Raggende maandagmannen Koningin Beatrix in Vlaardingen bij uitreiking Geuzenpenning m de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Daar er toch niet zo veel te beleven is op maandagavond, leent deze zich bij uitstek om je ff uit te leven. Gitaar om je nek, je maten erbij, biertje en hakken maar. FF geen gezeur van de wereld om je been, geen bomaanslagen, quizjes of om je stem slijmende sms-bn'ers. Geen gehijg en gehaast van de dagelijkse broodwinning met aange- trouwd fileleed en al je relationele sores er met rancuneuze decibellen uitraggen. Hmmm, wat zijn mannen toch heerlijk simpel. (Foto tekst: Gert Jan van Noorden, www.showdesign.nl) Eerbetoon Een jongen houdt even stil bij het Geuzenmonument. Voor de uitreiking van de Geuzenpenning zijn bloemen gelegd bij het beeld. foto: ger van veen SCHIEDAM - De gemeente Schiedam moet bewoners beter informeren over werkzaamheden in de bui- tenruimte. Dat stelt de Pv- dA-Schiedam in schriftelij- ke vragen aan het college van burgmeester en wet- houders. Volgens de PvdA communiceert de gemeente bij het maken van plannen wel met inwoners en organisaties maar stokt de com- municatie bij de uitvoering. Bij een groot aantal projecten wordt de communicatie zelfs aan de aannemers overgelaten. Daar wil de PvdA verandering in brengen door bij uitbestede werkzaamheden een paragraaf communicatie op te nemen. De PvdA wijst erop dat goede communicatie onontbeerlijk is om Schiedammers zo goed mo- gelijk te informeren en begrip te kweken voor eventuele overlast. 'Geen spa de grond in voordat communicatie heeft plaatsge- vonden', moet volgens de partij het uitgangspunt zijn. Ofwel eerst praten en dan pas aan de slag. Ook als tijdens de uitvoe ring de planning wordt veran- derd moeten omwonenden daar direct van op de hoogte worden gesteld. Daar schort het nu nog aan. Zo wijst de PvdA er op dat de website van de ge meente geen actuele berichtge- ving bevat over werkzaamhe den in de stad. De partij vraagt verder om extra aandacht voor communicatie bij overlastge- vende werkzaamheden. REGIO - De uitreiking van de Geuzenpenning 2008 bracht een internationale bemiddelaar bij buiten- landse conflicten naar de Grote Kerk in Vlaardingen. De Fin Ahtisaari moest als kind vluchten voor de Sov- jets. 'Geuzenpenning 2008' staat er op programmaboekje van de uitreiking op 13 maart. De aan- wezigheid van koningin Beatrix in de Grote Kerk geeft de toch al indrukwekkende plechtigheid een voornaam karakter. De lijn van het programma is bijna elk jaar gelijk. Het Fanfarekorps Ko- ninklijke Landmacht Bereden Wapens onder leiding van ma- joor T. Botma, plaatsgenomen in een hoek van de kerk, speelt het machtige Intrada als het ge- zelschap de kerk binnenkomt. Tot in de puntjes georganiseerd. De laureaat, de oud-president van Finland, Martti Ahtisaari, is eigenlijk een man van goud die zonder meer de Nobelprijs voor de vrede verdient. Het siert hem geweldig dat hij samen met zijn vrouw naar Vlaardingen wilde affeizen om de Geuzenpenning in ontvangst te nemen uit han- den van minister Plasterk. Tij dens de persconferentie een dag eerder legde hij uit op welke manier hij tot het houden van zijn vredesmissies is gekomen. Hij oogt vermoeid. Af en toe De Stichting Geuzenverzet 1940-1945 kent elk jaar de Geuzenpenning toe aan mensen of organisaties die zich op bijzondere wijze hebben ingezet in hun strijd voor democratic en tegen dictatuur, racisme en discri- minatie. In 1987 werd de Geuzenpenning voor het eerst uitgereikt, aan Amne sty International afdeling Nederland. Ook de Anne Frank Stichting, de Colum- biaanse politica Ingrid Be- tancourt en filmster Richard Gere (voor de International Campain for Tibet) hebben het eerbetoon ontvangen. De Stichting Geuzenverzet 1940-1945 ontleent zijn naam aan de verzetsgroep die tijdens de Tweede Wee- reldoorlog actief was in Vlaardingen en omgeving. zucht hij nauwelijks zichtbaar. Het blijkt dat de Idem voor zijn rechtvaardigheidsgevoel wor- telt in zijn jeugd toen zijn moe- der en hij op de vlucht sloegen voor de Sovjets die zijn geboor- testad Viipuri in Finland bezet- ten en hij een ontheemde werd in zijn eigen land. Voorafgaand aan de uitreiking van de penning heeft Ahtisaari in de ochtenduren nog een ont- moeting met scholieren. In de Burgerzaal van het Stadhuis stellen de VMBO-ers hun slim- me vragen die de laureaat wel weet te waarderen. Sommige doen dat in het Engels en zon der papier. Met name de vraag van een van de leerlingen of hij zou willen bemiddelen in het Palestijns/Israelisch conflict in- trigeert hem. Als de bijeenkomst voorbij is, schiet hij de jonge vragensteller nog even aan voor een nadere explicatie. Partijen moeten vooraf de bedoeling hebben vrede te sluiten, volgens hem maar ook de grote landen moe ten meewerken. De zilveren Geuzenpenning is gei'nspireerd op de Geuzenpen ning uit de Tachtigjarige Oor- log. De penning toont een af- beelding van twee in elkaar grij- pende handen als teken van verbondstrouw en een bedeltas met twee kalebassen. Laureaat De Geuzenpenning 2008 is toegekend aan Martti Ahti saari. De voormalig diplo- maat van de Verenigde Na- ties en oud-president van Finland heeft bemiddeld bij grote internationale conflic ten, waaronder Namibie en het voormalige Joegoslavie. Harmonie van lichaam en geest SCHIEDAM - Vanaf donder- dag 20 maart wordt in wijk- centrum Oost Tai Chi gege- ven Deze Chinese bewe- gingskunst is gericht op har monie van lichaam en geest. De les begint om 20 uur en duurt een uur, Kosten 10 eu ro per maand Inschrijven bij het wijkcentrum of via www.welzijnschiedam.nl. Creatief aan de slag in Oost SCHIEDAM - Wie creatief aaan de slag wil kan in wijk centrum Oost teken- en schilderlessen volgen. Deel- nemers leren geleidelijk de techniek van het tekenen en werken met houtskool en softpastels. De lessen starten donderdag 20 maart (van 20 tot 22 uur). Kosten 10 euro per maand. Dansavond Dreesplein SCHIEDAM - Kom zaterdag 22 maart naar Wijkcentrum Dreesplein voor een gezelli- ge dansavond. De dans avond gaat om 20 uur van start en duurt tot 24. De lei ding is in handen van Wil en Nico van der Sluis. Entree 1 euro. Line dance op de paasdagen SCHIEDAM Wie met de Pa- sen zin heeft om te line dan- cen kan zaterdag 22 maart terecht in Wijkcentrum De Erker. De muziek klinkt van af 19.30 en zal niet stoppen voor middernacht. De entr- ree bedraagt 2 euro. Bewegen op muziek voor senioren SCHIEDAM - Bij voldoende belangstelling start in Ont- moetingscentrum de Woud- hoek een cursus Bewegen op muziek. De bijeenkomsten zijn elke vrijdag van 12.30 tot 13.30 uur. Kosten 5,50 euro per maand (Rotterdampas 3,60 euro). Meer info of in schrijven bij de Woudhoek aan het Heijermansplein of bel: 010 - 470 95 55. WM0 voorlichting in't Centrum SCHIEDAM - In Ontmoe- tingsruimte 't Centrum, wordt donderdag 27 maart voorlichting gegeven over de WMO. (Wet Maatschappelij- ke Ondersteuning). De bijeenkomst begint om 10.00 uur en duurt tot 11.30 uur. De toegang is gratis. Vooraf opgeven via het alge- mene telefoonnummer van Seniorenwelzijn: 010 - 248 68 88. Ontmoetingsruimte Cen trum is te vinden aan de Lange Achterweg 84 (ingang tuinzijde). Workshop Rider Waite Tarotkaarten SCHIEDAM Wijkcentrum Oost organiseert i.s.m. Be- wonersvereniging Oost een workshop tarotkaarten. Dit zal plaatsvinden op zaterdag 22 maart en wordt vervolgt op zaterdag 12 april. De workshops zijn van 10.00 tot 16.00 uur en worden gege ven door Winny Stegerhoek. De kosten zijn 90,00 voor twee dagen. Neem wel zelf uw Rider Waite kaarten mee! Info bij Miranda Geervliet tel: 06-13 52 92 09. Eerst praten dan werken JT Ontheemde vredesduif DOOR FRANS ASSENBERG v Woensdag 19 maart 2008 - Pagina 41

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 41