Tsfcdii XJZ ravm«i Het Nieuwe Stadsblad The Bucket List Nadine Drama van eigen bodem Regisseur Erik de Bruyn werd bekend met de prachtige 'Zeeuwse' film Wilde Mossels. Het vakmanschap dat hem na die film van alle kanten werd toegeschreven, werd nog's on- derstreept toen in het najaar van 2007 Nadine in premiere ging- De film draait om de gelijkna- mige carrierevrouw die even succesvol, onafhankelijk als ambitieus is. Maar Nadine is ook single, de veertig net ge- passeerd en nog steeds kinder- loos. Haar biologische klok is als een tijdbom in haar lijf en geest. Om een explosie te voor- komen begaat ze een even im- pulsieve, als extreme daad. Nadine heeft met namen als Monic Hendrickx (Leef!), Hali- na Reijn (Zwartboek), Sanneke Bos (Leef!), Frank Lammers (Nachtrit), Fedja van Huet (Amnesia) en Hadewych Minis (Phileine zegt Sorry) een zeer indrukwekkende cast. Het resultaat is er ook naar. Bij- zonder feit van Nadine: de hoofdrol wordt vertolkt door drie actrices. Stardust De Niro en Pfeiffer De oogverblindende avontu- renfilm Stardust wordt vanaf 20 maart uitgebracht op zowel DVD als HD DVD. De geweldi- ge sterrencast van Stardus be- staat uit onder anderen Robert De Niro en Mchelle Pfeiffer, Sienna Miller en Charlie Cox. In Stardust volgen we Tristan (Cox) die de vallende ster wil bemachtigen om daarmee het hart van het populairste meisje uit het dorp (Miller) voor zich te winnen. Hij reist naar het verboden magische land om de ster te vinden. Zijn avontuur neemt een onverwachte wen ding als blijkt dat de ster geen doodgewone meteoriet maar een mooie jonge vrouw is, ge- naamd Yvaine (Danes). Wan- neer ook een slechte heks (Pf eiffer) en twee prinsen jacht maken op de ster, begint het avontuur pas echt. De ruige pi- raat (De Niro) schiet Tristan te hulp en naarmate de terugreis door schitterende landschap- pen vordert, groeit ook de band tussen Tristan en Yvaine en ontdekt hij de betekenis van ware liefde. The Spiderwick Chronicles nu in de bioscoop t\ Surfs Up Spetterende animatie Surfs Up is de titel van deze spetterende animatiefilm die sinds half maart ook op dvd verkrijgbaar is. Regisseurs Ash Brannon en Chris Buck hebben het voor elkaar gekregen een hilarische animatiefilm te ma ken, gefilmd in documentaire- stijl. De film was genomineerd voor de prestigieuze Acadamy Awards, in de categorie 'Best Animated Feature Film of the Year'. Pingurn Cody is een opkomend surftalent dat zich klaarmaakt voor zijn eerste competitiewed- strijd. Gei'nspireerd door zijn held, de legendarische BigZ, verlaat hij zijn familie en trekt naar de Big Z Memorial Surf- wedstrijd. Cody gelooft dat de overwinning hem de bewonde- ring en het respect zal brengen waamaar hij zo verlangt. Gedu- rende zijn reis wordt hij ge- volgd door een cameraploeg die zijn ervaringen vastlegt. Als hij oog in oog komt te staan met de surflegende Geek, be- seft hij dat de winnaar niet al- tijd degene is die als eerste ein- digt... iwlE The Invasion Psychiater Nicole Kidman In de ambitieuze sci fi-thriller The Invasion zien we een mys- terieuze crash van de Space Shuttle die vervolgens leidt tot de vreselijke ontdekking dat er een buitenaards virus in het wrak schuilt. Degenen die er- mee in contact komen, veran- deren op onheilspellende en onverklaarbare wijze. A1 snel komen de psychiater Carol Bennell (Nicole Kidman) en haar collega (Daniel Craig) ach- ter de schokkende waarheid van de epidemie. Kidman maakt hier indruk in een solide rol als psychiater Carol in een film die qua verhaal behoorlijk wat weg heeft van het legend arische Invasion of the Body Snatchers uit 1956. Warner Ho me Video brengt The Invasion uit met tal van interessante ex tra's. De DVD is bovendien be- schikbaar als Blu-ray versie. De DVD extra's bestaan onder meer uit 'We've Been Snatched Before' (over de geschiedenis van invasies, denk aan terroris- me, oorlog of een wereldwijde griepgolf), 'Invasion: On the Set' en 'Invasion: Snatched'. Videogame Max Payne krijgt verfilming De terminaal zieken Carter Chambers (Morgan Freeman) en Edward Cole (Jack Nichols on) ontmoeten elkaar op hun ziekenhuisbed. De een is au- tomonteur en heeft nooit zijn dromen waar kunnen maken, de ander is een miljardair die alleen bezig is geweest met geld verdienen en daardoor nooit van het leven heeft kunnen genieten. Op het eerste gezicht zijn het twee totaal verschillende karak- ters maar ze lijken toch meer overeenkomsten te hebben dan ze zelf denken. Ze be- sluiten om een lijst te maken met dingen die ze nog willen doen (zoals onder meer Sky- diven, bergbeklimmen en het bezoeken van de zeven wereldwonderen). Tegen het advies van de dokters in ont- vluchten ze de speciale kan- kerafdeling van het zieken- huis om zo hun avonturen- lijst af te werken. Het verhaal klinkt misschien erg cliche maar deze door Robert Rei ner geregisseerde tear jerker moet het dan ook vooral hebben van de acteerpresta- ties van Nicholson en Free man. Vanaf 28 maart in de bioscoop. Mark Wahlberg zal de hoofdrol van een gekwelde DEA-agent op zich nemen. Richard Russo Ooit beloofde Lou C. (Lucy) Lynch zijn vader niet zomaar te verdwijnen. En dat deed hij ook niet; Lucy bleef zijn hele leven in Thomaston. Heel anders ver ging het zijn jeugdvriend Bobby Marconi. Als Robert Noonan bouwde hij in Europa een nieuw leven op en werd een ge- vierd kunstenaar. Nu Lucy en zijn vrouw Sarah op het punt staan een bezoek aan zijn vroegere jeugdvriend in Ita- lie te brengen, begint Lou zijn levensverhaal te schrijven. In Brug der zuchten tekent Ri chard Russo haarscherp de ont- wikkelingen in een kleine Ame- rikaanse stad en de klassente- genstellingen. Van de ene naar de andere klasse gaan is moge- lijk maar de klassenverschillen blijven. Vuistdik: gegarandeerd heel wat avonden leesplezier. Richard Russo, Bnig der zuch ten, Signatuur, 19,95 euro (van af 1 mei 25 euro). Het schrijven van een roman wordt vaak als toppunt van het literair bedrijf gezien. Wie deel 4 van de verzamelde werken van Anton Tsjechov leest, realiseert zich hoe betrekkelijk dat is. In de bundel zijn 21 pareltjes bij el kaar gebracht. Pareltjes die alle- maal mim aandacht verdienen, maar waarvoor in deze kolom geen ruimte is. Varierend van het korte, maar daarom niet minder briljante De Wedden- schap tot wat langere verhalen zal Zaal 6, waar in minder dan 60 pagina's de psychologische gesteldheid van de hoofdper- soon wordt weergegeven. Deel 4 van de verzamelde wer ken ademt de sfeer die de echte liefhebber zo mooi vindt en doet verder vooral een ding: het verlangen wekken naar de pu- blicatie van het laatste deel uit de serie. A.P. Tsjechov, Verzamelde wer ken 4, Van Oorschot, 34 euro. SHH H y m 9 TS3. Bart Peeters is zanger, drummer, gitarist, presentator en acteur. De be- roemde Belg presenteerde diverse tv-programma's op de Vlaamse en Ne- 2S| derlandse televisie. Verder speelde Peeters in verschillende bands, waar- onder De Hermannen, The Yeh Yeh's en The Radio's, waarmee hij de hits e She Goes Nana en I'm Into Folk scoorde. Maar hij is ook solo actief. In 2004 debuteerde Peeters met een eigen album. En nu brengt hij zijn twee- ysas de soloalbum getiteld Slimmer Dan De Zanger uit Room Eleven is de naam van een nieuw Nederlands bandje dat inmiddels aan een onwaarschijnlijk succesverhaal schrijft. Een uitverkocht Paradiso, enthousiaste reacties in het verre oosten (Japan) alwaar hun liedjes al eer- der werden opgepikt. Na de lovende reacties op debuut Six White Rus sians And A Pink Pussycat is er nu een opvolger: Mmm..Gumbo? Daarop is zangeres Janne Schra nog altijd de onbetwiste blikvangster die de jazzy en funky liedjes van een mooi gezicht voorziet. Tango is passie en Tangohart is een vertolking geworden van vurige passie. Elia Barcelo laat Rodrigo en Milena in de voet- sporen treden van Natalia en Diego, die rond 1920 een verbo den en fatale liefde beleven. Natalia treedt op aandrang van haar vader in het huwelijk met een bonkige zeeman. Na het overlijden van haar vader, komt het bericht dat het schip van haar kersverse echtgenoot de haven nooit heeft bereikt. Ge- dwongen door de omstandig- heden gaat Natalia op zoek naar mogelijkheden om in haar le- vensonderhoud te voorzien. Poseren als tangodanseres voor de schilder Urias is een moge- lijkheid die onverwachte gevol- gen heeft. Ook al doet Natalia zo haar best om haar eer als ge- trouwde vrouw te bewaren. Een in alle opzichten magisch boek! Elia Barcelo, Tangohart, Uitge- verij Q, 17,95 euro. Elbow brengt alweer hun vierde cd uit. The Seldom Seen Kid heet het al bum dat evenals voorgaande platen niet tot de meest toegankelijke pla ten behoort die dit jaar uit het Verenigd Koninkrijk komen overwaaien. De kwaliteit is wel weer groot, en daarmee is de band enigszins vergelijk- baar met een fenomeen als Radiohead. Ook Elbow klinkt donker, zwaar en is niet vies van wat geexperimenteer. Voor de fijnproever. Twee jaar na New Amsterdam: Live at Heineken Music Hall komt Coun ting Crows met nieuw werk. Saturday Nights Sunday Mornings is het achtste album van de Amerikanen die door de jaren (en dankzij hitsingles als Mr. Jones en Holiday In Spain met Blof) ook hier een flinke aanhang bij elkaar heeft gespeeld. De band bestaat bijna achttien jaar en heeft een cd gemaakt die uit twee delen bestaat. Thematisch laat zich dat vertalen in de zonde van de zaterdag en de spijt/verdoving van de zondagochtend. Nog zo'n oudgediende. Dan hebben we het over rockband The Black Cro wes die hun fans zo'n zeven jaar op nieuw werk hebben laten wachten. Maar eindelijk is er nu dan Warpaint, een album dat klinkt zoals je van de Crowes mag verwachten. Dat betekent dat de rock-riffs je weer om de oren vliegen, maar dit keer net iets subtieler dan voorheen. En alles ge- drenkt in een mix van country-, blues- en southern rockinvloeden. Niet heel verrassend, of het moet de religieus getinte cover zijn van Rev. Charlie Jackson's God's Got It. Al met al een even degelijke als geslaagde come back van de braertjes Chris en Rich Robinson. Woensdag 19 maart 2008 - Pagina 27 XtS&ktt j)( ctS/Ct-s t N V A I O H FOTO: PARAMOUNT ESN KWHSriF VAN SLOEU Wifi!W*rv*r>de:PUi.>T«* «ut voor EmpintFaUs VERHALEN N1EUWE VERTALING! *-j- RUSSISCHE B1BLIOTHEEK OOK SCiiO 1 ELIA BARCELO TANGOHART F i V'flff MMM; Vgw VN Sr j... iii - I'liim.i a WL His Counting Crows THE BLACK CROWES

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 27