DE 6R00TSTE EN MOOISTE SHOWROOM VAN NEDERLAND VINDT U IN ROTTERDAM! E1HB Het Nieuwe Stadsblad Een nieuwe musicalcome- dy, in de stijl van de popu late film Alles is Liefde. Met een professionele cast is Verplichte figuren een Ne derlandse musical naar een idee van Alex Klaasen. Een voorstelling voor liefheb- bers van musical, muziek- theater 6n cabaret. Acteurs met een mooie staat van dienst als Jelka van Houten (Turks Fruit, Hair), Alex Klaas- sen Qan Jans en de Kinderen, The Wiz, Lang en Gelukkig) en Ellen Pieters (Kopspijkers, Wat zien ik, de musical) maken van Verplichte figuren een voorstel ling die dicht ligt bij zowel caba ret als musical. De combinatie van beide genres is in Engeland een razend populair genre. In Nederland komt het pas net van de grond. Verplichte figuren is een mozaiek van verschillende verhalen en personages door el- kaar heen, in de stijl van Woody Allen. Een bonte stoet aan grappige en tragische, leuke en rare, oude en Topregisseur De musical Verplichte Figu ren van regisseur Marcus Azzini is woensdag 26 maart om 20.15 uur te zien in For- tis Theater aan de Schie. Az zini staat bekend om zijn vemieuwende werkwijze. Zo maakte hij de Nederlandse musical Hair tot een brutale eigentijdse voorstelling. Kaarten voor Verplichte Fi guren zijn verkrijgbaar aan de kassa, telefoonnummer (010) 2 467 467 of via www.theateradschie.nl. jonge, sneue en spannende fi guren trekt voorbij. Ze kruisen elkaars pad en laten elkaar weer los, ze raken je aan en trekken verder. Net als in het echt. Eerste kus Deze gloednieuwe Nederlandse musical comedy is een komi- sche schets van de verplichte fi guren van het leven: van de eer ste kapotte knie tot het laatste Verplichte figuren is een musicalcomedy in de stijl van Alles is Liefde. liefdesverdriet, van de eerste kus tot de laatste keer naar het strand, van de eerste sigaret tot de laatste ademstoot. In de voorstelling maakt het pu- bliek kennis met twaalf totaal verschillende personages, die ieder bezig zijn met hun eigen zoektocht naar geluk en zo hun eigen vraagstukken in het leven proberen te beantwoorden. Waarom hunkert een man in een midlifecrisis naar een vrouw in konijnenpak? Waarom ga je wijn proeven bij de mait- resse van je man? En kies je je tapijt in de kleur petrol of grei- ge? Intieme musical Tussen al het musicalgeweld is Verplichte Figuren een intieme musical comedy over vriend- schap, verraad en gemiste kan- sen van de hand van tekstschrij- ver Niek Barendsen (Gooische Vrouwen, Kopspijkers, Klok- huis). Jurrian van Dongen, die onder meer teksten schrijft voor Karin Bloemen, schreef de vele liedteksten voor de voorstelling. Peter de Witte van de populaire cabaretgroep Droog Brood ver- zorgt de muziek. Te zien op 26 maart in Fortis Theater aan de Schie. Rotterdams dubbelleven Het Echt Rotterdams Theater speelde twee sei- zoenen met succes de ko- medie Weg van de Buren. Dinsdag 25 maart om 20.15 uur brengt het bekende ge- zelschap de klucht Kink in de Kabel op de planken van Fortis Theater aan de Schie. Deze klucht, geschreven door Ray Cooney en geregis- seerd door John Lanting, verhaalt over de taxi- chauffeur Sjaak Bosman, die getrouwd is met niet een, maar twee vrouwen. Zijn ge- heim komt aan het licht wanneer hij een oude dame te hulp schiet, die beroofd is van haar tasje. Het oude vrouwtje slaat echter de ver- keerde op het hoofd en Sjaak belandt in het ziekenhuis. In verwarring geeft hij zijn bei de huisadressen op en heeft hij zijn echtgenotes behoor- lijk wat uit te leggen. Op de avond vult een mystery guest de cast aan, bestaande uit Paul van Soest, Eva-Lise Geerlings, Marja Liewen, Ton van der Verlden, Victor Bottenbleij, Job Raaijmakers en Hans Breijei. Kaarten voor voorstellingen zijn verkrijgbaar aan de kas sa van het theater, geopend van dinsdag t/m zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur, (010) 2 467 467 of via www. theate- radschie.nl. Engelen biedt het GENIETKLAAR concept, dat betekent alles in I hand zoals het verwijderen van uw oude keuken of badkamer, betegelen, eventueel verleggen van leidingen enz. Uw keuken of badkamer wordt compleet werkend opgeleverd en u kunt direct genieten! MEER DAN 30 JAAR - KEUKENS TEG ELS SANITAIR Rotterdam, Industrieweg ITel. 010 - 262 07 33 Spaanse Polder (Hoek Matlingeweg) Barendrecht, Van't Hoffstraat 8, Tel. 010 - 482 52 71, Woonboulevard Reijerwaard Spijkenisse, lepenlaan 19-41, Tel. 0181 - 62 32 00, Schenkelweg (hoek Eikenlaan) www.engelen.nl Woensdag 19 maart 2008 - Pagina 34 F0T0: BEN VAN DUIN Verplichte figuren van het leven F0T0: PR ENGEL

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 34