Da's pas iverk eh«i Het Nieuwe Stadsblad Chauffeurs m/v Rioleringsmonteurs Om mee te blijven doen moet Pollux winnen van Kikkers VLAARDINGEN - Het loopt gesmeerd met de mannen van Pollux. Met Goede afloop Pollux hervat de com- petitie op zondag 9 maart met de thuiswed- strijd tegen concurrent Kikkers. Daarin dienen de Vlaardingers de toon te zetten voor een goe de afloop van de strijd om het kampioen- schap. De uitwedstrijd werd destijds met 3-1 verloren. Daarna volgde er naast vele overwin- ningen (nog tweemaal verlies. Nota bene tegen twee andere titelkandi- daten: Barendrecht won in Vlaardingen met 1-2, terwijl de uitwed strijd tegen Noordwijk met 4-2 werd verloren. In de derde klasse ma- ken vier clubs de dienst uit: Noordwijk en Kik kers gaan aan kop (31 punten), Barendrecht is tweede (28). Werken bij Van der Velden Rioleringsbeheer van der Velden rioleringsbeheer VLAARDINGEN - Ze doet de kachel aan, die even zwart is als de kle- ding, die zij draagt. Zwart als tegenstelling tot de kleurrijke schil- derijen die tegen de muur staan. Margriet Mostert. Ze werd in 1962 in Maassluis ge- boren en woont sinds 1989 in Vlaardingen. Haar opleiding deed zij deels aan de Koninklijke Academie in Den Haag en voltooide die aan de Aca demie voor Beeldende Kunsten in Rotterdam. In principe gaat het haar in de kunst om onthullen en ontdekken, maar ze wil het niet plat praten. Ze heeft een hekel aan al dat einde- loze gezwets over de kunst. Het beeld, het schilderij moet voor zich spreken, moet het verhaal doen. Haar schilderijen spreken. Kleurrijk. Fel en verhalen vertellend van de vrouw achter het schilderij voor wie schilderen een passie is in de rijke traditie van de Nederlandse schilder- kunst, een traditie, die voorbeeldig kan zijn voor elke schilder in deze tijd. Ze geeft ook les want ze wil haar passie voor de schil- derkunst doorgeven, maar niet te massaal graag. In negen zeges uit twaalf wedstrijden maakt de ploeg onderdeel uit van de kopgroep. Niet meer dan dat overigens, want waar topploegen nogal eens on- deruit gehaald plegen te worden door de mindere goden (in de sport geldt niet voor niets de wijsheid 'dat je kampioen wordt te gen de kleintjes') gingen de mannen van trainer/coach Frenk Hor- tensius tenonder tegen de concurrenten. Eerst haak- te Kikkers de Vlaardingse elf beentje en daarna volg- den Barendrecht en Noordwijk. Dat is zuur, vindt ook de technische veldheer. 'Temeer omdat we eigenlijk alleen van Kikkers terecht verloren. Bij Noordwijk deden we ons zelf de das om door een voor rust opgebouwde 0-2 voorsprong te verspe- len.' Dat had veel te maken met de gemiddeld jeugdige leeftijd van de equipe en met de nieuwe strategic, die Hortensius predikt. Tegen de brekebeentjes uit de derde klasse kan Pollux behoorlijk uit voe- ten en worden monster- scores geboekt. Het doel- saldo (56 voor, 19 tegen) spreekt boekdelen. Een moyenne dus van bijna vijf doelpunten per wed- strijd. Minder voor de wind gaat het wanneer de tegenstander de counter als voornaamste wapen heeft. 'Dan mist de ploeg het vermogen om om te schakelen en om de uitval- len op te vangen.' Horten sius heeft namelijk een he kel aan passief hockey, zo- als de Vlaardingers dat in vorige competities speel- den. 'Tactisch en tech- nisch zijn we een totaal andere weg ingeslagen. Ik ben een voorstander van modem hockey en voel er niets voor om achter de man te verdedigen en af- wachtend te spelen.' Maar daarmee creeerde hij meteen ook een pro- bleem, geeft hij grif toe, 'want wan neer we een te genstander te- genkomen die dat nog wel doet, missen we binnen de groep een of twee extra routiniers, die in deel twee van de com- petitie, met op zondag 9 maart als startwedstrijd de thuiswedstrijd tegen Kik kers, rechtgezet worden. 'Het doel is nog steeds het halen van de top drie. Wanneer we er in slagen om die eerste wedstrijd te winnen en Kikkers helpt een week later door Noordwijk te kloppen dan ligt alles weer open. Wij krijgen vervolgens alle- maal kleintjes. Kunnen we warm lopen om in mei Noordwijk en Barendrecht aan te pakken' klein verband, opdat zij haar leerlingen zeer indivi- dueel kan begeleiden. Ze wijst mij op een schilde rij, waarvan zij zegt, dat het meer verteld dan haar woorden. Het beeld toont een kleurrijke achter- grond, bloemetjesbehang met een scheur erin, waar- uit een engeltje tevoor- schijn komt. Het is dat ver- vreemdende, wat haar fas- cineert. Misschien wel deels om de toeschouwer op het verkeerde been te zetten. Zo ook het geval met het tafereel op een ta- feltje, waarop twee sche- dels zijn uitgestald, sche- dels van een varken en van een koe. Ze brengen de ge- dachten op de dood, maar.puur als vervreem- dend element staat er een roze, rubberen kaboutertje een olielamp tussen. Dat vervreemdende is niet gezocht. Het is er altijd. Het is altijd twee. Het kleurrijke, het vrolijke, de lichte en de donkere kant. Als betrof het de tegenstel ling van waaruit zij werkt, staan er ook grijze doeken te wachten om schilderij te worden. Schilderijen van de maraboe, een aaseter, die zij in Kenia zag en die haar fascineerde en die haar het verhaal van af- scheid vertelden, een af- scheid door de dood. Mar griet Mostert. Schilderes en vrouw voor wie de kunst een daad is. Magrret mostert wil haar passie, de schilderkunst, doorgeven. foto: roel dukstra de zaak binnen de lijnen aansturen en de verdedi- ging op slot gooien. Nu blijven we nog de aanval zoeken en word je voorbij gelopen.' Alles kan echter Pollux oefende zondag tegen Derby en won met 4-3. Woensdag 13 februari 2008 - Pagina 46 DOOR GERARD S. VERVER De dood of de gladiolen Van der Velden Rioleringsbeheer is specialist in beheer en onder- houd van rioleringen. Binnen onze dienstverlenende onderneming opereren 300 mede- werkers vanuit locaties door heel Nederland. Onze relaties doen een toenemend beroep op onze beheer- en onderhoudsdiensten. Voor onze vestiging Rotterdam zijn wij op zoek naar Van der Velden Rioleringsbeheer biedt u: een veelzijdige, zelfstandige en verantwoordelijke functie; een uitstekend arbeidsvoor- waardenpakket; goede vooruitzichten bij een groeiende organisatie; mogelijkheden tot het volgen van opleidingen en cursussen. die geavanceerde rioolreinigingsapparatuur bedient De werkzaamheden bestaan voornamelijk uit het bedienen van rioolreinigingsapparatuur die door middel van voertuigen op diverse locaties bij onze klanten worden ingezet. Met behulp van moderne apparatuur worden de te reinigen riolen ontdaan van alle vuil, waarna deze in vele gevallen zullen worden gei'nspecteerd door middel van een robot tv-camera. Voor deze zeer zelfstandige, afwisselende en interessante functie heeft u een technische LBO-achtergrond en bent u in het bezit van rijbewijs B/C. Uw taken bestaan uit de repara- tie, aanleg en het ontstoppen van binnen- en buitenriolering. De werkzaamheden vinden plaats bij onze klanten en volgens de te hanteren kwaliteitsnormen en gemaakte afspraken. Om deze afwisselende en verantwoorde lijke functie naar behoren te kunnen uitoefenen heeft u LBO- niveau en bij voorkeur ervaring met de aanleg en installatie van binnen- en buiten-riolering. Daarnaast bent u in het bezit van rijbewijs B. Almelo Amsterdam Arnhem Buren Eindhoven Groningen Heerlen s-Hertogenbosch Nijmegen Rotterdam Schalkwijk Tilburg Utrecht Venlo Meer informatie? Kijk op: www.vandervelden.com Heeft u interesse? Schrijf ons dan, binnen 14 dagen, waarom u de juiste persoon bent voor deze functie. Tijdens kantooruren kunt u ook bellen, faxen of e-mailen naar: Van der Velden Rioleringsbeheer Rotterdam B.V. T.a.v. Niels Reijne, medewerker w&s Keileweg 65, 3029 BR Rotterdam Telefoon (010) 411 30 15, fax (010) 413 06 53, E-mail Niels.Reijne@ams.vandervelden.com Schilderen als een passie DOOR KEES ALDERUESTEN F0T0: R0EL DUKSTRA

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 46