Het 'Woonpluscollege' Controlelijst brandveiligheid thuis Algemeen Februari 2008 Editie: Contactgegevens Woonplus Schiedam Algemeen Openingstijden Huurders T 010 - 2045201 (Nieuwland) T 010 - 2045202 (Noord) T 010- 2045203 (Stad) Woning kopen Algemene vragen T 010 - 2045104 WE Beheer Kansen voor jongeren Kans op brand verkleinen Valeriusstraat 3-5 Postbus 25 3100 AA SCHIEDAM T 010 - 2045100 Maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur a Vragen huur/algemeen T 010 - 2045101 (Nieuwland) T 010- 2045102 (Noord) T 010- 2045103 (Stad) Reparatieverzoeken Website algemeen www.woonplus.nl www.woonstadschiedam.nl Websites nieuwbouwprojecten www.havendijkrijnstraat.nl www.nieuwetuinen.nl www.overhetwater.nl www.hettoernooiveld.nl www.woonstadschiedam.nl T 010 -2045204 Website Woonplus VvE Beheer www.woonplusvvebeheer.nl Woonplus Njeuws Mensen kunnen verschillende routes volgen om een stap vooruit te komen: via het wonen, het onderwijs, de arbeidsmarkt en de vrije tijd. Woonplus wil daarbij helpen. Natuurlijk op het gebied van wonen, maar ook waar het gaat om opleiding en arbeidsmarkt. Daarom biedt Woonplus jonge Schiedammers kansen via stages en leerwerkplekken in het 'Woonpluscollege'. "Als maatschappelijk betrokken onderne- ming kijken we voortdurend naar onze om- geving", licht directeur-bedrijfsvoering Bob Venhuizen toe. "We bieden veel ruimte voor stageplaatsen. Denk daarbij aan timmerlie- den in opleiding of leerlingen Sociaal Juri- dische Dienstverlening voor het verhuur- of incassovak. Ook studenten Bouwkunde van het hbo en de universiteit zijn welkom voor projectontwikkeling of planmatig onderhoud. Zij kunnen enkele dagen tot een halfjaar bij Woonplus de theorie toetsen aan de praktijk." Vervolgopleiding Behalve stages biedt het 'Woonpluscollege' werkervaringsplekken: "We zien dat de kloof tussen de studie en een eerste baan soms groot is. Daarop spelen we in met een be- taalde 'vervolgopleiding' voor studenten van het hbo en de universiteit. Door leren in de praktijk kunnen zij voldoende ervaring op- doen om door te stromen in een reguliere werkplek, bij Woonplus of elders. Werkervaring Verder biedt het 'Woonpluscollege' een kans aan werklozen van 17 tot 25 jaar. Zij kun nen een jaar lang werkervaring opdoen als complexbeheerder, vakkracht of baliemede- werker. "Het mes van de werkleerplekken kan aan twee kanten snijden", zegt Venhui zen. "De jongeren kunnen een vak leren on- der begeleiding van een ervaren medewer- ker van Woonplus. In deze beroepgroepen Mike Zieck, die stage loopt bij Woonplus als complex beheerder, zegt: "Het gaat heel erg goed. Zo goed zelfs dat er al een baan in zit. Ik ben bijna zeventien en ik zit nog in het vierde schooljaar. Het gebeurt niet vaak dat het zo goed klikt dat je voor het vijfde jaar al een baan hebt. Ik ga in de zomervakantie al aan het werk. Ik zie hier zeker toekomst in." hebben we relatief veel medewerkers die vlak voor hun pensioen staan. Als het goed loopt, kunnen de oudere medewerkers een aantal uren minder gaan werken. Bovendien hebben we dan al talenten klaar staan voor opvolging." Samen met de Brandweer Waterweg voert Woonplus een campagne om de brand veiligheid onder de aandacht te brengen. Brand is nooit voor honderd procent uit te sluiten, maar u kunt er zelf veel aan doen om om de kans op brand te verkleinen en de eventuele schade te beperken. Een handig hulpmiddel daarbij is de nieuwe folder 'Controlelijst brandveiligheid thuis'. Met de folder kunt u testen hoe brand- veilig uw eigen huis is. Verder bevat de folder tips over hoe u brand kunt voor- komen. Meestal zijn het simpele voor- zorgsmaatregelen, waar u niet zo snel bij stilstaat. Enkele voorbeelden. Is uw huisnummer goed zichtbaar, ook als het donker is? Uw huisnummer moet goed te zien zijn, zodat de brandweer uw huis snel kan vinden. Bij flats hoort een over- zichtsbord van de huisnummers te staan. Heeft u kunststof materialen aan wanden of plafonds, zoals bijvoorbeeld kunsstof schrootjes? Niet verstandig, want bij brand levert dit een giftige en verstikkende rook. Bovendien kan de hete kunsstof gaan smel- ten en gaan druppen. Ligt uw sleutel van de voordeur op een vaste plek en is de ruimte achter de voordeur vrij? Bij brand is snel- heid geboden, maar wordt het zicht vaak door rook beperkt. Hou vluchtroutes dus vrij en zorg ervoor dat de deur snel open kan. Bekijk de folder 'controlelijst brandveilig heid thuis' op de website van Veiligheidsre- gio Rotterdam-Rijnmond www.vr-rr.nl, in de rubriek 'brandveilig'/ 'u en uw gezin'.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 34