Krant Op zoek naar het echte Kethelgevoel Eerbetoon aan filmklassieker voor dansvoorst Kamp Jezus: Theatergroep Wunderbaum verwelkomt God L/V: Free tunning als basis A BCmi Van Dik Hout treedt op in het oude Luxor Motor Bloedstollende tricks Freestyle Motorcross 1 en 2 maart in Sportpaleis Ahoy www.deweekkrant.nl Venezolaans muziekheater Scene uit The Autopsy Project foto: ben van duin ROTTERDAM - De inmiddels landelijk succesvolle dansvoor- stelling The Autopsy Project is morgen te zien in Lantaren/Ven- ster in Rotterdam. Wat zo bijzonder is aan deze voorstelling is het bewegingsmateriaal dat volledig is ge'fnspireerd door het onder jongeren immens populaire free running en free-style parkour; jongeren in de grote steden van de wereld rennen te- gen muren, viiegen over onmetelijke afstanden, maken zweef- vluchten van stellages, en springen van dak naar dak. Ook onder Rotterdamse jongeren is deze tak van extreme sports inmiddels een hype: de bekendste free runner van Nederland - Action Henk - is zelf afkomstig uit Rotterdam! Action Henk 'him self heeft choreograaf Andre Gingras en zijn dansers (waarvan twee afkomstig van de Rotterdamse Dansacademie) getraind, waar- door zij tijdens de voorstelling nu van 3 meter hoge stellages springen en duiken. Aanvang 20.30 uur, entree 13 euro. SCHIEDAM - de filmklassieker Belle de Jour schetst de beleve- nissen van de verveelde bour geois doktersvrouw Severine Serizy (Catherine Deneuve), die haar sadomasochistische fanta- sieen uitleeft door als prostituee te gaan werken. De film werd vanwege de perversiteiten in 1967 geweigerd door het film- festival van Cannes. Later won hij een Gouden Leeuw op het festival van Venetie. Bijna veer- tig jaar later werden de perso nages (zelf ook oud geworden) nogmaals ten tonele gevoerd door regiseur Manoel de Olivei- ra in de film Belle Toujours. Het Filmhuis draait donderdag Bel le de Jour en vrijdag het eerbe toon Belle Toujours. Op zater- dag is er een dubbelvoorstel- Catherine Deneeve speelt de verveelde doktersvrouw in deklas- ling. De aanvang is 20 uur. sieker Belle de Jour. foto: pr ROTTERDAM - Van donderdag 6 tot en met vrijdag 14 maart wordt het Wereld Muziek- theater festival gehouden in Rotterdam. In het Oude Luxor Theater laten 25 zangers, dan sers en muzikanten van het Te- atro Negro de Barlovento het publiek met de voorstelling Una Sola Voz kennismaken met de Afro-Amerikaanse cultuur uit Venezuela. Die bestaat uit de tradities van de bantoe-volke- ren uit Centraal-Afrika versmol- ten met Indiaanse, Spaans-Ara- bisch en Angelsaksische ele- menten. Met Afrikaanse ritmes, percussie, hedendaagse zang, dans en poezie draagt Teatro Negro de Barlovento al mim een kwart eeuw een belangrijke bijdrage aan de ontwikkeling en en het behoud van deze cultuur in het Caribische gebied. Het gezelschap is voor het eerst in Nederland. Vrijdag 14 maart, aanvang 20 uur. Kaarten vanaf 25 euro. Reserveren, tel. 4843333 www.luxortheater.nl Tekenleraar Jaap de Raat is geboren in Kethel en schreef diverse boeken over zijn dorp. Hij overfeed in 1996. foto: roel dukstra nog zijn te herkennen: het Park Kethel en de dorpskern als her- innering aan de plattelandsge- meente die het ooit was. Wat is er nog over van de identiteit? De inwoners mogen daar zelf ant- woord op geven en zo een bij drage leveren aan de tentoon- stelling. Voor veel mensen is Kethel 'gewoon' het dorp waar ze zijn opgegroeid en naar school of de kerk zijn gegaan. Ook dit soort verhalen zijn wel- kom! Het zou leuk zijn als ook kinderen die nu in Kethel op- groeien aan het Gemeentear- chief vertellen hoe zij 'hun' dorp zien! De leukste, mooiste en op- vallendste reaches komen na- tuurlijk op de tentoonstelling te hangen. Verhalen over bekende dorps- genoten bijvoorbeeld. Iedereen die in Kethel heeft gewoond weet wel een paar opvallende fi- guren te noemen zoals Jaap Quartel, Jan Wever, Koosje Hak- bijl of Witte Willem. Er zijn vast ook nog mooie foto's van het tonnetjesteken, ongelukken bij de spoorovergang, verliefde paartjes poserend bij de Kwa- kelbrug... Misschien liggen er- gens in een kast nog menukaar- ten van feesten in cafe De Vriendschap, tekeningen van de Harreweg of reclamemateri- aal van een van de vele am- bachtslui of winkeltjes die er in Kethel waren? Alles wat het Ket helgevoel oproept is welkom. De tentoonstelling is tot 27 maart te zien zijn in de Stads- winkel en van 3 april tot 6 mei in Bibliotheek Noord. SCHIEDAM-Wat is het Ket helgevoel? Is het nostalgie trots een uniek gedeelte van Schiedam te zijn of alleen de gezelligheid van Koning- innedag? Het gemeentear- chief ging op zoek naar het antwoord op deze vraag en presenteert de bevinden met een tentoonstelling. Kethel heeft een lange geschie- denis, waarvan de tekenen nu De Agenda. Week ROTTERDAM - Van Dik Hout staat op zaterdag 8 maart in het oude Luxor Theater. Wegens succes is hun tour langs de Neder- landse theaters veriengd! Zowel klassiekers als Stil in mij als nummers van het laatste album Alles Waar Ik Nooit Aan begon zullen ten gehore worden gebracht. Van Dik Hout, oude Luxor Theater, zaterdag 8 maart, aanvang 20.00 uur, prijs: e22,50 el9,50 el5. re serveren: tel. 4843333 www.luxortheater.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 23