I I I I I II I I ~Tr J Ia BANG &OLUFSEN de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - Mosselen smaken niet alleen op een zonnig terras- je. Ook in deze tijd van het jaar zijn ze nog volop verkrijgbaar. Speciaal voor lekkerbekken is er nu de wintermossel. De wintermossel groeit op de kustpercelen van de Neeltje Jans. Het zeewater is daar con- stanter van temperatuur en er is meer voedsel. Dat levert later in het seizoen een prima kwaliteit mossel op", weet restaurant- houder en mosselautoriteit Gerard de Groot. In zijn boek Mosseltijd interviewt hij ster- renchefs over hun favoriete be- reidingswijze. Tegenwoordig maakt hij voor Neeltje Jans pro- motie voor de Zeeuwse delica- tesse. Minstens even belangrijk als de locatie waar de mossel is opge- groeid, is de bereidingswijze. Vergeet de prei en wortelen want die zijn dodelijk voor de pure mosselsmaak, weet Gerard de Groot. "Mosselen worden vrolijk van zure ingredienten, zoals bier en wijn. In zijn favo riete recept worden de mosse len gekookt met zuurkool, ger- ookt spek en tijm. "Even aanzet- ten in wat olie, leg daarna de mosselen erboven. Bestrooien Proeven Mosselkenner Gerard de Groot geeft zaterdag een kookdemonstratie met de wintermossel bij vishandel De Rog aan de Lorentzlaan 4 in Schiedam. Van 10 tot 15 uur is ieder welkom om te le- ren hoe je perfect mosselen bereidt en kan natuurlijk ook geproefd worden. De wintermossel groeit vlakbij bij de kust waar meer voed sel in het water is. Dat levert later in het seizoen een heer- lijke mossel op. met peper uit de molen, een scheutje witte wijn en in 3 tot 4 minuten open koken. Dan krijg je een heerlijke zachte zuur- koolsmaak. Prei en wortelen zijn de dood in de mosselpan. De Groot: "Mos selen hebben een ronde smaak, die moet je naar boven halen met zure ingredienten. Prei werd vroeger gebruikt om de vissige smaak te maskeren. Voor mosselen was er namelijk nauwelijks koeltransport waar- door ze niet meer zo vers waren jffa f (V l it ju/ SP De wintermossel wordt zaterdag gepresenteerd in Schiedam. als ze eenmaal op tafel stonden. En de wortelen moeten zijn be- dacht door een groenteboer die de kostprijs van een mosselpak- ket wilde drukken. In oude kookboeken heb ik nooit iets te- ruggelezen over wortelen in de mosselpan", aldus de Groot. Wie groenten wil gebmiken kan beter kiezen voor uien, bleek- selderij (alleen de Stengels) en eventueel wat peterselie. Peper en tijm mogen volgens De Groot nooit ontbreken. Dippen Het zuur moet ook terugkomen in de sausjes. Het schaaltje met azijn en peper is misschien ou- derwets maar haalt de pure mosselsmaak goed naar boven. Mosterdsaus smaakt er ook pri ma bij: Meng mayonaise met grove mosterd en doe er een scheutje sinasappelsap door. Of iets gedurfder, roer een schepje piccalilly door de mayonaise tot die juist geel kleurt en maak het af met een scheutje sinasappel sap. Heerlijk. Scooterdief komt niet ver SCHIEDAM - Dankzij een oplettende burger heeft de politie vrijdag een scooter dief in de kraag kunnen grij- pen. De 30-jarige man uit Schiedam had een scooter meegenomen, die stond ge- parkeerd op de Joop den Uyllaan. Hij kwam er niet verder mee dan de M.C.M de Grootlaan, waar hij werd aangehouden door de poli tie. De man gaf toe dat hij het voertuig had gestolen. De scooter is terug naar de rechtmatige eigenaar. Getuigen gezocht vernielingen auto's SCHIEDAM - Op de Gusto- weg zijn in de nacht van za terdag op zondag zes auto's ernstig beschadigd. De poli tie is op zoek naar getuigen. Wie meer informatie heeft kan bellen naar 0900-8844 of via Meld Misdaad Anoniem 0800-7000. Man mishandelt zijn dochter (14) SCHIEDAM - Een 44-jarige Schiedammer wordt ervan verdacht zijn 14-jarige doch ter te hebben geslagen in haar woning aan de Profes sor kamerlingh Omneslaan. Zij raakte hierbij licht ge- wond. De verdachte werd in zijn woning gearresteerd. Plankgas SCHIEDAM - Een 22-jarige jongen uit Hellevoetsluis is vorige week met een snel- heid van 157 km/ uur over de A4 gejakkerd. Hij moest zijn rijbewijs inleveren. Uren kijkplezier. En dan zet u hem aan Met deze schoonheid zou u bijna vergeten dat hij "aan" kan. Kijken naar het strakke aluminium dat speciaal is ontworpen als behuizing voor het vooruitstrevende LCD-beeld, het krachtige geluid en de volledig gei'ntegreerde dvd-speler is een feest op zich. Het kijken naar de televisie is dan ook net zo leuk als kijken naar de uitzending is. Bezoek onze showroom voor een demonstratie van de BeoVision 7-32. De alom aanwezige BeoVision 7 De Veld, Noordmolenstraat 17, Schiedam, 010 - 473 70 44 www.hetglazenpand.nlwww.bang-olufsen.com Wintermossel wordt vrolijk van zuur Woensdag 20 februari 2008 - Pagina 8 FOTO: ROEL DUKSTRA rp

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 8