Schiedam Acties winkeliers centrum Gratis parkeren! Trendbike blij met nieuw onderkomen Koopzondag in de binnenstad 'Gij hebt het niet nodig om buiten Schiedam te gaan' Het Nieuwe Stadsblad Column Donkere dagen bijna voorbij Toch wel weer jammer, want dit betekent afscheidt nemen van de winteravonden, kaar- sen, openhaard, stamppotten en warme wintertmien. Maar met het voorjaar voor de deur krijgen we alien weer de krie- bels om inkopen te gaan doen en genieten van het buitenle- ven. Ondernemers zetten hun koopwaar gezellig buiten en de terrassen worden uitge- stald, en als de zon dan ook nog gaat schijnen zien we alle- maal hoe mooi Schiedam toch is! Door de gezamenlijke inzet van de gemeente en onderne mers zullen er nog veel veran- deringen plaats gaan vinden zoals; nieuwbouw woningen, uitbreiding Nieuwe Passage en veel nieuwe ondernemers door het gehele centrum. Dit betekent nog meer aanbod voor bewoners, winkelend publiek en toerisme. Positieve ontwikkelingen dus! We moeten ervoor zorgen dat de binnenstad zo gezellig wordt dat ondernemers staan te dringen om zich hier in on- ze stad te vestigen. Zo kunnen we nog wel wat winkeliers ge- bruiken die de Hoogstraat aan gaan vullen, zodat lege etala- ges weer een mooie uitstraling krijgen Het moet weer zo wor den als vroeger!!! Geen leeg- staande en slecht onderhou- den panden, maar mooie pui- en nette winkels met heel veel consumenten! Laten we er met z'n alien iets leuks van gaan maken, want we er staan weer een heleboel leuke eve- nementen op de kalender die alle Schiedammers niet mo- gen missen. Conny Meijnckens, bestuurs- lid Centrummanagement na- mens Horeca Schiedam. Lekker winkelen zonder je zorgen te hoeven maken over de tijd. Op koopzondag is parkeren gratis. Doordeweeks is parkeren in de ABC garage het eerste uur gra tis. Voor het half uur daama wordt 50 cent, gerekend, even- als het tweede half uur. Vanaf het derde uur kost parkeren 1 euro per uur. Op koopzondag is parkeren gratis, evenals in de garage van de Nieuwe Passage en op straat. Dat betekent lek ker uitgebreid winkelen zonder je zorgen te hoeven maken over de tijd. "Hartstikke fijn," zegt mevrouw Freites. Zij woont in Sveaparken en is blij met het parkeerbeleid op koopzondag. "Ik pak vaak de auto naar de stad omdat we toch wat achter- af wonen. Ik zal nu eerder in Schiedam gaan winkelen." Winkelen op de Hoogstraat. Ook in 1934 voelde de ondernemers de concurrentie vanuit Rotter dam en werd een grote actie gehouden om het publiek in de stad te houden. Dit artikel is een ingekorte versie van een artikel dat eerder verscheen in Scye- dam(maandblad Histori sche Vereniging) Het werd geschreven door Wim Snik- kers. Om de mensen te bewegen om hun geld in Schiedam te beste- den besloten enkele winkeliers uit de binnenstad in 1934 geza- menlijk in actie te komen. Zij organiseerden een speciale winkelweek. De nabijheid van een grote stad (Rotterdam) en gemakkelijke bereikbaarheid daarvan heeft altijd nadelig ge- werkt voor de middenstand en dat is in de loop der jaren niet anders geworden. Er werd door De Schiedamsche Courant indertijd veel aandacht aan het evenement besteed: "Een week van licht en kleur. Een organisatie die wat goeds belooft", kopte de krant. Er wordt, om alles in goede banen te leiden, een actiecomite opge- richt dat regelmatig in Musis Sa crum vergadert. De winkeliers, die het idee hadden gelanceerd, kwamen van de Hoogstraat, Korte Dam, Markt en Dam noemden zich 'Hokodama'. De voorzitter, A. van Duinhoven legt in Musis Sacrum de aanwe- zige middenstanders nog eens uit wat de plannen zijn. Er komt een vrij ingewikkeld bonnen- stelsel waarmee men een lot kan krijgen en met dit lot kun nen vervolgens prijzen worden gewonnen. Zo kon het actieco mite de prijzen en de evene- menten betalen. Wel moest het een en ander nog worden goed- gekeurd. De officier van justitie had al toestemming verleend voor de loterij maar men moest nog wachten op toestemming van de minister omdat het tota- le bedrag van de te winnen prij- Snacken bij Bram Ladage Hij heet Frangois de Heer en is uitbater van Bram Ladage aan de Koemarkt. Hoe komt het toch dat de Bramproducten zo geliefd zijn bij een groot pu bliek? "Alles is bij ons vers. Aard- appels, olie en dat proef je. Bo- vendien wordt er met liefde ge- bakken." Hij heeft zelf thuis ook wel eens geprobeerd de smaak te evenaren. "Ik had de goede olie en patat maar de smaak is gewoon niet te imiteren." zen meer dan 100 gulden be- draagt. Vlak voor de opening van de feestweek kwam er een ministe- riele weigering op het bonnen- stelsel en dus moest het comite in allerijl iets nieuws verzinnen. Er sloten zich nog twee groepen winkeliers aan bij de Hokoda ma: Passage en Centrum. Nu kon men groots uitpakken. Zo werd een gedeelte van de stad versierd met groen en bloemen en er kwamen lichtzuilen. Op 12 oktober werd om vier uur 's middags de winkelweek geo pend en trad, de bekende lied- jeszanger, de heer L de Bmin, begeleid door de Hakkert Band op. Op zaterdag 18 oktober wordt het feest afgesloten met optredens van muziekkorpsen Cresendo en OBK. Burgemees- ter Stulemeijer is lovend over de voorbije week. "Gij hebt het dus niet nodig buiten Schiedam te gaan om uw inkopen te doen." De vrolijke meiden Linda en Kimberly werken alweer een paar jaar voor Frangois. Ze zijn twee van de in totaal tien mede- werkers. "Super gezellig," roe- pen ze in koor, "we zijn een echt team." De gezellige bedrijfsuit- jes dragen natuurlijk bij tot de goede band die de werknemers met elkaar hebben. "We heb- ben ook bij andere filialen ge- werkt maar hier werken we toch met het meeste plezier." Caeley Batenburg is pas vier jaar maar weet precies wie de beste patat van de stad bakt. Haar mening is heel duidelijk. "Bram Ladage op de Koemarkt heeft de beste patat van heel Schiedam." Volgens moeder Rebecca is een bezoek aan de horecatent vaste prik als het gezin naar de stad gaat. "Bovendien kun je hier ook gezonde broodjes kopen." Necdet Salman kijkt tevreden rond in zijn nieuwe onderko men. Twee jaar lang zat de on- dememer met zijn fietsenwin- kel in het oude pand van Geve- ke en de zaken liepen prima maar toen het pand op de hoek van de Korte Singelstraat en Broersvest vrij kwam bedacht hij zich geen moment. "Dit is een geweldige locatie. De tram stopt voor mijn deur, er loopt hier een zebrapad, ik zit een stuk dichterbij de Passage en er zijn twee scholen vlakbij." Nec det, die ook nog een filiaal van Trendbike in Rotterdam heeft, is zeer tevreden over de klandi- zie van de afgelopen week. "We draaien heel erg goed. We heb ben nu beneden een hele kin- derafdeling met trendy bikes, helmpjes en mandjes en andere accesoires." Trendbike heeft een professionele fietsermaker in dienst en er is al een extra kracht aangenomen. "We kun nen alle merken fietsen repare- ren en maken de nieuwe fietsen natuurlijk ook rijklaar." Trendbike verkoopt bekende en minder bekende fietsenmer- ken (goedgekeurd door de Fietsbond) maar wel met alle garanties. De klant kan er te- recht voor een Puch, Montego of Biko fiets. Bovendien is Trendbike leverancier voor be- drijven met een Bedrijfsfietsen- plan. En kunnen de klanten een Nationale Fietsverzekering af- sluiten. Colofon Trendbike is verhuisd naar de hoek van de Korte Singelstraat en Broersvest. Woensdag 27 februari 2008 - Pagina 12 van alle tijden De eerste zondag van de maand is koopzondag in de binnenstad van Schiedam. Een mooie gelegenheid om te winkelen, lekker door de historische binnenstad te stenteren of een hapje te gaan eten bij een van de mooie horecagelegenheden in de Brandersstad. Parkeren is op koopzondag gratis op straat en in de parkeergara- ges van ABC en Nieuwe Pas sage. De winkels in het cen trum zijn geopend van 10 tot 17 uur. fllci Deze pagina is tot stand gekomen onder verantwoordelijkheid van de Stichting Centrummanagement Schiedam. Tekst: Marianne van Velzeri Foto's: Roel Dijkstra en Marianne van Velzen. Eindredactie en vormgeving: Wegener Huis-aan-huismedia

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 12