Droog brood of een droombaan? de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Skills Masters in de prijzen Skills Masters, inclusief ar- beidsmarkt, is vorig jaar uit- geroepen tot Beste Beurs in de categorie publieksbeur- zen. Een recordaantal van 23.772 mensen bezocht het evenement in 2007. Zowel bezoekers als exposanten gaven de beurs een mooi rapportcijfer: bezoekers ga ven een 7,8 en exposanten gaven gemiddeld een 7. De bezoekduur aan het evene ment lag vrij hoog met een gemiddelde van meer dan tweeenhalf uur. Bijna een- derde bezocht Skills Masters om zich te orienteren op de beroepskeuze, 30 procent zocht een opleiding en 40 procent gaf aan op zoek te zijn naar, een nieuwe baan. Bezoek de website Een bezoek aan de website www.skillsmasters.nl is ze- ker de moeite waard. Zo kun je je registreren, waarmee toegang tot Skills Masters gratis is. Op de site is ook een film over de beurs te zien en gelegenheid om je gratis te abonneren op de nieuws- brief zodat je automatisch op de hoogte gehouden wordt van de laatste info. Ui- teraard kun je er ook terecht voor meer informatie over de beurs en de exposanten. Skills Masters wordt georga- niseerd door Skills Nether lands en Ahoy Rotterdam en wordt gesteund door het mi- nisterie van OCW, de provin- cie Zuid-Holland, de ge- meente Rotterdam, het CW1, de Kamer van Koophandel en een groot aantal branche- organisaties. Zit jij op het vmbo of op het mbo? En wil je meer weten over beroepen en opleidin gen? Dan is Skills Masters h£t evenement voor jou. Van donderdag 6 tot en met zaterdag 8 maart is in Ahoy Rotterdam van alles te zien, te beleven en zelf te probe- ren. Skills Masters is ingedeeld in ze- ven beroepenzones: Spectacu- laire Bouwtechnieken, Econo- mie Handel, Groen, Techniek, Zorg Welzijn, Geiiniformeer- de Beroepen en de nieuwe zone Media Design. In deze zones kom je van alles te weten over het werken in de betreffende sector. Er zijn vakdemonstra- ties, doemanifestaties maar ook vakwedstrijden. Verder is er ook dit jaar een Op- leidingenplein, zijn er verschil- lende workshops en is er een leuk randprogramma met bij- voorbeeld optredens van theatergroep ISH. Zoek je een baan? Op het onderdeel Arbeidsmarkt staan dit jaar meer dan 100 be- drijven met meer dan duizend vacatures. Bedrijven uit de Rot- terdamse haven presenteren zich daar gezamenlijk op Main- port Arbeidsmarkt. Nationale vakwedstrijden Tijdens Skills Masters houden verschillende beroepsgroepen hun nationale kampioenschap- pen vakmanschap. Mbo-leer- lingen strijden hier tegen elkaar om de titel Skills Masters 2008. Deze geeft in bijna alle gevallen toegang tot een felbegeerde plek in de selectie voor Team Nederland. Dit team neemt in September 2008 in Rotterdam deel aan de Europese vakkam- pioenschappen, de EuroSkills. Op Skills Masters zijn dit jaar bovendien de nationale vmbo- teamwedstrijden, de populaire Skills Talents, weer te bewonde- ren. Hierbij krijgen in totaal hen teams van vmbo-leerlingen uit het land de opdracht een optre- den van theatergroep ISH op Skills Masters te organiseren. Gratis toegang Skills Masters duurt van don derdag 6 tot en met zaterdag 8 maart en is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Een kaartje aan de kassa kost 2,50 euro. Als je je vooraf aanmeldt via www.skillsmasters.nl mag je gratis naar binnen. Bovendien maak je dan kans op een Nin tendo DS met twee spellen. Woensdag 20 februari 2008 - Pagina 38 Skills Masters: vaktrots, opleidingen en vacatures

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 38