winckelaer kijk nu op www.wineeneethoek.nl de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - De speedyko- medianten van het Ameri- kaanse gezelschap The Re duced Shakespeare Com pany wagen zich in Fortis Theater aan de Schie aan de grootste hits van film met Completely Hollywood. Een Engelstalige toneelvoorstel- ling waarbij in sneltrein- vaart 175 films voorbijko- men. Casablanca, Dirty Dancing, The Godfather, Gone With the Wind, Pulp Fiction, Rocky (1 t/m 5) en nog 165 anderen pas- seren de revue. Een aantal leer- lingen van Scholengemeen- schap Schravenlant uit Schie dam bezochten eerder de pre miere en hadden een duidelijke mening. 'Ben jij een filmfan, of houd je van humoristisch to- neel. Dan mag je deze voorstel ling absoluut niet missen', schrijft Levi Aanholt in zijn re- censie. The Reduced Shakespeare Company maakt inderdaad een verassende mix van de twee dis- Sneltrein The Reduced Shakespeare Company begon twintig jaar geleden als straattheaterge- zelschap en merkte dat de voetgangers bleven staan voor hun sneltreinversie van Hamlet. In 1987 brachten zij het hele repertoire van Sha kespeare terug tot 1 uur en dat bleek een gouden for- mule. Met Completely Hol lywood hebben zij wederom een bijzondere voorstelling gemaak met spitvondige op- merkingen. ciplines. In anderhalf uur tijd, spelen de acteurs scenes na uit ruim 175 Hollywoodfilms. Te- rugblikkend geeft Levi aan dat kennis van alle 175 films niet nodig is: 'A1 snap je misschien niet alle grappen, lachen ga je zeker', aldus de scholier. Ook het feit dat de voorstelling in het Engels wordt gesproken, is voor niemand een bezwaar. 'Zelfs als je geen filmexpert bent Ga naar www.wineeneethoek.nl vul hier uw postcode en huisnummer in en win een van de drie eethoeken ter waarde van 1500,- euro. Altijd prijs want wint u de eethoek niet, dan ziet u gelijk wat u wel heeft gewonnen, zoals grote kortingen en mooie cadeau's. Overigens Winckelaer heeft nog veel meer stijlvolle aanbiedingen. Bezoek ons showroom in Strijen of onze splinternieuwe showroom in Breda. U komt ogen tekort, zoveel moois is er te vinden. Originele accessoires uit verre landen, tafels, stoelen en banken in diverse stijlen. Bij Winckelaer is winkelen een inspiratie voor het hele gezin. We zien u graag aan tafel INTERIEUR LIFESTYLE Levensvreugde en vrijheid in Hair In 1967 ging de musical Hair op Broadway in premiere. De musical veranderde de wereld en sindsdien staat Hair voor vrijheid en levens vreugde. Met hits als 'Aqua rius' en 'Let the sun shine in' is de musical zaterdag 15 maart te zien om 20.15 uur in het Fortis Theater aan de Schie. Met Jelka van Houten en Oren Schrijver. Carice van Houten in gravin van Parma Carice van Houten en Pierre Bokma zijn woensdag 19 maart 2008 om 20.15 uur te zien in de toneelbewerking van het boek De gravin van Parma van Sandor Marai. Dit toneelstuk gaat over de legendarische Giacomo Ca sanova. Een boeiend verhaal over liefde, passie, wraak en driehoeksverhoudingen. Micheline verrast met Chocolat De Gentse Micheline van Hautem veroverde New York met Franse chansons van Bral en Piaf en staat al op de kaart in Australie, Nieuw Zeeland en Schotland. Don- derdag 20 maart komt zij dan eindelijk weer naar Ne- derland met haar program- ma Chocolat. Om 20.15 uur is zij te zien in Fortis Theater a.d Schie met verassende ei- gen nummers en eigenzinni- ge covers. Kaarten Kaart en reserveren: (010) 2 467 467 of www.theaterad- schie.nl. In Completely Holywood trekt de filmgeschiedenis razendsnel voorbij. foto: pr en Engels niet je sterkste punt is, zijn er genoeg sketches waar je om kunt lachen', zegt scholiere Nynke Klop. De drie heren van The Reduced Shakespeare Company zijn heer en meester in het komisch verkorten van films, boeken en toneelwerken. Zo speelden zij de complete werken van Shakespeare in een uur tijd en korten ze de bijbel in tot een toneelvoorstelling. De snelheid van de stukken doet zeker niet af aan de kwaliteit van de voorstellingen. De for- mule is zelfs al een grote hit ge- bleken in Engeland en Amerika. Ook in Nederlandheeft de voorstelling de nodige succes- sen al geboekt. Leerlinge Anouk von Borstel zegt: 'Nog nooit is er een Engelse voorstelling ge- toond waarin je van het begin tot het einde de hilariteit over Hollywood ziet. Genieten kan je van Completely Hollywood ze ker!' Completely Hollywood is dins- dag 18 maart 2008 om 20.15 uur te zien in Fortis Theater aan de Schie. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa, geopend van dins- dag t/m zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur, telefoonnummer (010) 2 467 467 of via www.theateradschie.nl. 175 films in een voorstelling sJauSa&iTO Showroom Strijen, Chr. Huygenstraat 3, 3291 CN Strijen, Showroom Breda, Kruisvoort 22, 4814 RZ Breda, Langs de Ettensebaan op de woonboulevard Breda, www.winckelaer.nl Woensdag 12 maart 2008 - Pagina 20

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 20