I Uilenballen pluizen in de Boshoek Tbeaterconcert Harpe Davids ULhaTdeKBeny Wfw I Persepolls: Animatiefilm over Een kijkje in het hart van de Maeslantkering Lussenburg een NK meisje in Islamitisch Iran Matthaus Passion in Grote Kerk Cabaret Film wereld waar je J sprakeloos van wordt. Het publiek wordt zaterdag 15 maart rondgeleid in het hart van de Maeslantkering. foto: roel dukstra REGIO - Het publiek mag zaterdag 15 maart een kijkje nemen in het bedieningsgebouw van de Maeslantkering in Hoek van Holland. De rondleiding komt langs plekken die normaal ver- boden zijn voor onbevoegden. Een unieke gelegenheid voor technisch ge'interesseerden die meer willen weten over hoe de Maeslantkering werkt. De Maeslantkering beschermt een groot gedeelte van Zuid-Holland tegen stormvloeden en bij deze ke- ring bepalen computers of en wanneer de kering gesloten moet worden. Technisch specialisten zorgen tijdens de unieke rond leiding voor uitgebreide informatie. Zij vertellen alles over het Beslis Ondersteunend Systeem (BOS) en het BESturingssys- teem (BES); de computers die de Maeslantkering bedienen. De rondleiding duurt ongeveer twee uur. Het is noodzakelijk te re- serveren. De kosten bedragen 5,- euro per persoon. Meer info op: www.keringhuis.nl Orpheus zingt Finlandia bij Geuzenpenning VLAARDINGEN - Het Vlaar- dings Mannenkoor Orpheus treedt op tijdens de uitreiking van de Geuzenpenning, op 13 maart in de Grote kerk van Vlaardingen. Vanaf de eerste uitreiking, in 1987, zingt het koor een gepast lied tijdens de plechtigheid. Ditmaal krijgt de voormalige Finse president de penning en zal Orpheus 'Fin landia' zingen. Dit is een lied van nationale eer in Finland. Tevens breng Orpheus traditio- neel "De achttien dooden" van Jan Campert ten gehore. De Geuzenpenning wordt dit jaar uitgereikt aan Martti Ahti- saari. foto: pr Vertoren Paradijs SCHIEDAM - Het Stedelijk Mu seum Schiedam opent 16 maart de tentoonstelling Verloren Pa radijs. Monumentaal tekenen. Met werk van Robbie Cornelis- sen, Raquel Maulwurf, Erik Odijk, Sandro Setola, Renie Spoelstra, Aji V.N. en Hans de Wit. Kinderen kunnen zich zondag vermaken met tal van activiteiten in natuurcentrum De Boshoek. stokken timmeren, kabouters verven, buttons persen en er is een kinderbioscoop. Ook ande- re organisaties zullen zich deze dag presenteren. Bij speel-o- theek Ikke treedt een clown op en bij boerderij de Groene Raet kunnen bezoekers terecht voor advies over hun tuin. "Kinderen zijn een belangrijke doelgroep voor de Boshoek", legt Wouter van der Schalie uit. "Onderzoek in Schodand heeft uitgewezen dat er een generatie aankomt die niets van de na- tuur weet. Dat kan rampzalige gevolgen hebben voor het na- tuurbeheer. Zoiets kan in Ne- derland ook gebeuren. Als we kinderen van de buitenschoolse opvang of scouting op bezoek hebben, merken we dat ze wei- nig weten over de natuur. Op zo'n kindermiddag proberen we iets los te maken, ze in aan- raking te brengen met de na tuur en ze er zo in te interesse- ren." De korte weg de natuur in is het uilenbalpluizen. Ook komende zondag worden weer honder- den uilenballen doorgevlooid. "Uilenballen is big business ge- worden", lacht van der Schalie. "Laatst kwam ik bij een cen trum waar ze 3 euro voor een ui- lenbal vroegen. Wij hebben ge- lukkig goede connecties met ui- lenprojecten in Brabant en Zee- land. We vragen twee kwartjes en dat is kostendekkend." Andere activiteiten in het jubi- leumjaar zijn onder andere een RoolVogelshow en een Winter- en Creafair. SCHIEDAM - Muziekvereniging Harpe Davids geeft zaterdag 29 maart het jaarlijks theatercon- cert voor donateurs en belang- stellenden in Fords Theater aan de Schie. Het harmonieorkest o.l.v. de nieuwe dirigent Maron Teerds, het B-orkest (oplei- dingsorkest) o.l.v. Tijn Kemps, de drumfanfare o.l.v. Andre Leer en de twirlteams The Yel low Rainbows o.l.v. Sylvia en Charlotte de Jong zullen met grote inzet aan deze avond meewerken. De avond begint om 19.30 uur en zal tot onge veer 22.30 uur duren. Vanaf 19:00 speelt het B-orkest bij de inloop ook al in de Foyer. Kaar- ten a 7,50 euro zijn te bestellen (aan de kassa op de avond zelf 10 euro) bij het secretariaat van de vereniging: 010-449 15 91. Het harmonieorkest van Harpe Davids repeteert voor de jaar- lijkse uitvoering. foto: pr SCHIEDAM Natuurcentrum De Boshoek bestaat twintig jaar en dat wordt gevierd met een jaar vol festiviteiten. Komende zon dag zijn de kids aan de beurt in het Natuurcentrum aan het Bospad in Schiedam. Hoogtepunt van de kindermid dag is de papegaaienshow van Salvatorre, die zijn vogels aller- lei spectaculaire kunstjes heeft geleerd. In de vijf zalen van het natuurcentrum is van alles te doen voor kids. Uilenballen pluizen, nestkasten en vlinder- de Agenda SCHIEDAM - In de Grote of St Janskerk in Schiedam wordt woensdag 12 maart de Matthaus Passion van J.S.Bach uitgevoerd. De monumentale kerk en sfeervol kaarslicht zijn een goed decor voor het mu- ziekwerk. De algemene lei- ding is in handen van Bas van Houte. Aanvang 19.30 uur en de toegangsprijs be- draagt 15 euro. Kaarten zijn te bestellen bij: WV Schiedam, Boekhandel van Leeuwen en Boekhandel Post Scriptum.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 27