, van Bart, van de dochters Lieke en Femke en misschien zelfs van een potje rijst. Afgezien van de schimmelende rijstkorrels heeft iedereen wel op de een of andere manier ver- antwoordelijkheid in de relaties met de anderen. Het is moeilijk vol te houden dat Boom als eni- ge verantwoordelijk is voor de chaos die in het gezin ontstaat. Wanda Bommer, Boom, Nijgh Van Ditmar, 16,50 euro. Ghost Whisperer Seizoen 2 tot en met 6 Melinda Gordon (Jennifer Lo ve Hewitt) communiceert in de kijkcijferhit 'Ghost Whis perer' met de geesten van overleden mensen. Geesten die door hun plotse- linge dood geen afscheid hebben kunnen nemen van familie en vrienden, vragen Melinda om hulp. Dit gebeurt op de voor haar meest on- gunstige momenten, waar- door Melinda haar gave af en toe kan vervloeken. Omdat ze de doden rust gunt in het hiernamaals, helpt zij on- danks alles met het doorge- ven van boodschappen aan dierbaren. De serie is geproduceerd door James van Praagh, een vooraanstaand medium in Amerika, die vele boeken op zijn naam heeft staan. Naast Jennifer Love Hewitt zijn rol- len in de serie weggelegd voor David Conrad en Aisha Tyler. In Nederland is de serie uit- gezonden op SBS6 en weke- lijks bekeken door 530.000 mensen. Tideland Drama/Fantasy Regisseur Terry Gilliam(Fear and Loathing Las Vegas, Twel ve Monkeys) omschrijft Tide- land als een kruising tussen Alice in Wonderland en Psy cho. In Tideland laat Gilliam het fantasievermogen zien van een kind dat probeert te over- leven onder bizarre omstan- digheden. De ouders van de jonge Jeliza-Rose zijn beide junkies. Als haar moeder komt te overlijden verhuist ze samen met haar vader naar het huis van haar oma. Ondertussen wordt Jeliza-Rose steeds een- zamer en dat probeert ze te ontvluchten door een eigen fantasiewereld te creeren. In haar wereld heeft ze contact met pratende eekhoorns en hebben alle vuurvliegjes na- men. Ze probeert de tijd te do den door te praten met Barbies zonder lichaam, de geestelijk achtergebleven Dickens en Dell, een meisje dat een imker- masker draagt. Een surrealisti- sche komedie waarbij Gilliam vooral de sterke verbeeldings- kracht van een kind probeert neer te zetten. JShjp? Gus van Sant, regisseur van onder meer Good Will Hun ting en Elephant, gebruikte voor de film Paranoid Park een opvallende manier om zijn acteurs te casten. Hij plaatste een oproep op de populaire website MySpace, dit is volgens de regisseur te- genwoordig de manier om jonge mensen te bereiken. De film gaat dan ook over de pro- blemen van een 16-jarige pu- ber genaamd Alex. Deze ska teboarder heeft dankzij de scheiding van zijn ouders en een vreemde relatie met een cheerleader al problemen ge- noeg. Tot overmaat van ramp doodt hij dan per ongeluk ook nog een bewaker. Ondanks het feit dat hij er niks aan kan doen besluit Alex om het aan niemand te vertellen. Hij doet net of er niks aan de hand is en denkt er vooral niet over na. Toch kan hij zijn gedachten over het ongeluk niet voor zich houden, en hij probeert zijn verhaal dan ook op papier te zetten. Paranoid Park komt 28 februari in de bioscoop. Al zien ze zichzelf niet als een dance-act, toch kan je de muziek van Hot Chip het beste omschrijven als unieke dansbare electropop. Uniek omdat de groep met hun derde album Made in the dark electro maakt zonder ook maar ergens doorsnee te klinken. Van het dansbare Ready For The Floor tot de blanke R&B van We're looking for a lot of love. Hot Chip laat zichzelf niet zo gemakkelijk in een hokje stoppen, niet gek dat 'Made in the dark' dan ook totaal verschilt van zijn twee voorgangers. De uit New York aikomstige indie-rockband Vampire Weekend is niet vies van het mixen van verschillende muziekstijlen. Op hun debuutalbum zijn dan ook naast afro-beat en reggae invloeden ook klassieke westerse instru- menten als bijvoorbeeld een klavecimbel te horen. Vooral de Afrikaanse in vloeden overheersen en de vergelijkingen met Paul Simon zijn dan ook snel gemaakt. Toch zou je Vampire Weekend hiermee tekort doen, deband komt met hun gelijknamige album namelijk met een geheel eigen geluid. De Hawai'aanse ex-surfer Jack Johnson is nu al weer zeven jaar bezig met het maken van muziek. Johnson maakt vooral vrolijk lome feel-good lied- jes. Ook zijn derde album, Sleep Trough The Static, staat vol met num- mers die doen verlangen naar de zomer. Niks nieuws, maar nog steeds fijn om naar te luisteren. De eerste single If I Had Eyes is gratis te belui- steren op de site van zijn label 'Brushfire Records'. Growing Pains is alweer het negende album van R&B zangeres Mary J Bli- ge. Op haar 37ste is Blige vooral gegroeid als muzikant en klinkt ze is een zelfverzekerdevolwassen vrouwdie veel heeft meegemaakt. What Love Is is bijvoorbeeld een terugblik naar de donkere periode van haar leven. Maar ook de nodige dansvloervullers zijn aanwezig zoals bijvoorbeeld het door de Neptunes geproduceerde Till the Morning. De diva hoeft zich dan ook geen zorgen te maken dat Growing Pains een succes wordt. Het duo The Helio Sequence uit Portland laat met hun album Keep Your Eyes Ahead een mix horen van psychedelische folk en rockmuziek. Het geluid van Helio Sequence komt nog het meeste in de buurt van The Pos tal Service en hun nieuwe album doet soms in vlagen denken aan Bob Dy lan. De vele lagen synthesizers en dikke gitaarpartijen zorgen opvallend genoeg voor zeer melodieuze arrangementen die zelfs minimadistische trekjes vertonen. Al zijn nummers als Can't Say No en Keep Your Eyes weer zeer catchy. Helio Sequence bestaat uit Brandon Summers en Ben jamin Weikel die ook de drumpartijen verzorgde voor Modest Mouse. Woensdag 13 februari 2008 - Pagina 24 HAND CANDY Film/DVD bett; B»,i ii J a BomraKgf rjMsri Boek F0T0: A-FILM CD jYk. N

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 24