4.99 9.49 f 12.49 8.99 10.49 5.99 D WW fHlftTmWETiMibWTZtEni 1NNLRSHOW Bordeaux L'Orangerie Goblet Glen Talloch Hooghoudt Smirnoff Amaretto DE BEURS VAN SCHIEDAM Interesse? Kijk op www.huislijn.nl de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Rood en wit 6 voor 25.00 Graanjenever HELE LITER 44*25 Schotse Whisky HELE UTER 44*49 Vieux HELE LITER Vodka B 0.7 UTER 44*99 Venezia 0.7 LITER 7 qq i/lgr. Nolenslaan 514 - Schiedam lei. 010-4739002 11. Horn ri n.\\ IHI Al I ROPHLTWATER.NL VOOR INTO OWO 2>5!>357iMi i vin Diego's plan: dokter worden Y koop huur nieuwbouw 85.000 womngen Maassluis Mi U zoekt een huis? U vindt een huis! Kwaliteit Comfort Slapen op maat. Stadsgezicht met de Korte havenbrug van de Schiedamse schilder Adam Pijnacker, die in een mu seum in Los Angelos hangt. Volgens nazaat Yvonne Pijnacker is het beter op zijn plaats in het Ste- delijk Museum. fotowhk SCHIEDAM - Yvonne Pij nacker houdt van Schie dam. Gepassioneerd en op- gewonden vertelt ze over haar ideeen om de stad weer tot bloei te brengen. Yvonne stamt uit een lange lijn Pijnackers, die terug gaat tot de middeleeuwse Schiedamse schilder Adam Pijnacker. "Schiedam gaat slordig om met haar cuiturele erfgoed", vindt Yvonne. Er is bijna geen Schie- dammer die het werk van Adam Pijnacker kent. Er is in de stad geen straat naar hem ver- noemd, geen plaquette die zijn bestaan zou verhelderen en er is zelfs geen zaal in het Stads- kantoor dat zijn naam draagt. "Pijnacker was niet zomaar een schilder", legt Yvonne uit, "zijn werk kom je tegen in het Lou vre, bij Boijmans van Beunin- gen en in het County Museum in Los Angeles." Des te onbe- grijpelijker dat zijn geboorte- stad hem totaal lijkt te zijn ver geten. Het oeuvre van Pijnacker be- staat voomamelijk uit schilde- rijen die hij maakte tijdens zijn reizen door Italie. Maar er is een schilderij dat hij schilderde vanuit het raam van zijn ouder- lijk huis. In dit schilderij por- tretteert hij de Korte Haven brug. Tot groot verdriet van Yvonne hangt juist dit schilderij in Los Angeles. "Het hoort ei- genlijk hier te hangen in Schie dam, in het Stedelijk." Het liefst zou de nazaat zien dat het schilderij werd aangekocht door het museum maar of daar het geld voor is. "Het stuk is zo'n 1,5 miljoen euro waard. Tja..." De bezielde stadsgenote zou zo graag zien dat de oude historie van Schiedam prominenter binnen het straatbeeld werd geetaleerd. "Je zou bijvoorbeeld een replica van het schip de Stad Schiedam langs de Maas- boulevard kunnen laten bou- wen en daarna open stellen voor publiek. Jan van Halst Vragen 'Pap, zit die mijnheer Van der Sloot nu in de gevan- genis?' vroeg mijn zoontje van negen mij afgelopen week. 'Nee jongen', antwoordde ik mompelend. Het bleef enige tijd stil. Ik hoorde zijn kleine her- sentjes kraken. Alsof ze zelf een verklaring probeer- den te vinden voor mijn antwoord. Stilletjes pro- beerde ik me uit de voeten te maken. Uit angst voor nog meer vragen. 'Maar je bedoelt toch niet dat hij nog steeds vrij rondloopt? Ik bedoel, die mijnheer heeft toch gezegd dat hij die mevrouw in de zee heeft laten gooien? Dat mag toch niet?' Ik keek mijn zoontje aan en zuchtte eens diep. Hoe leg je een kind uit dat iemand die voor het oog van de wereld een delict heeft toegegeven, nog steeds niet achter de tralies zit? Hoe leg je uit dat als je iets toegeeft, je er later weer onderuit komt door te verklaren dat je alles simpelweg verzonnen hebt? Mijn hersens kraakten. Zoekend naar een antwoord in Jip en Jan- neke taal. 'Ik hoorde ook dat die mijnheer die de beelden heeft uitgezonden wel eens de politie op zijn dak zou kunnen krijgen? En ook dat hij mis- schien voor straf heel veel geld moet gaan betalen aan die mijnheer Van der Sloot?' Het werd me nu toch te heet onder de voeten. Hoe leg je uit dat zo ons rechtssysteem in elkaar zit? Aan een hummel- tje dat je met de beste bedoelingen normen en waarden probeert bij te brengen? 'Ik mocht jou toch altijd alles vragen?' vroeg hij nu een tikkeltje ongeduldig? 'Ja, dat klopt', antwoordde ik met een wijs gezicht. 'Maar er zit een heel moeilijk verhaal achter. Als je wat ouder bent, leg ik je het allemaal nog wel eens uit, ok?' Tot mijn opluchting stemde hij in en f kon ik ontsnappen. Maar del vragen zullen ongetwijfeld een keer terug komen. Hopelijk duurt dat nog jaren. Zodat onze^ maatschappij de tijd heeft orn^ te veranderen. En kan her- stellen naar begrijpelijkel normen en waarden. Op-1 dat ik mijn kind op normalel vragen normale antwoorden^ kangeven. Woensdag 20 febriiari 200$ - Pagina' 2 f JJ Aanbiedingen geldig van 20-02 t/m 26-02-2008 Donderdagavond koopavond tot 20.30 uur 'I IV I \V. 1,1 il l\l. M 1 i. I Steun het plan van een kind. Word nu kindsponsor. Ga naar PlanNederland.nl p,on of bel 020 549 55 55. Vlaardingen Schiedam Lorentzdreef 1 289.000 k.k. Dilleveld 13 325.000 k.k. Johanna Naberkade 16 389.500 k.k. iBlue Makelaars www.huislijn.nl Spaland Makelaars o.z. B.V www.huislijn.nl iBlue Makelaars www.huislijn.nl Goed 1KK1 Oase gcrogcld garantie Puur genieten bij Oase In een passende ambiance de veelzijde keuze in slaapkamers: klassiek, romantisch, modern of design. Grote collectie boxsprings. In de slaapstudio kunt u proefliggen op de laatste comfort trends van: Swissflex Intersleeping, Hulsta, Auping, Pullman. D6 Oase slaapfilosofie al meer dan 30 jaar een begrip en vakkennis Slaapkamer Speciaalzaken www.oaseslaapkamers.nl Vestigingen op de Woonboulevards: Amsterdam 1101 DJ - Breda 4814 RZ - Capelle a/d Ussel 2908 LG - Heerlen 6412 PM Rotterdam 3067 GA - 's-Hertogenbosch 5232 BZ - Utrecht 3526 AR - Son/Eindhoven 5692 DD Sliedrecht 3364 BE - Zoeterwoude/Rijndijk 2394 AH De vergeten s 000R MARIANNE VAN VELZEN MODE MALL PIEt Z00MERS

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 2