Opel Agila groeit uit z'n voegen auto smotoren Krachtig uiterlijk voor Chevrolet Aveo Met ilO zet Hyundai een moderne stap vooruit Het Nieuwe Stadsblad AUTO De Hyundai ilO is de opvolger van de Atos. De nieuweling is zeven centimeter breder dan zijn voorganger en dat vertaalt zich in binnenruimte. Kennismaken betekent meteen gaan zitten en kijken of dat daadwerkelijk zo is? Het antwoord is 'ja!'. Geen ellebooggevecht voorin en ook achter- in is de zit, relatief, prima. Berekeningen van de Hyundai-specialisten wijzen uit dat we voor 8,5 centimeter meer beenruimte hebben en 8,6 cen timeter meer schouderruimte. Achterin is er 1,5 centimeter meer hoofdruimte. Overigens jam mer, dat de achterbank niet in lengte verschuif- baar is. Zitten achter het stuur betekent starten en sturen. Dat laatste gaat, ondanks de stuurbe- krachtiging) een tikje zwaarder dan verwacht. Verder rijdt de ilO uitstekend. Berg op (we waren in Italie) was het overigens wel trappen tot aan de vloerbedekking. Nee, de ilO is niet begrensd maar had in stijgende lijn moeite de 100 km/u te passeren. In ons land hebben we van zulke ob- stakels geen last en moet een top van 152 km/u mogelijk zijn. Verantwoordelijk voor de presta- ties is de 1.1 liter motor en die herbergt 66 paar- den en heeft een koppel van 99 Nm. Het motor is net een tikje sterker dan de krachtbron in de Atos. Niet alleen qua prestaties ook qua uiterlijk is de ilO een stap vooruit. De compacte Hyundai oogt modern, ja zelfs sportief. Ook in het design van het interieur is gei'nvesteerd. We hebben het dan over de toepassingen van kleur in stoelen en op het dashboard, dat overigens grotendeels uit zwart kunststof bestaat. Hyundai levert de ilO voor een aantrekkelijke 7.995 euro. We hebben het dan over een PureVersion. Veder zijn er een ActiveVersion (8.495 euro), een DynamicVersion (9.495 euro) en een i-Catcher (10.995 euro). Op- merkelijk is dat de basisversie wordt geleverd met een airbag en dat passagiersairbag en zijair- bags pas in niveau Dynamic in de basis zijn op- genomen. De instapversie is ook voorzien van ra- dio/cd/mp3, stuurbekrachtiging en ABS/EBD. De ilO staat al bij de dealer en Hyundai verwacht er in een vol jaar zo'n zesduizend van te verko- pen. De 1.2 liter benzineversie en een dieseluit- voering komen vooralsnog niet. De bestaande Opel Agila was een gezamenlijke ont- wikkeling met Suzuki en beide merken hebben geen enkele reden om daar ver- andering in te brengen. Su zuki koos als nieuwe naam voor Splash, terwijl Opel vasthoudt aan Agila. De Op- el-ontwerpers hebben zich vooral toegelegd op het front en de achterzijde die helemaal specifiek zijn. De Agila ziet er daarmee mo dern en vrolijk uit en toont wat minder zakelijk dan zijn Suzuki-evenknie. Opel heeft het leveringspro- gramma relatief beperkt, omdat de 1.3 liter dieselmotor niet in ons land wordt aangeboden. Daarnaast zijn er slechts twee uitrustingsvarianten Essentia en Enjoy. De motorische keuze bestaat uit de 3 cilinder 1 liter (65 pk) en de 1.2 liter, een vierci- linder die 86 pk voortbrengt. De instapmotor presteert helemaal niet verkeerd, terwijl juist de 1.2 liter nauwelijks kwieker over- komt. Het onderstel is voorna- melijk op comfort afgestemd en dat is in de dynamiek tijdens het rijden wel te merken, de carros- serie helt wat over in bochten. De binnenruimte is uitstekend, mede dankzij de toegenomen buitenmaten kunnen vier vol- wassenen er goed zitten als de voorpassagiers net te ver naar achteren gaan. Het bagagevolu- me is met 178 liter niet enorm en de enige mogelijkheid om dit uit te breiden is door het neer- klappen van de achterbank. De inrichting is vlot en modem en er wordt gebruik gemaakt van vrolijke kleuren. Saai is de Opel Agila beslist niet! Felblauw of zelfs oranje behoren tot de mo- gelijkheden voor de bekledings- stof en accenten op het dash board. In april verschijnt de nieuwe Agila bij de Nederlandse Opel-dealers. De prijslijst begint bij 10.995 euro voor de 1.0 Es sentia. Wie gaat voor de 1.2 liter 4 cilinder komt automatisch uit bij het Enjoy-uitrustingsniveau en betaalt dan 13.495 euro. De 1.2 liter Enjoy is er tegen meer- prijs met een automaat. bruikt. Ook zou de beenruim te voorin geoptimaliseerd kunnen worden door de mo gelijkheid te bieden de stoelen verder naar achteren te schui- ven. Chevrolet houdt vast aan de twee 4 cilinder motoren met 1.2 en 1.4 liter inhoud die na de ingreep zuiniger zijn ge- worden. De laatste is er zelfs met automaat. Bij de intro- ductie was gekozen voor een behoorlijk geaccidenteerd terrein en daar heeft de 98 pk sterke 1.4 liter flink te werken. De auto is een aardige al- lrounder, maar blinkt qua on derstel en rijgedrag niet op een bepaald vlak uit. De prij- zen zullen tussen de 11.000 en 12.000 euro beginnen voor de vijfdeurs. De huidige Chevrolet Kalos werd enkele jaren terug nog board zitten. Toch is bijna het men uit de Aveo sedan. Het hier en daar worden nog net net als Daewoo gelanceerd. Inmiddels is het model aan volledige interieur overgeno- geheel ziet er aardig uit, maar iets te harde kunststoffen ge- een facelift toe en dat gaat gepaard met de wijziging van de naam. Synchroon aan de later uitgebrachte sedan gaat de drie- en vijfdeurs hatchback eveneens als Aveo verder door het leven. De auto is ten opzichte van de Kalos op diverse terreinen op- gefrist. Het resultaat is aan de buitenkant het best te zien. Het front is beslist stoerder geworden met een hoge grille, die helaas voor een belangrijk deel wordt afgeschermd door de nummerplaat. De koplam- pen zorgen tevens voor een andere aanblik en als 'geintje' heeft de Aveo een functieloos roostertje net voor de buiten- spiegels. De achterkant lijkt ook een flinke verandering ondergaan te hebben, maar hier hebben de ontwerpers al leen met een andere bumper en aangepaste achterlichten een andere uitstraling weten te bewerkstelligen. Het profiel is geen geweld aan gedaan. Wie de Kalos kent, gaat in de Aveo achter een ander dash- Wioensdag 27 februari 2008 - Pagina 40

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 40