Krant Venetie LUCIEN FOORT BILLY THE KLTT HARDWEJJ i PATRICK Trip naar romantisch Venetie van Cuny Ja wyyp Contrasterende wereldfoto's S oS™eT,eT^n Wandkleden ss Rotterdam in 'Maritiem1 THU FEB 28™ In de Kunsthal is onder meer de expositie 'Thuis in de Gouden Eeuw' te zien Om een echte jongen te worden gaat de houten pop Pinokkio op zoek naar zijn hart, in het nieuwe Luxor Theate - www.deweekkrant.nl Japans meisje aan keukentafel. foto: cuny janssen ROTTERDAM - Sinds 2000 reist fotografe Cuny Janssen de we- reld over om kinderen in hun dagelijkse omgeving te portrette- ren in combinatie met rijk gedetailleerde foto's van de natuur die hen omringt. De Kunsthal presenteert twee fotoseries die zij maakte tijdens haar reizen naar Japan en Zuid-Afrika. Door por- tret- en landschapsfoto's af te wisselen, vertelt Janssen een ver- haal over de invloed van de elementen op een gebied en haar bewoners. De inwoners uit Amami Oshima ontbijten met vers gevangen vis of plukken met het grootste gemak ingredienten voor salade of tempura; de inwoners van Prins Albert leven van de schamele opbrengst van de onvruchtbare Afrikaanse grond. White Thorns Tomorrow Leaf brengt met verstilde land- schappen en indringende portretten de extreme droogte van het Zuid-Affikaanse woestijnlandschap en de kleurrijke subtro- pische natuur van Japan in beeld. Kunsthal, tot en met 18 mei. Klassiek: de 20ste eeuw en zijn echo's ROTTERDAM - Het Rotterdam Young Ensemble (RYE) geeft op 13 maart een concert. Er wordt muziek gespeeld uit de 20-ste en 21-ste eeuw door musici uit verschillende landen, ge'fnspi- reerd door Stravinsky's Le Sa- cre. Ten gehore gebracht wor den onder meer Dumbarton Oaks (I. Stravinsky), Songs of the fairy tale princess (K. Szy- manovsky) en Violin Concerto (K. Fiorini). Bij dit concert zal de jonge virtuoze violist Emanuel Salvador spelen. Salvador is een van de meest toonaangevende jonge musici uit Portugal. Het concert met de titel 'De twintigste eeuw en zijn echo's' staat onder leiding van de Mexi- caan Roberto Beltran sinds 2005 artistiek leider van het RYE. Het concert is in de Doopsge- zinde kerk bij het Hofplein, aan- vang 20.15 uur. Entree el2,50 (met kortingspas e5,-). Reserve- ren: rotterdamensemble@ya- hoo.com Miss Monica (met achter haar MC Bunty) in haar thuisstudio waar ze haar sets voorbereidt. Zaterdag host ze Know your Classics roro: brigitte wopereis ROTTERDAM - Ken jij je Jdassiekers nog? Op zater- classics avond in de The Thalia Rotterdam! Even te- rug in de tijd van die gouwe ouwe avondjes van Park- zicht en Nighttown! Alle ra ke dansvloerklappers van de jaren 1990 tot aan 2004 schieten voorbij'. Achter de draaitafels staan deejays die mee kunnen praten over de housetijd van weleer en overigens nog volop in het clubcircuit meedraaien. Miss Monica vs. Darkraver, Brian S, Chris Rox Hitm- eister D slingeren de ene na de andere klassieker onder de naald! Vaste resident-DJ op de Know Your Classics avonden is Rotter- dams eigen Miss Monica. Mo nica nodigt elke keer een special guest uit voor een speciale hack 2 back sessie! Tijdens de editie van 8 maart is dat parkgoeroe Darkraver op wiens klanken menigeen vroeger los ging op de dansvloer van Parkzicht. De Bacardi-man heeft zijn heer- lijke verzameling classics en oldschool voor deze nacht weer eens opgezocht dus dat wordt knallen met deze dominator van het eerste uur! Darkraver! Minder heftig maar des te lekker is de groovy sound van de pla ten die Brian S het publiek zal voorschotelen. De vroegere Thalia resident DJ Chris Rox heeft zijn koffer al volgestopt met zijn klassiekers op vinyl. Hitmeister D is een nieuw ge- zicht op de houseclassics avond maar zeker geen onbekende voor de meeste Rotterdam- mers! Know Your Classics (minimum leeftijd 21 jaar), zaterdag 8 maart, 23:00-05:00, The Thalia, entree €12,-. www.thaliarotter- dam.nl ROTTERDAM - Het themafeest Red Bull City Trip strijkt morgen neer in Venetie. Het publiek zal zich in de Hollywood Music Hall wanen in de Italiaanse stad bekend van de kanalen, gon- dels, romantiek, het Filmfestival van Venetie en het jaarlijkse Ve- netiaans carnaval. Op het groot ste studentenfeest van Rotter dam draaien Lucien Foort, Billy The Klit, Hardwell, Patrick, Ro bert Reyez, Kid Twisted en MC Andy Sherman. Wie tussen maandag 25 febru- ari en donderdag 28 februari ja- rig is, maakt kans op een VIP treatment. De jarigen dienen in een email naar citytrip@hmh.nl te vertellen waarom zij vinden dat zij een luxe VIP treatment met negen vrienden verdienen. Aanvang 22.00 uur, €5,-. Ked dull Week 22.00 - 05.00 HRS Kennen jullie deze g!? ROTTERDAM - Vier fraaie wandkleden die zullen wor den gebruikt voor aankle- ding van de ss Rotterdam zijn te bezichtigen in het Maritiem Museum. Het zijn nieuwe kleden, gebaseerd op in 1959 gemaakte wandkleden die oorspron- kelijk in het schip hingen maar in 2004 werden ge- stolen. De kleden hebben als thema liefdesverhalen uit de klassieke oudheid met de goden Zeus, Diony- sos, Poseidon en Apollo als middeipunt.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 21