r r r r Carre d'Agneaux aux deux pois Wisseling van de wacht *1 3 7 1 1 6 9 3 8 9 4 5 3 4 5 5 2 7 8 4 2 9 2 1 2 3 8 6 6 7 9 4 Vissen 1 \m de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad EXTRA Horoscoop Ram In het besef dat niet alles komt zoals u het zou wensen, kunt u in het vervolg mis- schien beter genoegen nemen met dat wat u krijgt. Maar leg de lat zeker niet te laag. Een ge- lukzalig gevoel is immers mede gerelateerd aan beloningen. Stier Overal om u heen ziet u beelden die her- inneringen aan voorbije tijden. Een herinne- ring is een mooie gedachte om zo nu en dan eens voor de geest te halen. Het leven is echter te mooi om u hieraan helemaal vast te klam- pen. Tweelingen Echte ontspanning vindt u na gedane arbeid waarover u en uw omgeving tevreden zijn. Het gaat wel om de balans tussen beide kanten van het bestaan. Neem dit mee, ook als anderen het tegenovergestelde beweren. #Kreeft Uw baas lijkt er de laatste tijd schik in te hebben zich te concentreren op details. Vanuit zijn standpunt kan dit begrijpelijk zijn. U weet dat de lange termijn echter belangrijker is. En waarschijnlijk scoort u als u uw meerdere hier- op wijst. Leeuw De nieuwigheden die u op uw pad treft kunnen verwarring veroorzaken. Ga niet bij de pakken neer zitten. Daar schiet u niets mee op. Probeer vertrouwd te raken met de voordelen diede ontwikkeling met zich meebrengt. Maagd Een verrassende wending in het langlo- pende verhaal maakt dat u een stoot energie door uw lichaam voelt gaan. Plotseling lijkt u ook weer vorderingen te maken met een ande- re kwestie. Smeed het ijzer nu het heet is. Weegschaal U zult de komende dagen snel geprik- keld over kunnen komen. Probeer er voor te zorgen dat anderen mensen hier zo min moge- lijk hinder van ondervinden. De sfeer is de laat ste tijd toch al niet zoals u zou willen. Schorpioen De komende week bent u vatbaar voor meningen van anderen. Een geluk bij een on- geluk is dat sommigen in uw omgeving best verstandige opinies hebben. Laat uw oren niet te veel naar andere personen hangen. jhj-y Boogschutter Misschien is het eens tijd voor iets an- ders in uw leven. Niet zozeer op het werk of in de relatie. Het moet eerder gezocht worden in de tijd die u aan andere personen besteedt. Een bezoek aan die nieuwe buur kan de oplossing zijn. Steenbok Op een of andere manier komt u tot de ontdekking dat u een rijke gave bezit. Gooi de- ze snel in de strijd, want het verrassingseffect is nu nog groot. De waarde van uw ontdekte ei- genschap kan namelijk snel afnemen. Waterman lemand brengt u terug op het niveau dat u toekomt. Dat klinkt negatief, maar deze zet kan ook positieve gevolgen brengen. Mis schien niet direct op korte termijn, maar dat het u ergens voor behoedt, dat is zeker. Treur daarom niet te lang over de gang van zaken. 1 23456789 10 Ik ben een groot liefhebber van lamsvlees. Daar zijn zo- wel simpele als bewerkelijke gerechten mee te maken. De Carre d'Agneaux bijvoor- beeld. Eigenlijk niks meer of minder dan lamskoteletjes aan elkaar. Samen met peul- tjes en doperwtjes wordt dat een heel smakelijk en snel te bereiden geheel. Ingredienten: Laat de slager een carre snij- den van vier koteletten. Ver- der: 200 gram peultjes, 500 gram doperwtjes, drie sjalot- jes, tijm, vijf tenen knoflook, 50 gram boter, 2 dl. olijfolie, zout en peper. Bereidingswijze: Om alles warm op de borden te krijgen is een be- paalde volgorde noodzakelijk. Verwarm de oven voor op 220 graden. Kerf met een scherp mes het vlees in en besteek het met stukjes knoflook. Maak ook wat inkervingen op de mgkant van de carre. Daardoor kan het vet gemakkelijker over het vlees lopen. Strooi in die inkervingen ook wat tijm. Dat geeft die typische smaak aan lamsvlees. Doe de boter en de olijfolie in een ovenschaal, laat het bruin worden en leg dan de carre er in. 20-25 minuten, al naar gelang de gewenste gaar- heid laten braden. Persoonlijk zou ik het op een krappe 20 minuten houden om het vlees nog mooi rose te houden. Fruit in een kleine koeken- pan de gehakte sjalotjes met wat knoflook. Een sjalotje heel houden. Breng in gezouten water de peultjes aan de kook tot ze beetgaar zijn (10-12 minuten). Warm voor het einde van de braadtijd van het vlees de dop- erwten op en meng daar de gefruite sjalotjes door. Snijd de koteletten los, leg de peulen waaiervor- mig op een warm bord, leg twee koteletten met de botten naar elkaar toe en vul de ontstane ruina te met doperwtjes. Afimaken met het hele sjalotje. Drink er een jonge rode wijn bij. Louise Lamers Onze vaste receptenschrijfster Anneke Kaiser heeft te kennen gegeven een poosje rust te willen. Dat betekent dat wij op zoek zijn gegaan naar een vervanger of vervangster. En die hebben we gevonden. Koken en reizen zit haar in het bloed. Haar diners in huiselijke kring zijn befaamd. En Louise La mers pakt graag de pen op om haar recepten prijs te geven. Of om keukentips met ortze lezers te delen. Woensdag 5 maart 2008 - Pagina 22 Net op het moment dat u denkt dat niemand zich nog om u bekommert, arriveert de redding. Waarschijnlijk ook vanuit een richting die u in geen geval had verwacht. Deze sponta- ne hulp levert mogelijk zelfs vriendschap op. Puzzd mee! vrouw van Aegir bergrat voertuig leervak op school gordel- band hemel- geest vlees- nat geest drift stoet onzin 4 T T T T soort garen handels- term 10 vreemde taal Turks paleis ontvang- kamer T familie- lid zwarte vogel soort auto 5 Spaanse titel tover- heks 2 troep sport- hemd T 1 vaste regel deelvan het oor verhin- dering dierlijk vet bestuurs college T 6 9 schul- dig vrucht- baar oord T adel- borst zang- stuk lanter- fanter 7 duin- valiei zang- stem 8 bos- gang verf- blaasje muziek- noot symbool voor barium twist- gesprek T water- stand lidwoord vogel- product wie om aal- moezen vraagt T 3 kleinig- heidje bevel puzzelland

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 22