Dansspectakel van Hongaarse Krisztina 0NTDEK DE NIEUWE V00RJAARSTRENDS 0 roofool ci I I I I I EE!S33EGH Het Nieuwe Stadsblad Bijlo's laatste sigaret? Jonge cast zorgt voor opwindende mix BCC0 f Beroemd stuk SCHIEDAM - Zaterdag 16 februari om 20.15 uur is De Kaukasi- sche Krijtkring te zien in Fortis Theater a.d Schie. Het stuk wordt als een waar theatraal spektakel gebracht door het Noord Ne- derlands SCHIEDAM - Niet weg laten dromen, maar wakker schud- den! Zo luidde in het kort de op- vatting die schrijver Bertolt Brecht (1898-1956) er op na- hield over toneel. Zijn beroem- de toneelstuk De Kaukasische Krijtkring wordt dit theatersei- zoen door het Noord Neder- lands Toneel gebracht als een waar theaterspektakel. Of zoals een van de personages aan het begin van het stuk zegt: "een stukje cultureel entertainment". De Kaukasische krijtkring ver- telt het verhaal van een kind dat tijdens een staatsgreep door zijn moeder, de Kaukasische gouverneursvrouw, in de steek wordt gelaten. Het kind wordt gered door het dienstmeisje Groesje, die het opvoedt als haar eigen kind. Als de opstand voorbij is, eist de moeder haar kind echter terug. Dronkaard en volksrechter Azdak is degene die het Salomonsoordeel moet gaan vellen. Noorse regisseuse Victoria Meirik wil het publiek via de voorstelling de bood- schap meegeven dat het de om- standigheden zijn die goed en slecht bepalen. Deze bood- schap is zorgvuldig verpakt in een opwindende mix L fw van theatrale en muzikale effec- ten, gespeeld door een jonge cast. De voorstelling sleurt het publiek met een subtiel onder- drukte humor door de gebeur- tenissen heen. Met een ensem ble dat moeiteloos alle persona ges typeert. De Kaukasische Krijtkring van het Noord Neder- lands Toneel is te zien op zater dag 16 februari 2008 om 20.15 uur in Fortis Theater a.d Schie. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van het theater, telefoon- nummer (010) 2467 467 of via www.theateradschie.nl. De ge- maakte keuzes in het stuk wor- den toegelicht in de gratis inlei- ding, die voorafgaand aan de voorstelling om 19.00 plaats- vindt in de foyer. SCHIEDAM - De van oorsprong Hongaarse Krisztina de Chatel heeft de afgelopen dertig jaar ruim vijftig choreografieen en twee dansfilms gemaakt. In haar voorstellingen gaan dans, muziek en beeldende kunst een samenspel aan. Krisztina de Chatel oogstte eerder televisies- uccessen met haar voorstelling Zooi, een voorstelling waarin naast dansers ook vuilnisman- nen, straatvegers en hun mate- riaal een rol spelen. Dit seizoen kan het publiek genieten van haar voorstelling Imperium, een choreografie die bol staat van hofintriges, liefde jaloezie en macht. Het toneelbeeld van beeldend kunstenaar Niek Kor- tekaas verbeeldt de dreigende ineenstorting van een imperi um. Een enorme piramide van stoelen stort in, terwijl een ko- ningin het rijk probeert te red den van de ondergang. De ba- rokke armbewegingen, uitbun- dige solo's, minimalistische be- wegingen en ruimtelijke patro- nen in de dans worden versterkt door de koninklijke kostuums van Rien Bekkers en de opera- muziek van Henry Purcell. Voorafgaand aan de voorstel ling wordt om 19.00 uur een gratis inleiding gegeven op de voorstelling, waarin de gemaak- te artistieke keuzes in Imperium Dansspektakel Imperium staat bol van de intriges, liefde, jaloe zie en macht. foto: pr worden toegelicht. Reserveren is voor deze inleiding verplicht en kan alleen aan de kassa van het theater. Kaarten zijn ver krijgbaar aan de kassa, telefoon- nummer (010) 2 467 467 of via www.theateradschie.nl. Imperi um is te zien op dinsdag 19 fe bruari om 20.15 uur in Fortis Theater a.d Schie. Jetty Mathurin zorgt voor feestje SCHIEDAM - Met alweer haar zevende cabaretpro- gramma staat Jetty Mathurin vrijdag 22 februari om 20.15 uur op het toneel van Fortis Theater a.d Schie. Jetty's zevende theatersolo gaat over roots, historisch onderzoek, familieverhalen, afstamming, DNA, onder- wijs, geschiedenis maar vooral over; wat neem je mee vanuit je wortels en wie hoort waarbij in de Neder- landse samenleving? En Jetty zou Jetty niet zijn als ze niet ook een feestje neer- zet. Uiteraard helpen Stanley en Taante haar daarbij. Kaarten via (010) 2 467 467 of www.theateradschie.nl Grande Dame SCHIEDAM - Astrid Nijgh, ex-echtgenote van tekst- schrijver Lennaert Nijgh, scoorde in 1974 een grote hit met Ik Doe Wat Ik Doe. De veelzijdige Astrid Nijgh wordt ook wel de 'Grand Da me' van de Nederlandse chanson genoemd en is woensdag 20 februari om 20.15 uur terug in Fortis Theater a.d Schie. De nieuwe theatervoorstel- ling Tegen het Lijf van Astrid Nijgh zit vol humor, met op- merkelijke, persoonlijke lie- deren waarin haar levens- verhaal verankerd ligt. De theatertoernee is gebaseerd op haar nieuwe album dat onlangs is uitgekomen. In de voorstelling brengt de zangeres stukken van Len naert Nijgh, aan wie zij te- vens een ode geeft met het nummer Van boord. Reser veren (010) 2 467 467. Kom langs op Woonboulevard Vlaardingen voor de leukste woonideeen en vele voorjaars- aanbiedingen. Van verf tot raamdecoratie, van slaapkamer tot kastenwand en van lamp tot complete keuken. U bent van harte welkom! ALLE WOONWINKELS BIJ ELKAAR GEMAKKELIJK BEREIKBAAR GRATIS PARKEREN VOOR DE DEUR RIGHT mns/wmnnms tor is It lint us Usisf. der Ree HOQQENBW2EM £P Woonboulevard Vlaardingen: A20 - afrit nr 8, Westlandseweg (naast IBIS Hotel) - www.woonboulevard.nl e3 Woensdag 13 februari 2008 - Pagina 30 if l Theaterspektakel SCHIEDAM - Met zijn vrolij- ke cynisme kan cabaretier Vincent Bijlo alles aan. In zijn nieuwste voorstelling houdt hij een hartstochte- lijk pleidooi. In Mijn Laatste Sigaret pleit hij voor een ieuker Nederiand. Een swin- gend en vrolijk Nederiand, waarin mensen zichzelf minder serieus nemen. Weg met dat zware polder- gedoe, met de truttigheid en het rookverbod. Althans voor Bijlo. Hij lijkt zich er niets van aan te trekken want hij paft er gewoon keihard doorheen. Te zien op donderdag 21 februari, 20.15 uur. voomm ammm IBETAALBAAR WONENI Bruynztx! Akio Huissdcctie in 'TVotteti

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 30