straaf^e- i Prof Wubbo geeft les roto s stoutsi ^yi\6^/lA\NS de Weekkrant Jan van Haist ws- Mijn niouws! SCHIEDAM - Voor het naderen- de lucht- en ruimtevaartproject op de St. Janschool heeft groep 8 een college van Prof. Dr. W. Ockels gevolgd op de Techni- sche Universiteit in Delft. Deze colleges worden slechts een paar keer per jaar gegeven en het is echt wel bijzonder daar bij te mogen zijn. De oud-astro- naut nam zijn taak zeer serieus en kwam ook, aangekondigd door de pedel, in vol ornaat zijn college geven. De inhoud van het college was duidelijk gericht op de jeugd en de kansen die hen geboden worden, hoewel hij niet vergat over zijn eigen ruimtereis te vertellen. Na het college mochten leerlingen en leraren met Ockels op de foto. Het Nieuwe Stadsblad Zondagsgesprek Als vader van twee opgroeiende kinderen sta ik voor de taak mijn oogappels op een verantwoorde wijze aan de maatschappij af te leveren. Elke zon- dag, tijdens het snijden van het vlees, pak ik mijn moment voor maatschappijleer. Het feit dat poli- tieagenten tijdens voetbalwedstrijden stakingsac- ties uit blijven voeren, kan ik met een listig ver- haaltje nog wel geloofwaardig maken. Wat een po- liticus uit Nederland ertoe beweegt een film te ma ken, er daardoor vanuit de hele wereld demon- straties en zelfs bedreigingen op ons af komen, maar hij toch elke dag zijn premiere stug aan blijft kondigen, wordt al veel moeilijker begrijpelijk te maken. Maar het advies van het Landelijk Experti- seCentrum Diversiteit (LECD) van de politie aan bestuurders van de grote steden, om seksuele handelingen in alle parken en op andere geliefde plaatsen te gedogen, is voor een met zijn opvoe- ding van de kinderen ploeterende vader niet meer uit te leggen. Zo staat er in het advies 'Blauw op de roze ontmoetingsplaats' dat "agenten de activitei- ten niet moeten verstoren, voor zover die geen fei- telijke overlast veroorzaken" en "zouden zij alleen 'corrigerend' op moeten treden als sprake is van 'feitelijk aanstootgevend gedrag'." Dit vraagt om meer duidelijkheid. Wanneer is er 'feitelijk over- last'? Bij te hard kreunen? Zijn daar decibelmeters voor? En wat is aanstootgevend gedrag? Ik wil hier niet teveel in detail treden, maar de kaders van 'aanstootgevend gedrag' zouden duidelijker be- paald moeten worden. De wijze van 'corrigerend optreden' moet verder geen probleem zijn. Dat is met een cursus prima aan te leren. Kan hier een maatschappelijk breed gedragen notitie over verschijnen? Dat hoeft wat mij betreft niet op korte termijn. Dat geeft mij een reden het 'zondagsgesprek' met mijn kinderen zo lang mogelijk uit te stellen. In de hoop dat ze niet teveel door gaan vragen. Een meester van de Schiedamse basisschool Sint Jan in de colle- gezaal van de TU Delft met Prof. Dr Wubbo Ockels. foto: f devveekkrajrtjjj Woensdag 12 maart 2008 - Pagina 34 MODE MALL: PIET ZOOMERS

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 34