Wapenen tegen inbraak en trues KU INST<§i®QTT Skincare Schiedam L mvrnillffTilL Het Nieuwe Stadsblad 0ns motto is: 'uw huid is onze zorg' I 1 EEBES23 Patienten informeren Per jaar krijgen in Nederland 600 tot 700 vrouwen de diagnose baarmoederhalskanker. Ondanks het bevolkibngsonderzoek baarmoederhalskanker (het uitstrijkje), overlijden jaarlijks 200- 250 vrouwen aan de gevolgen. Sinds kort is het mogelijk om meisjes en jonge vrouwen preventief te vaccineren tegen baar moederhalskanker, schaamlipkanker en genitale wratten. Deze aandoeningen zijn namelijk niet erfelijk maar worden veroor- zaakt door een virus. De artsen van Het Medisch Centrum Schiedam aan de Westhavenkade en Schiedam Oost zullen op 21 februari in de Blauwe Brug aan het Bachplein een informa- tieavond houden over het vaccineren tegen kanker. De avond is in principe bedoeld voor de eigen patienten van de artsen "maar er staat geen portier aan de deur om dat te controleren," aldus de huisartsengroep. Wie deel wil nemen aan de informa- tieavond kan zich opgeven bij de assistente tel: 010-4269952 periode van een half jaar in de bovenarm worden gegeven. Het wordt nog niet vergoed door de basisverzekering en kost dus 125 euro. Sommige verzekeraars vergoeden dit wel inmiddels in hun aanvullende polissen. SCHIEDAM - Het komt maar al te vaak voor dat senioren het slachtoffer worden van inbraak en babbeltrucs. Om de ouderen beter te wapenen tegen onge- node indringers organiseert L'Entree Voorlichting en Pre- ventie een themabijeenkomst in de Marconiehove. L'Entree is een seniorentref- punt voor 55-plussers. Elke maand organiseert l'Entree the- mabijeenkomsten in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. In fe bruari is het thema dus: "In- braakpreventie Babbeltrucs". In februari zal Politie Rotter- dam-Rijnmond de presentatie verzorgen. De gastsprekers zijn agenten die ouderen vele tips en adviezen kunnen geven om- trent veiligheid op straat, in- braakpreventie en het voorko- men dat zij het slachtoffer wor den van babbeltrucs. Bezoekers leren wat een buurt- agent voor hen kan betekenen? Waarom het belangrijk is dat u bij een inbraakpoging toch aan- gifte doet. Hoe u een steentje kunt bijdragen aan de leefbaar- heid van uw buurt? De toegang tot de bijeenkom- sten is gratis. Iedereen is wel- kom, dus u bent van harte uit- genodigd om samen een kopje koffie of thee te komen drinken op maandagochtend 18 febru ari in de Marconihove, Marco- niweg 2. Valentijnsdag in de zwembaden. SCHIEDAM - Op donderdag 14 februari vieren de Schie- damse zwembaden Valen tijnsdag. Speciaal voor deze dag worden er verschillende activiteiten georganiseerd voor de bezoekers tijdens het Recreatief zwemmen in Sport- en Recreatiebad Groenoord en ClubAqua in Zwembad Zuid. Vanaf donderdag 7 februari worden er tijdens de doel- groepactiviteiten kaartjes uitgedeeld waarmee bezoe kers een date mee mogen nemen. Men betaalt zelf voor de entree en de date mag gratis zwemmen. Tegen inlevering van dit kaartje maken de bezoekers kans op een leuke attentie. Een terugkerende thema binnen de Schiedamse zwembaden is de "Winter- week". Deze wordt gehou- den vanaf 18 februari t/m 24 februari. Ook in deze week worden er verschillende ac tiviteiten georganiseerd voor alle bezoekers. Tijdens het banen zwemmen wordt er een competitie gehouden waarbij men kans maakt op een "winterpakket". Voor een compleet overzicht kunt u terecht op www.zwem- badgroenoord.nl. Vrijwilligers gezocht voor taalles SCHIEDAM - SWS is met spoed op zoek naar enthou- siaste vrijwilligers die het leuk vinden om eenmaal per week Nederlandse les te ge ven aan anderstaligen. Erva- ring is niet vereist. U wordt persoonlijk ingewerkt. De lessen worden gegeven in SWS Wijkcentrum West, De Erker, Jan van Avennesstraat 32,3117 PR Schiedam. Heeft u belangstelling? Neem dan contact op met Milka Hus- kic, tel: 010 4267767 (of mail naar milka.huskic@welzijn- schiedam.nl.) Het gaat met name om lessen op dinsdag- avond. Lekker dansen 40+ SCHIEDAM - Ook 40+ers willen nog wel eens uit hun dak gaan. Voor deze groep is helaas weinig te beleven op dansgebied. Daarom organi seert Wijkcentrum Zuid za- terdag 16 Februari een 40+ Disco. De avond gaat van start met muziek uit de jaren 60 en eindigt met muziek van nu. Dit alles wordt ver- zorgd door DJ Arend. U bent welkom vanaf 19.30 uur en voor 2,50 kunt u dansen tot 23.00 uur. Inschrijven is niet nodig, dus kom gezellig langs en dans mee. Kijken, kijken en wel kopen SCHIEDAM - Bent u op zoek naar dat ene speciale pro duct, maar kunt u het ner- gens vinden? Kom dan op Zaterdag 16 Februari naar de rommelmarkt in Wijkcen trum De Blauwe Brug. U kunt van 10.00 tot 15.00 uur naar hartenlust zoeken en speuren tussen de aangebo- den spulletjes. De entree is gratis. Alle verkooptafels zijn al verhuurd. Line Dance mee! SCHIEDAM - Zondag 17 Fe bruari wordt er in Wijkcen trum De Erker een line dan ce middag georganiseerd. De dansmiddag start om 13.00 en duurt tot 16.00 uur. Tandprothetische Praktijk Veringmeier W Deze week bij Stichting Welzijn Schiedam Wijkcentrum De Blauwe Brug Wijkcentrum Dreesplein Zaterdag 16 februari Zondag 17 februari Rommelmarkt Rommelmarkt Tijd: 10.00 - 15.00 uur Tijd: 10.00 - 15.00 uur Kosten: toegang gratis Kosten: 8.- per tafel Wijkcentrum De Erker Zondag 17 februari dinsdag 19 februari Line Dance middag Internationale Vrouwengroep Tijd: 13.00 - 16.00 uur Tijd: 9.00 - 11.30 uur Kosten: 2.- Kosten: 5.- per maand Woensdag 20 februari Wijkcentrum Zuid Experience Zaterdag 16 februari Paranormale bijeenkomst 40+ Disco Tijd: 20.00 - 22.30 uur Tijd: 19.30 - 23.00 uur Kosten: 5.- Kosten: 2.50 Voor adressen en meer informatie zie www.welzijnschiedam.nl m Marijke Vermaas is trots het vernieuwde onderkomen van Skincare aan het Rubensplein. SCHIEDAM - Marijke Ver maas kijkt trots rond in het ver nieuwde huidinstituut Skinca re Schiedam aan het Rubens plein 8B in Schiedam-West. De entree van het instituut is sfeervol, licht en aangenaam. Marijke is eigenaresse van Ski ncare Schiedam (voorheen Schoonheidsinstituut Jac queline) en is met haar meer dan 10 jaar praktijkervaring een zeer ervaren huidspecia- liste. Skincare Schiedam legt zich toe op huidverbetering. Op de Open Dag op zaterdag 16 februari zal het vernieuwde instituut aan het publiek wor den getoond. Nieuwe en oude klanten maken kennis met een scala aan producten en behan- delingen. "We leggen ons toe op com plete huidverbetering van ge- zicht en lichaam. Tijdens de Open Dag kunnen mensen kennismaken met onze aller- nieuwste behandeling: micro- dermabrasie. Daarnaast doen we op anti-aging gebied veel met mesotherapie. Verder wordt op een laagdrempelige manier informatie verstrekt (ook van onze cosmetische arts) over alles wat wij in ons instituut aanbieden: definitie- ve ontharing, anti-aging, en- dermologieO/afslankbehan- delingen, permanente make up, verwijderen couperose, pigmentvlekken, acne en nog veel meer.Ook kan men een gratis make-up krijgen door een ervaren visagiste." Op za terdag 16 februari van 10 tot 16.30 uur kan men dus vrijblij- vend een kijkje nemen bij Ski ncare Schiedam. "U bent van harte welkom op deze gezelli- ge dag voor een kopje koffie en een rondleiding." Voor meer informatie: www.skincareschiedam.nl of 010-246 09 85. Woensdag 13 februari 20Q8,-.Patina 3 >ntdekking Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Implantaatprotheses Dagelijks geopend van 08.30-16.30 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hot van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 www.klikgebitschie.dam.nl -I! m F0T0: WHK

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 3