Grootouder kleinkind concert op 2e Paasdag Bossen en op doek Room Eleven in Waterfront: jazz, pop en een vleugje folk Het leven van een anarchist Bekende namen, signeersessies schrijvershemel op Boek en Bal Kinderen of kleinkinderen kunnen naar een concert in De Doelen. foto: pr REGIO -Wat is er leuker dan met je kind of kleinkind naar een conceit te gaan? Musical Souvenir komt steeds met iets verras- sends op de planken. De orkestleden, waarvan de meesten al als kind begonnen met het bespelen van een instrument, oefenen deze hobby uit naast hun opleiding of werk. Ook deze keer be- looft het weer een succesvol en uniek concert te worden! Het viel dirigent Rien den Hartog op dat het publiek tijdens de concerten van zijn orkest Musical Souvenir (45 orkestleden) niet alleen uit volwassenen bestaat, maar ook uit kinderen, meege- nomen door hun ouders of grootouders. Ook als ze nog heel klein zijn! Dus borduurde hij daar op voort en bedacht een con cert speciaal voor ouder en kind, grootouder en kleinkind, met spanning en spel en veel filmmuziek. Aanvang concert in de Doelen: 11.00 uur op 24 maart. Kaarten kosten el 1,50 en zijn te koop bij Wegener Huis-aan-huisMedia (adressen zie colofon). Poppen met een verhaal in 'Lucky Unlucky' richt. Drie zwarte weduwen lei- den de bezoeker via een condo- leanceruimte met koffie en cake naar het torentje, waar ze een seance meemaken met een overleden schrijver. Kaarten Kaarten voor Boek en Bal kos ten 15 euro en zijn te koop bij het theater of de website www.boekenbalwaterweg.nl Het programma begint om 20 uur en duurt tot 24 uur. Deuren open om 19.30 uur. SCHIEDAM - Met de tentoon- stelling 'Lucky Unlucky' vraagt kunstenares Lisa van Noorden aandacht voor de problemati- sche situatie van kinderen in oorlogslanden. De tentoonstel- ling, die wordt ondersteund door War Child, bestaat groten- deels uit knuffelpoppen. Iedere Unlucky doll (soldaat) is gekop- peld uit een Lucky Doll uit de eerste wereld. Elk popje heeft een eigen verhaal en hoewel de wereld van beide tegenpolen mijnver uit elkaar liggen is er toch altijd weer een element dat ze bind. Het kanariepietje dat ziek is naast de levensbedrei- gende dilemma's van een oor- logskind. Pijnlijker kan het con trast niet zijn. De popjes vinden via een museum of galerie hun weg naar de beschermde veilige omgeving van een gezin. Hier- door wordt het ver-van-mijn- bed-gevoel doorbroken. De opening van de tentoonstelling vindt plaats op zondag 16 maart in Pand Paulus. Martin BrilBart Chabot en Ronald Giphart zijn zaterdag te gast tijdens Boek&Bal Waterweg. ROTTERDAM - Van Baal, het eerste toneelstuk (1918) van de revolutionaire toneelschrijver Bertolt Brecht is bewerkt en wordt gespeeld door het Rotter- damse toneelgezelschap RO Theater. De hoofdrol in Baal is een jongeman die door het le ven dendert en zich letterlijk losrukt van de moraal van zijn tijd. De jonge Baal feest, drinkt, geeft zich over aan zijn driften, houdt van mannen en van vrouwen, is dichter en anar chist. Uiteindelijk sleept hij ie- dereen mee in zijn levenslust. Baal speelt zich af in de duistere wereld van hoeren, nachtbra- kers en gokkers. Een muzikale en poetische blik in de onder- wereld. Vanaf 19 maart t/m 10 mei in de Rotterdamse Schouw- burg. Kaarten vanaf 9 euro. Baal van Bertolt Brecht is een poetische blik in de onderwereld. SCHIEDAM - De een droomt van een zalige oude dag met zeeen van tijd om te doen wat je wilt De ander huivert bij de gedachte aan aftakeling. Ouder worden en jong willen blijven is za terdag het thema van de Boek&Bal Waterweg 2008. Het regionale boekenbal speelt zich af in Theater aan de Schie en bibliotheek Stadserf. Het programma is een mix van sig neersessies, interviews en swin- gende muziek tijdens het afslui- tende bal. Grote namen uit de vaderland- se literatuur maken hun op- wachting. Midas Dekkers, Nel- leke Noordervliet en Arthur Ja- spin vertellen over hun recente werk en hoe ze aankijken tegen ouder worden en vergankelijk- heid. Hugo Borst interviewt Herman Brusselmans en ook Ronald Giphart, Bart Chabot, Martin Bril, Joris Luyendijk en Jonathan van het Reve kan je hier tegen het lijf lopen. Adriaan van Dis was uitgenodigd maar die moet verstek laten gaan we- gens een zware longontsteking. In Marcel Moring heeft de orga- nisatie een waardige vervanger gevonden. Deze maand komt een verzameling van vier novel- len uit onder de titel 'Bederf is de weg van alle vlees.' Niet alleen voor de sterauteurs van nu is plaats op Boek Bal, ook grote namen uit het verle- den komen aan bod. Voor hen is speciaal de lezershemel inge- SCHIEDAM - Bosgeztchten. stiltevens en btoemen zijn de favoriete onderwerpen van schilder Paul Sozef. Al 24 jaar oefent hij zijn hobby uit. Het schilderen heeft hij zichzelf eigen gemaakt. Om zijn techniek te verbeteren heeft hij twee jaar bij Hol- landia geschiittertl en de iaatste twaatf jaar wordt hij begeieid door Nel de Haan in de Btjenkorf in Vlaardin- gen. Recent werk van hem is vanaf 26 maart te zien op een nieuwe expositie in FOTO: GUY KOCKEN na 30 FOTO: WAR PEL F0T0: MARGI GEERUNKS

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 31