Gesmolten kaas HELSEA CAIN IARTZEER J de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - De Tramplus moet na de bouwvakantie door de Overschiesestraat rijden. Dat zegt het college op vragen van PvdA-raads- lid H. van der Hoeven. De overige werkzaamheden aan de wandelpromenade zijn volgens planning begin oktober gereed. Van der Hoeven had gevraagd naar de stand van zaken omdat de uitvoering van het project forse vertraging had opgelopen. Ook maakt het raadslid zich zorgen over de overlast voor de omwonenden. Hij heeft bij het college gepleit om naast het vei- ligheidsplan ook een overlast- beperkingsplan of draaiboek op te stellen. Het idee is om samen met bewoners te bekijken welke maatregelen nodig zijn om in iedere bouwfase de overlast be- perkt te houden. Het kan dan bijvoorbeeld gaan om extra veegacties, verlichting, bewa- king of noodparkeerplaatsen. Het college meent dat het draai boek niet nodig is omdat al vol- doende maatregelen zijn geno- men. Naast de wettelijke nor- men wordt ernaar gestreefd om de bouw- en geluidsoverlast tot het minimum te beperken. Maar 'werken zonder overlast is niet mogelijk', waarschuwt het college. Als uitvoerders zich niet voldoende aan de normen hou den, zal het college ze hierop aanspreken. Daarnaast heeft de RET een telefoonnummer geo- pend om excessen te melden (tel. 0800 55 55 444). Van de week moest ik echt vet in de ankers toen een of andere pizzacoureur het in z'n hoofd haalde om in het re- genende donker, van het fietspad van de tegengestelde rijbaan, ineens en zonder te kijken met een noodgang dwars overstak tussen de auto's door en via het aangrenzende fietspad naast mij het trottoir op schoot... Als ik 1 fractie later had geremd zattie samen met z'n pizzadrek door mn voorruit heen bij me binnen. Die gast moet echt hersens van gesmolten kaas hebben. Je zal er maar fietsen met je kids! (Foto tekst: Gert Jan van Noorden) In de weer met spuitbus SCHIEDAM - Twee jongens van 11 en 14 jaar zijn zater- dagavond betrapt toen ze graffiti aan het spuiten wa- ren op de Hoogstraat. Een getuige belde de politie. Vernielers aangehouden SCHIEDAM - Drie mannen uit Den Haag hebben zater- dag de deur van een portiek opengetrapt op de Honner- lage Gretelaan. Ze zijn door de politie aangehouden toen ze in de auto over de Nieuwe Damlaan reden, ter hoogte van het politiebureau. De verdachten van 18 en 19 jaar oud zijn ingesloten. Vrouw op fiets aangereden SCHIEDAM - Een 51-jarige fietsster uit Schiedam is vori- ge week woensdag gewond geraakt bij een aanrijding op Churchillweg. Door nog on- bekende oorzaak werd de fietsster aangereden door een 44-jarige automobiliste uit Schiedam. Het slacht- offer liep pijn op de borst op en is voor onderzoek overge- bracht naar het ziekenhuis. Hangjongeren op de bon SCHIEDAM - Twee 16-jarige Schiedammers zijn vorige week op de bon geslingerd omdat ze zich onnodig op- hielden bij een flat aan de Muiderslot. Het tweetal maakte deel uit van een groepje dat hard wegrende toen ze de agenten in het oog kregen. Appels. Dat klinkt gezond. De ti- tel van Richard Milwards de- buutroman verwijst echter naar de appeltjes die op bepaalde pillen zijn gedrukt. Ondanks het feit dat drugs, drank, seks, feest, verloedering en geweld meer dan prominent aanwezig zijn, zou je het boek gewoon 'leuk' om te lezen kunnen noemen. Tot je je realiseert dat die zwal- kende tieners met een hand vol pillen en drie liter drank achter de kiezen ook wel eens echt in Middlesborough rond kunnen lopen. En dan is er toch ook weer iets van ontroering als de nog maar net uit het ziekenhuis ontslagen Adam waakt bij de straalbezopen Eve. Of veront- waardiging als je je later reali seert wat er in de tussenliggen- de tijd is gebeurd. Een geweldig cultboek, waarbij een sterke maag wel een vereiste is. Richard Milward, Appels, An- thos, 18,95 euro Eigenlijk is het nog helemaal de tijd niet om te breken met tradi- ties en conventies als de niet- aristocratische Haruko in 1959 met de Japanse kroonprins trouwt. Rond dit historische ge- geven en alle moeilijkheden die volgden componeerde John Burnham Schwartz een ontroe- rende roman. Het mooie leven van een prin- ses blijkt in de praktijk vooral een gevangenis van plichten en rituelen. Na de geboorte van een zoon, blijkt deze meer van het land dan van haarzelf. Een zenuwinzinking is het gevolg. Velejaren later speeltzij een op- merkelijke rol bij het huwelijks- aanzoeic van haar zoon. Hoewel ze de gevolgen aan den lijve heeft ervaren haalt ze de diplo- mate Keiko over met haar zoon te trouwen. John Burnham Schwartz, Kei- zerin van het volk, Cargo/Bezige Bij, 18,90 euro Gruwelijk is Hartzeer zeker, maar de toevalligheden waar je als lezer op denkt te stuiten blij- ken veel minder toevallig. De bloedmooie maar ernstig gestoorde seriemoordenaar Gretchen Lowell zit na de ont- voering en marteling van re- chercheur Archie Shiridan in de gevangenis en zal er waar- schijnlijk nooit levend uit ko- men. Toch speelt zij nog altijd een cruciale en angstaanjagen- de rol. Twee jaar nadat Sheridan half dood werd gered komt hij opnieuw in actie, bij het werk van opnieuw een seriemoorde naar. De met zuurstokroze haar getooide journalist Susan is uit- gekozen om een persoonlijk portret te schrijven voor de Ore gon Herald. Een portret dat veel persoonlijker wordt dan je als lezer had kunnen bedenken. Mooi en weerzinwekkend. Chelsea Cain, Hartzeer, Lui- tingh, 17,95 euro Schiedam Kort Voorspellen met voorwerpen SCHIEDAM - Simon Bakker is een helderziende die zijn waar- nemingen doet aan de hand van door het publiek meege- brachte voorwerpen. Op maan- dag 17 maart is hij te gast bij Harmonia. Aanvang 19.45 uur in wijkcentrum Dreesplein. Toegang 5 euro. Fijne kneepjes van het vak SCHIEDAM - Voor iedereen die wil leren masseren met hete ste- nen, wordt zaterdag 15 maart een workshop gehouden. Van 10 tot 16 uur vertelt Miranda Geertvliet alles wat er te weten is over hotstone massage. Na af- loop krijgen de deelnemers een certificaat. De kosten bedragen 45 euro. Er is plaats voor maxi- maal 8 deelnemers. Meer info en inschrijven: Miranda Geer- viiet tel: 06- 13 52 92 09. Struinen over de markt SCHIEDAM - Wijkcentrum de Blauwe Brug opent zaterdag 15 maart de deuren voor een rom- melmarkt. Bezoekers zijn van 10 tot 15 uur welkom om te kij ken of er nog iets van hun ga- ding op de tafels ligt. Zelf spui ten verkopen kan ook, een tafel huren kost 8 euro. Inschrijven via internet www.welzijnschie- dam.nl Toegang is gratis Kerkdiensten In de Heilig Hartkerk (Gorzen) is er zondag om 9.45 uur een eu- charistieviering die muzikaai wordt verzorgd door een speci- aal formeerd gelegenheidskoor dat bewerkte liederen zal zin- gen uit Jesus Christ Superstar, Voorganger is pastoor Kuypers. Om 11.00 uur is er een Engelsta- lige eucharistieviering. In beide gezinsvieringen is er een kin- derprocessie met palmpaas- stokken. In de St.Jan de Doper - Visita- tiekerk gaat dit weekend Pater Leo de Jong O.P voor in de eu charistieviering met palmwij- ding en palmuitreiking. Zater dag 17.00 uur met muzikale be- geleiding, Zondag 10.30 uur met samenzang o.l.v. Wim van der Steen Kerkdiensten, Protestantse Kerk Schiedam Palmzondag: diensten om 10.00 uur Magna- lia Deikerk Ds. M. Russchen. Lutherse KerkDs. T. Zevenber- gen. Dorpskerk Ds. J.v.d. Pep- pel (mmvVocalis St.Jan).De Ark Ds. W. v. Wieren (Grote Kerk en Bethelkapel gesloten). Zondag zijn er in de Christelij- ke Gereformeerde Hoeksteen- kerk (hoek Warande/BK-laan) kerkdiensten om 9.30 en 16.30 uur, voorganger is ds. D.J. van Vuuren. Zondag is er een dienst om 10.30 uur bij de Vrijzinnige Ge- loofsgemeenschap aan de Westvest 90-92, voorganger is Ds. J. Brostr?m. In de Liduinabasiliek aan de Singel 104 is zaterdag om 18 uur een Stille Heilige mis, zondag om 10.15 uur Gezongen Hoog- mis, predikatie pastoor P.M. Vismans. In de Jacobus en Martinuspa- rochie Kerkweg 53, is er een zondagsviering om 9.45 uur dinsdag om 9.15 uur: eucharis tieviering of dienst van Woord en Communie. In de Frankelandkapel, Sint Li- duinastraat 10, is zondag om 10 uur eucharistieviering met als voorganger pater K. Veltman en medewerking van het Liduina- koor. Zondag zijn er diensten in de Nederlands Gereformeerde kerk, Westvest 30 om 9.30 en 16.30 uur voorganger ds F.H. Blokhuis. Avondje dansen voor 35 plussers SCHIEDAM - Wijkcentrum Zuid opent zaterdag 15 maart de deu ren voor een 35 plus disco. Van 20 tot 24 uur kan gedanst wor- den. Entree 2,50 euro. Paranormale beurs in wijkcentrum Oost SCHIEDAM - Psychometrie, ta- rotkaarten, aromatherapie en andere paranormale en spiritu- ele zaken zijn te vinden op de pa ranormale beurs op zondag 16 maart in wijkcentrum Oost. De beurs is geopend van 11.00 tot 16.00 uur en de toegang is gratis. Een consult kost 10 euro. Scootercontrole SCHIEDAM - De politie is vorige week donderdag op zoek gegaan naar overlastgevende scooters, een zogenaamde ASO-controle. Vanaf 18.30 stonden agenten bij de fietsenstalling bij het station. Daar werden 26 scooters gecon- troleerd. Het leverde ruim 20 be- keuringen op voor rijden zonder rijbewijs (6), defecte rem (1), de- fecte verlichting (1), te hoge snel- heid (4), rijden zonder helm (2), zonder kinbandje (1), valse naam (1) en niet kunnen tonen van identificatie (1). Woensdag 12 maart 2008 - Pagina 31 Alert op overlast Tramplus UTHMfW THXlUgN

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 31