1 i Mellema naar NK -r Zinderend slot jubilerend schoolhandbaltoernooi Schoolvoetbaltoernooi viert het 60-jarig jubileum 'We hebben op zondag nog zes elftallen' Het Nieuwe Stadsblad xa - fcmct 4tf 44b SCHIEDAM - De zestigste editie van het handbaltoemooi voor leerlingen uit het basisonder- wijs, kreeg voor de meisjes- teams uit groep 8 een zinderend slot. Zowel de finale als de strijd om de derde en vierde plaats eindigden met een gelijke stand, zodat er - om een beslis- sing te forceren - vijf minuten verlengd moest worden. Dat le- verde in de eindstrijd een zege op voor de meiden van De Vio- lier. Zij versloegen Het Windas. Omdat Startblok en Singel 1 zelfs in de extra tijd aan elkaar gewaagd bleken moesten straf- worpen de beslissing brengen. Startblok deed dat het beste en werd derde. Voor het toernooi hadden zich 39 teams met in totaal zo'n 350 jongens en meisjes zich gemeld bij de Dienst Sport en Recreatie, die het evenement organiseert in samenwerking met de hand- balclub DWS en Ventura. Om dat het toernooi jubileerde kre- gen de aanwezige scholen twee ballen en de jongeren een sleu- telhanger. De kinderen uit de groepen 5 en 6 speelden in ge- mengde teams. De winnaars waren Violier 1, Wieken A2, Klinker, Windas 1 en de St.Jozefschool. Bij de jon gens van groep 7 zegevierde de St.Janschool en bij de jongens van groep 8 ging de zege naar Klinker 2. De meisjes van de Violier mochten de beker ont- vangen voor groep 7. Hargasport/za bouwt tegen Cion een 2-0 achterstand om naar een 2-3 zege. SCHIEDAM - Op het Zuid-Hol- lands kampioenschap judo voor jeugd tot 17 jaar werd Mitchel Mellema tweede in de klasse heren tot 66kg en plaats- te zich voor het Nederlands kampioenschap. De judoka van Sportinstituut Schiedam verl- oor in de finale met ippon van Danny van der Linden. Nicole Garcia Rios begon prima, maar verloor uiteindelijk de strijd om de tweede plaats. Het brons was niet genoeg voor NK-plaatsing. SCHIEDAM - Eigenlijk moest Jail Zwep blij zijn. Dat is 'ie zaterdagavond na de 2-3 zege van Hargasports zaterdagvoetballers eigen lijk diep in zijn hart ook. Maar hij is ook nijdig. Dat komt door een krantenver- haal, waarin werd aangekon- digd, dat de zondagafdeling ter ziele was. Tja, wie aan zijn club komt, komt aan de voorzitter. 'Wat een onzin', foetert hij. 'Het eerste elftal mag dan uit de competitie gehaald zijn, we hebben op zondag nog zes elf- tallen, waarvan nota bene het tweede, derde en vierde op de eerste plaats staan. Wie durft er dan te beweren, dat die afdeling ter ziele is. Ik vind het vrij a-so- ciaal om zoiets zomaar de we- reld in te slingeren. Het schetst een verkeerd beeld van de club. Ik heb geen idee uit welke koker dat verhaal komt.' Maar er was ook een keerzijde. Daar had het zaterdagelftal - in Vlaardingen op bezoek bij Cion - met een 2- 3 zege voor gezorgd. De winst zorgde er voor, dat de formatie van Mario Krabbendam, die af- wezig was en werd vervangen door Hans Hoogendoorn, de rode lantaarn kon overdoen aan CW/Mercurius. Weinig hoop 'Een wereldwedstrijd', jubelde Zwep, die na drie kwartier en een 2-0 achterstand weinig hoop op een goede afloop had. 'Daarna kregen we toch loon naar werken. Het werd 2-1, 2-2 en we gingen er in de slotfase overheen. Het voelde als een kampioenschap. Jeffrey Huisman in kopgroep SCHIEDAM - Jeffrey Huis man (10) reed in Breda de eerste wegwedstrijd. Hij meldde zich, zoals hij dat ook bij het veldrijden doet, meteen in de kopgroep. Na wat mislukte vluchtpogin- gen reed hij met de kop groep naar de eindstreep, waar hij het moest afleggen tegen de anderen. 'In de sprint is hij nog niet zo bru- taal en nog niet zo snel', meldt vader Robert Huis man. Hij moest dus genoe- gen nemen met de achtste plaats. Nordic Walking vanaf 8 maart SCHIEDAM - Op zaterdag 8 maart 2008 begint een nieu we cursus Nordic Walking. De startlocatie van deze in- middels razend populaire sport is de Margriethal, Nieuwe Damlaan 5. De ver- trektijd is 9 uur. Voor meer informatie en aanmelden: tel. 06- 24651427 of www.welllifesports.nl Ellen van Veen wint WK Open SCHIEDAM - 24 Dubbels na- men in de Tennishal Kethel- haghe deel aan het jaarlijkse WK Open. De overwinning ging naar Ellen van Veen, die de meeste gewonnen games op haar naam schreef. Het leverde haar de 'beker met de geit' op. De aanmoedi- gingsprijs bleef dit jaar in het bezit van een van de bij voet- balclub WK heel bekende 'Van der Meertjes', Kim van der Meer. Ze kreeg ook een DVD met nuttige tennjstips. Prijsvergelijking: Alleen alle digitate hoortoestellen van Hans Anders zijn GRATIS. o o Bel voor meer informatie of een hoortest 0800-0027 (gratis) HANS ANDERS ...zeg maar H<NS Woensdag 5 maart 2008 - Pagina 15 d; i Hoezo ter ziele? SCHIEDAM - Maar liefst 139 Teams hebben zich gemeld voor het Joh. van der Gaag- voetbaltoemooi voor leerlin gen uit het basisonderwijs. De wedstrijden zijn verdeeld over vier wedstrijddagen: woensdag 19 en 26 maart en 2 en 9 april. Er wordt ge- speeld op de velden van Her mes DVS en SVDPW in sport- park Harga. Omdat het toer nooi voor de zestigste keer gehouden wordt ontvangt ie- dere deelnemer een herlnne- ring. DOOR GERARD S. VERVER A Veel aanbieders van hoortoestellen roepen dat zij een toestel gratis aanbieden. Onderzoeksbureau ITC International B.V. heeft in opdracht van Hans Anders onderzocht wat daar in de praktijk van terecht komt. En wat blijkt? Alleen alle digitale hoortoestellen van Hans Anders zijn gratis. Zelfs de meest luxe in-het-oor uitvoeringen waar elders een eigen bijdrage voor wordt gevraagd die kan oplopen tot meer dan 1.000,- per hoortoestel. Bij Hans Anders is uw hooroplossing ook nog eens snel geregeld, indusief gratis proeftijd en dedaratie bij uw zorgverzekeraar. Uiteraard is de begeleiding van de hoortoestelspecialist hierbij ook gratis. Dus wilt u weten of u hoort zoals het hoort? Kom dan gewoon eens langs voor meer informatie of bel de Hans Anders hoortoestellenlijn: 0800-0027 (uiteraard gratis). Want een afspraak voor een gratis hoortest is zo gemaakt. Diverse luxe hooroplossingen Beter Horen Schoonenberg Lokale audicien Hans Anders Digitaal achter-het-oor toestel 4-kanaals, automatisch 799,- 919,- 1 .224,- 1 Digitaal achter-het-oor toestel 32-kanaals, Open aanpassing met versterker in het oor 499,- 799,- 324,- 1 o Digitaal achter-het-oor toestel 3-kanaals, 14 banden metvolume- regelaaren programmaschakelaar 499,- 517,- 1.024,- 1 Digitaal in-het-oor toestel 16-kanaals, automatisch 424,- 424,- 324,- 1 o Toelichting: Bovenstaande tabel is gebaseerd op een onderzoek naar de prijzen van diverse luxe digitale hoortoestellen, uitgevoerd door onafhankelijk onderzoeksbureau ITC International B.V. in September 2007. De genoemde bedragen betreft de eigen bijdrage per hoortoestel, na aftrek van de standaardvergoeding van de zorgverzekeraar (476,-). Voor meer informatie over het onderzoek, zie ook www.hoortoestelprijzen.nl.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 15