Advocaat tompouces 4 halen 3 betalen 4 halen 3 betalen 1 Kersenflap II 1 OO H ij j&bakkertg 5 aMmerlaan Appelcake taartje kuk i ww.skuzzie.nl/acties bih Win Historie van Schiedam II S It z 11 Nogatine slagroom- tompouces beauty w Het vrouwenmagazine!* 12345sex.Hi I j voor a(uw mtkme spceltjes HI mm de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - Het rijden van de eerste trein naar Schie dam was een feestelijke ge- beurtenis. Merkwaardiger- wijs miste de stad in die tijd een enorme kans de lokale en kwakkelende economie een impuls te geven. De aanleg van een aftakking van het spoor ging niet door. Het stationsplein was op 31 mei 1847 vol mensen toen de eerste trein in aantocht was. Het mu- ziekkorps van de stedelijke schutterij blies er lustig op los en iedereen was vrolijk. Omst- reeks half twaalf was het zover. De locomotief 'Amsterdam' verscheen op het spoor als ver- kenner en niet lang daarna was het de beurt aan de locomotief 'Rotterdam' met zes wagons. Nog was het niet gedaan want de 's Gravenhage en nog een tweede verkenner, de 'Haarlem' met zeven wagons, voegde zich bij het gezelschap. Veel zoge- naamde hoogwaardigheidsbe- kleders lieten zich zien toen de Schiedamse autoriteiten prins Hendrik begroetten. Het gezel schap nam plaats in de trein en tuften onder begeleiding van opgewekte muziek met een 'ontzagwekkende kracht' naar Rotterdam: Schiedam lag aan het spoor. Tegelijk met de ontwikkeling Durf De financiele risico's voor de aanleg van de zijtak van de spoorlijn die Schiedam niet aandurfde, waren uiteraard niet gering. Het ging om de garantstelling voor de uit- betaling van de rente van een bedrag van 900.000 gul den die de tak zou gaan kos- ten. Het was de vraag of de investering zou gaan rende- ren, maar een beetje over de eigen schutting kijken zou uiteraard een wijdere blik hebben opgeleverd. Het ge- meentebestuur nam echter de aanbeveling van een hier- toe ingestelde commissie over, die negatief adviseer- de. Had Schiedam meer durf gehad dan was deze zijtak mogelijk van onschatbare betekenis geweest. Jaren la ter speelde er weer een der- gelijke kwestie. van het station van Schiedam waren er plannen een aftakking van de spoorlijn te maken naar de rivier de Nieuwe Maas. Risico Tijdens een aandeelhouders- vergadering van de Holland- sche IJzeren Spoorweg Maat- schappij, in februari 1847 kwam het punt op tafel om een zijtak te maken aan de nieuwe spoor weg vanaf het station naar de Het nieuwe station van Schiedam is van een andere orde dan het eerste gebouwtje. Maas nabij Galgoord (een stuk- je grand aan de rivier). Aan het einde van deze aftakking zou dan een bootverbinding kun- nen komen naar Engeland en Belgie. Een goed plan want de stad kon wel een economisch oppepper gebruiken. Het plan strandde echter omdat Schie dam de financiele risico's niet aandurfde. De aanleg van de spoorlijn Rot terdam - Hoek van Holland was een ander verhaal voor Schie dam. Vanuit Vlaardingen rijd je richting Rotterdam met een grote boog om (het oude) Schie dam heen gaat. Terwijl de spoorlijn vanaf Hoek van Hol land langs de rivier loopt, buigt de lijn bij Schiedam naar het noorden af. De kwestie was dat de jeneverstad geen brood zag in een spoorlijn langs de ha vens. Later meer over het spoor van Schiedam. Station De bouw van het station van Schiedam ging ook niet zon- der slag of stoot. Het sta- tionsgebouw mocht de windvang van de vele me ters verderop staande water- molen van de Oud-Mathe- nesserpolder niet belemme- ren. Voorlichting OV chipkaart SCHIEDAM - Seniorenwel- zijn organiseert voor senio- ren vanaf 55 jaar in Schiedam een voorlichtingsbijeen- komst over de Openbaar Vervoer Chipkaart. De voor lichting wordt gegeven door de RET. De bijeenkomst vindt plaats op 18 maart van 9.30 tot 11.30 uur in Ontmoe- tingscentrum Oost aan de Marconiweg 2. Toegang is gratis. Vooraf opgeven tot 14 maart via tel.. 473 14 96 Bingo in voorjaarsvakantie SCHIEDAM - Tijdens de voorjaarsvakantie wordt er in verschillende wijkcentra in Schiedam een bingo gehou- den. Op vrijdag 22 februari in Wijkcentrum Zuid van 20.00 tot 23.00 uur. Kosten zijn 10 euro per boekje. Er is tevens een kinderbingo in Zuid op dinsdag 26 februari van 14.00 tot 15.30 uur. Voor 0,50 euro kunnen kinderen de hele middag meedoen. De Blau- we Brug organiseert op woensdag 27 februari een bingo. Meespelen kan hier voor 3,50 euro van 10.00 tot 11.30 uur. Tenslotte is op woensdag 27 februari van 19.30 tot 22.30 uur bingo in Wijkcentrum De Erker. Kos ten 6,50 euro voor tien ron- den. Rommelmarkt SCHIEDAM - Gezellig een middag neuzen. Kom dan op zondag 24 februari naar de rommelmarkt in Wijkcen trum De Blauwe Bmg. De markt is van 11.00 tot 15.00 uur en de entree is gratis. www.bakkcrammerlaan.nl 2GQ8 -o*s. iffiimjMi Woensdag 20 februari 2008 - Pagina 10 Stad mist de trein! DOOR FRANS ASSENBERG F0T0: WHK t, 2?s Skuzzie Princess Aanbiedingen gelden van donderdag 21 februari t/m woensdag 27 februari 2008 Schiedam: Hof van Spaland 23 C010) 471 69 69 jPpiM"' Win nu op Skuzzie.nl een van de Princess Compact Blenders! Een mooie, compacte, roestvrijstalen blen der in een retro design. Er zitten twee standen op en met de pulsknop bepaal je de snelheid zelf. De blender is gemakkelijk schoon te maken; de glazen kan en alle onderdelen zijn demontabel. Surf naar Skuzzie.nl en geef antwoord op de vraag! I2345sex.nl Op I2345sex.nl vind je een breed assortiment aan sekspeeltjes. Hygienische en betaalbare vibrerende ringen en diverse maten vibrators in verschillende uitvoeringen en verwisselbare batterijen zodat ze vaker te gebruiken zijn. Speciaal voor Skuzzie geeft 12345sex.nl 60 vibrators weg. Ga dus snel naar Skuzzie.nl, beantwoord de vraag en maak kans op een van deze erotische speeltjes! New Beauty 2008 Schoonheid komt met de jaren... huidveroudering helaas ook. Gelukkig mag je anno 2008 hardop nadenken over onderwerpen als borstvergroting of injectables.Voor wie ook nadenkt over een cosmetische ingreep is een bezoek aan New Beauty 2008 op 15 16 maart in de RAI Amsterdam de uitkomst.Wil jij er ook bij zijn? Surf dan snel naar Skuzzie's Klik &Win en maak kans op I van de 100 gratis toegangskaarten (ter waarde van 20)! W S 44 11 U

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 10