Vlaardings Songfesjwal van start Eeuwenlang zoeken naar levenselixer Filmklassiekers met Lee Towers en Anita Meijer in Nieuwe Luxor Gepassioneerde muziek uit Zuid-Amerika Wandelen door groen Delfland Documentairemaker Michael Moore onder de loep genomen Duo Macondo brengt zondag werken van Latijns-Amerikaan- se componisten ten gehore in de Westvest 90 kerk. foto: pr SCHIEDAM - Het Duo Macondo ontleent zijn naam aan de imaginaire stad uit 'Honderd jaar Eenzaamheid' van Garcia Marquez. In het boek worden het karakter en de magie van La- tijns-Amerika goed getroffen. Diezelfde magie is aanwezig in de muziek van componisten als Villa-Lobos en Piazzola. Macondo is voor Mikhail Zemtsov (altviool) en Enno Voorhorst (gitaar) het symbool voor de magisch realistische sfeer van Zuid-Amerika en hun passie voor deze muziek. In de Westvest 90 brengen ze zondag muziek ten gehore van on der meer Antonio Ruiz-PipoEnrique Granados, Isaac Albeniz, Niccolo Paganini en Astor Piazzolla. Latino muziek door gepas sioneerde musici. De lente moet nog beginnen, maar die mid- dag is de warme magie van de zon te voelen. Aanvang 15 uur, kaarten kosten 7 euro en zijn te bestellen via in ternet: www.westvest90.nl of VW. SCHIEDAM - De Steen der Wij- zen, die lood in goud kon veran- deren, is nooit gevonden, even- als het levenselixer (het medi- cijn tegen alle kwalen) maar al chemisten leerden wel distille- ren en ontdekten dat door de toevoeging van kruiden, zoals de jeneverbes, de drank een ge- neeskrachtige werking kreeg. Reden voor het Jenevermuse- um om een tentoonstelling te wijden aan de Middeleeuwse beroepsgroep. De tentoonstelling 'De Wijze en de Dwaas, de alchemist in woord en beeld' neemt de be- zoeker mee terug naar de Mid- deleeuwen. In tientallen etsen, gravures en prenten, verzameld door dr. Arthur Brinkman is te zien hoe de maatschappij de al chemist zag. Verschillende wer ken laten de alchemist zien als een wijsgeer die waardevol na- tuurwetenschappelijk onder- zoek verrichtte, weer andere brengen hem in beeld als een dwaas die geloofde dat hij one- dele metalen in goud kon ver- anderen. De schitterende col- lectie is voor het eerst in Neder- land in zijn geheel te zien. De oudste prenten dateren van de vijftiende eeuw. A1 volgens de vroegste berichten blijken alchemisten op zoek naar het levenselixer; de medi- cijn voor alle kwalen. In hun zoektocht ontwikkelden ze ver schillende processen en tech- nieken en ontdekten ze vaak per toeval parfums, kleurstoffen en buskruit. Ook kregen ze het distilleren onder de knie. Vanaf VLAARDINGEN - De voorron- des van het Vlaardings Songfes- tival zijn van start gegaan. In Partycentrum Middelhuyse stonden de eerste kandidaten voor de jury, die dit jaar bestaat uit zangeres Angelina, winnaar van vorig jaar Edwin Monteyn en zangeres/ presentatrice Ilo- na Cechova. Het was de 19-jari- ge Rianne de Vos uit Willemstad die met het onbekende num- mer Kindly Unspoken tijdens deze ronde de meeste punten scoorde. Zij werd op de voet ge- volgd door Deborah Veenman uit Rotterdam en Peter Doorne- kamp uit Pemis. Op zondag 16 en 30 maart zijn de volgende voorrondes waar nog enkele kandidaten voor kunnen in- schrijven. Aanmelden kan via www.vlaardingssongfestival.nl de vroege middeleeuwen wer- den tal van dranken op de markt gebracht met genees- krachtige kruiden. De jenever bes was een van die kruiden. Tot op de dag van vandaag wordt de juniperus (jeneverbes) in de kruidengeneeskunde en officiele homeopathie geprezen om z'n geneeskrachtige wer- king. De Wijze en de Dwaas is tot 4 mei te zien in het Jenevermuse- um, Lange Haven 74-76 Schie dam. Rianne de Vos wint de eerste voorronde van het Vlaardings Son- gefestival. foto: pr Zondagochtend in de Doelen Motown Ochtend met Mark Dakriet en Franklin Brown The Las Vegas Show Orchestra op 16 maart Dit wordt een zondagochtend genieten van heerlijke onverval- ste Motown-muziek. De platen- maatschappij Tamla Motown werd in 1959 opgericht in Det roit. Beroemdheden als The Su- premes, Marvin Gaye en Stevie Wonder debuteerden in deze studio's. The Las Vegas Show Orchestra, bestaande uit veertien perso- nen en onder leiding van Pieter van den Dolder -u wel bekend van onder andere The Laundry Big Band- voert u mee naar het Motown-tijdperk met die over- bekende sound. Dat doen ze sa- men met twee zangeressen en niemand minder dan zangers Franklin Brown en Mark Dak riet. Aanvang concert in de Doelen: 11.00 uur. Kaarten kos ten 11,50 euro en zijn te koop bij Wegener Huis-aan-huisMedia Alchemisten spoken rond in het Jenevermuseum. Daar werd zaterdag de tentoonstelling De Wijze en de Dwaas geopend. foto: caroune steenbergen VLAARDINGEN - Onder het motto 'Er op uit in t Groen?...Doen!' kan zon dag gewandeld worden in Midden-Delfland. Groen Ser vice Zuid-Holland heeft rou tes uitgezet van 5 km (met puzzelopdrachten), 10 km en 15 km. Ook kan onder leiding van een gids deelge- nomen worden aan een ex- cursie start 14 uur). Mee- doen kost 1 euro voor vol- wassenen en 0.50 euro t m 12 jaar). Starten vanaf Buitenplaats Vlaardingen' aan de Zuidbuurt 85.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 17