Avondmuziek Kethel P^jjLI T I E bericht Multimediashow over historie van Schiedam Wandeling door heemtuin met warme kop erwtensoep MIND-TRAINING Bent u uw (brom)fiets kwijt? ties Am Tandheelkunde moet betaalbaar blijven Bent u op zoek naar een tandarts? Tandartsenpraktijk Dent. Skid 3111 EB Schiedam Neemt nog patienten aan Maandag t/m vrijdag 9-12 uur. de Weekkrant Marianne Looijen en Deborah Lens zetten zich in voor het Schiedams erfgoed. genoeg geld of menskracht om hun projecten te verkopen aan het onderwijs. Vergis je niet, het is een hele klus. Je moet je volle- dig verdiepen in het aanbod maar ook goed op de hoogte zijn van de manier waarop er les wordt gegeven. Mijn werk is pas SCHIEDAM - Op 5 maart wordt in het Jenevermuseum de Dag van de Culturele Erfgoededuca- tie georganiseerd voor het ba- sisonderwijs en de culturele in- stellingen in Schiedam. Tijdens deze bijeenkomst die van 13.30 - 16.30 u plaatsvindt zal ook in- gegaan worden op een aantal nieuwe erfgoedprojecten voor het basisonderwijs die worden ontwikkeld. Een van die projecten is het ver- haal van de Grote- of St. Jansto- ren in Schiedam waarin "de to- ren zelf' over de afgelopen 700 jaar wordt verteld met lichtbeel- den en geluid. Deborah Lens wil er nog niet veel over het project kwijt maar het wordt een bij- zondere gebeurtenis en om het geheel vorm te geven werd Bu reau Nota Bene in de arm geno- men. Lens ziet in deze gebeurtenis de eerste aanzet voor de samen- werking tussen de spiksplinter- nieuwe erfgoedconsulent en de scholen. "We hopen dat de scholen zullen worden aange- moedigd om mee te denken met Marianne Looijen zodat er samen een visie op erfgoededu- catie kan worden ontwikkeld" Bovendien zal 10 mei eindelijk de toren van de Grote- of St. Janskerk worden opengesteld. Onder de titel 'Van Boven is ai les Anders' zal Marianne Looij en regelmatig rondleidingen verzorgen in de toren voor de scholen en ouders. geslaagd als kinderen goed op de hoogte van de cultuur en his torie van Schiedam de basis- school verlaten." SCHIEDAM - Het Vocaal En semble Novafonie uit Breda is zondag te gast in de Dorpskerk van Kethel voor een nieuwe af- levering van Avondmuziek. Het kamerkoor brengt het "Misere re" van Allegri en werken van Palestrina en Victoria ten geho- re. Het concert begint om 19.00 uur en wordt afgesloten met een kort avondgebed. De dienst duurt ongeveer een uur. De li- turg is ds. van Wieren. Toegang gratis, collecte bij uitgang. Diagnose dementie in Alzheimer Cafe SCHIEDAM - Op donderdag 21 februari wordt voor de tweede maal het Alzheimer Cafe in Zorgcentrum Francois HaverSchmidt aan de Willem de Zwijgerlaan 35. Deze bijeenkomst wordt ge- sproken over het thema: Hoe wordt de diagnose dementie gesteld en wat zijn er voor testen? Gastsprekers zijn kli- nisch geriater Jaap Knrlder van het Vlietland Ziekenhuis en psychologe Rita Schook van Argos Zorggroep. Het Alzheimer Cafe is een ont- moetingsplek voor mensen met dementie, partners, fa- milieleden, hulpverleners en andere belangstellenden. Na een inleiding door een des- kundige kunnen de bezoe- kers ideeen, informatie en ervaringen uitwisselen. En dat allemaal in een gemoe- delijke sfeer, net als in een gewoon cafe. Elke maand staat er een ander thema op het programma. De toegang is gratis en aanmelden is niet nodig. Elke derde donderdag van de maand tussen 14.00 en 16.30 uur. Multi-Culti Kinderfeest SCHIEDAM - Wijkcentrum Dreesplein opent woensdag 27 februari van 13.15 tot 16.30 uur de deuren voor een Multi-Culti kinderfeest. Er worden uitvoeringen ge geven van onder andere ca- poeira en djembe. Tevens zijn er muziekworkshops te volgen en kun je verschillen- de activiteiten ondememen zoals Delftsblauw schilde- ren, hapjes proeven en kalli- graferen. Toegang gratis. Maak je dromen waar! IEUWE Tip: Kijk ook eens op de site www.vlaardinaen.nl onder "gevonden voorwerpen Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 20 febru'afrt 2b68 -'fragina 5 en school en erfgoed SCHIEDAM - Heemtuin 't Hoefblad in het Beatrixpark houdt zondag een snert- tocht. Voor kinderen is er een speurtocht die langs al- lerlei winterse aspecten van de heemtuin gaat. Voor ou- deren wordt er een rondiei- ding gegeven door de heem- tuinbeheerder. Na afloop is er voor iedereen warme erwten soep of chocolademelk. Ailes is buiten. bij een lekker "vuur- tje'. Aanvang 14 uur bij het Heemtuinhuisje, deelname is gratis. F0T0: WHK Rotterdam-Rijnrnond cursus Leer scheppend denken. Mind-Training is een intensieve cursus, waarin je leert je enorme mogelijkheden te ontwikkelen. Data: 13, 20 en 27 maart Tijd: 19.30 - 22.30 uur Locatie: Vlaardingen Reikicentrum Aurora Vraag het informatieblad aan! De Cirkel, Centrum voor gezondheid en spirituele groei, Maassluis tel: 010 5901530 info@decirkel.name De politie organiseert donderdag 21 februari a.s. een (BROM)FIETSKIJKAVOND. Tussen 18.00 en 19.00 uur kunt u komen kijken aan het politiebureau, Bijdorpplein 1 te Schiedam. Wij raden u aan uw aangifte en een legitimatiebewijs mee te nemen voor het geval u uw (brom)fiets bij ons aantreft.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 5