I Een Gouden Kalf voor gekibbel Verrassende start met jong talen op Saogfestival Reduced Shakespeare Company in Theater Zuidplein Korte cursus Jeugdtheater Teerstoof! Blues De band Elevation Blues treedt zondagmiddag op in Cafe De Hommel Nog nooit was ouderdom zo spannend SCHIEDAM - Zaterdag 22 maart 2008 vindt in Schiedam de tweede editie plaats van Boek&Bal Waterweg. Het wordt een feest voor iedereen die houdt van literatuur, interviews, cabaret, signeersessies, goede muziek en uiteraard de creme de la creme van de Nederlandse en Vlaamse schrijverswereld. De deuren van het Fortis Theater a.d. Schie en de biblio- theek aan het Stadserf in Schie dam gaan om 19.30 open en het programma duurt van 20.00 tot 24.00 uur. Het Boekenweekthema van 2008 is "Van oude menschen De derde leeftijd en de lette- ren". Boek&Bal Waterweg geeft een heel bijzondere invulling aan het thema van de 73ste boe- kenweek, want wie had ooit ge- dacht dat ouderdom zo span nend kon zijn. Kaarten aan de kassa van het Fortis Theater a.d Schie en de boekenbalwebsite. Kaarten kosten 15 euro. ciaties die er misschien niet zijn, maar die onderhuids wel wor- den gevoeld. Globalisering, oud Hollandse tmttigheid, Indianen achter steeds opschuivende hekjes. Het ongekende begrip: "Bezit" wordt aan de kaak ge- steld. Nagelbijten kan en mag. Je af en toe zorgen maken over ons eigen (wan)gedrag en dan opgelucht ademhalen als Maar- ten dat zegt? Nederland ten on- der aan overregulering? Neder land te serieus? Is het Westen echt de baas? Hebben wij als bovenliggende partij werkelijk het recht ons idiote principe van aardarchitect uit te voeren? Onze wil op te leggen aan ande- re continenten! Nederland gaat prat op zijn his toric. Maar is dat ook terecht! Trots op de VOC, de slavernij of de gruwelijke nukken van Wil- lem van Oranje. Is dit de enige basis van ons Nieuw te bouwen Nationaal Museum! De minis ter president mag het zeggen. De vrije wereld of wat daar van over is. Toch mogen en moeten we om onszelf blijven lachen. Ook dat is de boodschap. Want boodschappen vindt Van Roozendaal onontbeerlijk. Niet om te doen bij een nationale grootgrutter, maar wel om mee te geven. "Wij zijn maar een stelletje verwende kinderen die in een rijke wereld zijn ge- dropt," aldus de rokende Sen- seo drinker Van Roozendaal die liever koffie heeft, "weet je plaats. Anders wijs ik hem wel." Stadsgehoorzaal. Donderdag 28 februari om 20.30 uur. Martin en Roos (Elsie de Brauw en Marcel Musters) kibbelen heel wat af tijdens hun ontmoetingen. foto: pr De 14 jarige Mente Romano Bruiting was de verrassing van de dag tijdens het Vlaardings SongfestivaL VLAARDINGEN - Zondag 10 februari was in Partycentrum Mid- delhuyse de eerste voorselectie van de 19e editie van het Vlaar dings SongfestivaL Zoals altijd was het aan de jongste deelne- mers om het festival te openen. In de categorie miniplayback en tienersong werd gestreden om een plekje in de halve finale. Het aantal aanmeldingen bij de miniplayback viel dit jaar tegen, maar de kandidaten die er waren hadden er stuk voor stuk werk van gemaakt. De 5-jarige Mirre Verweij.was de beste playback- ster. Met haar vertolking van "Geef me vleugels" wist ze de jury te overtuigen. Bij de tieners was het de 14-jarige Mente Romano Bruning die als de verrassing van de dag gezien mag worden. De halve fina le is op 13 april in het Valkenhof Theater. Op 9 maart starten de voorselecties voor de volwassenen. Kandidaten kunnen zich nog aanmelden via www.vlaardingssongfestival.nl SCHIEDAM - Martin en Roos (Elsie de Brauw en Marcel Mus ters) kibbelen heel wat af tijdens hun ontmoetingen. Onderwerp van gesprek is steevast hun zoon Isaac die zich steeds meer op zijn kamer terugtrekt en nauwelijks nog contact met zijn ouders onderhoudt. De verwij- ten zijn niet van de lucht. Maar Martin is ook journalist: hij ziet in de situatie omtrent zijn zoon een uitgelezen kans om een boek over eenzaamheid en de teruggetrokken leefstijl van jon- geren te schrijven. Tussenstand werd onderscheiden met twee Gouden Kalveren (beste regie en vrouwelijke hoofdrol). In- drukwekkend is vooral het gro- tendeels gei'mproviseerde spel van de hoofdrolspelers. Film- huis Schiedam 14 januari VLAARDINGEN- Maarten van Roozendaal gaat met Egon Kracht en Marcel de Groot de truttigheid te lijf. Voor wie hem kent gaat dat gepaard met een lach en een traan. Soms een glimlach, soms een grimlach. Ironie, sarcasme of melancho- lie. Het is allemaal Van Roozen daal. Wie daar niet tegen kan moet maar thuisblijven. "Het Wilde Westen" heet het nieuwe programma. Dat leidt tot asso- Maarten van Roozendaal staat op 28 februari in de Stadsgehoorzaal. F0T0: ENN0 KEURENTJENS DOOR PETER J00RE -JUfA if s- 1 ft** - I w Hi t i - t De Agen SCHIEDAM - Voor kinderen uit groep 4,5 en 6 start bin- nenkort weer de korte cur sus "Kijk mij!" bij JTS De Teerstoof. Voor wie kennis wii maken met dans, toneei en zang is dit de kans! De cursus bestaat uit 5 les sen. Ouders worden van harte uitgenodigd om een gedeelte van de laatste les te komen kijken! De lessen worden gegeven in Jeugd theater De Teerstoof. De cursisten staan dus op een ECHT podium! De lessen zijn steeds op vrijdag.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 27