auto'smotoren Renault geeft voorschot op nieuwe Megane Dacia Sandero in populaire klasse Volkswagen Scirocco voor betaalbare sportiviteit Lage uitstoot Hyundai Volvo XC60: najaar Suzuki A-Star Skoda's nieuwe Superb Alle motoren met turbo Lancia Delta, eindelijk gereed! Showroom Van grote patsers tot kleine mini's Het in populariteit groeiende Dacia krijgt nog voor de zomer versterking van de Sandero, een vijfdeurs op dezelfde basis als de Logan. de Weekkrant Vanaf oktober wordt de Volvo XC60 geleverd. De nieuwe SUV van het Zweedse merk biedt een aantal nieuwe vindingen op veiligheidsgebied. Er komt bij de instapdiesel een keuze uit twee- en vierwielaandrij- ving, terwijl in tweede instantie naast de krachtige T6 (285 pk) nog een nieuwe direct ingespo- ten viercilinder met turbo ver- schijnt. Prijzen vanaf 47.950 euro. Het wordt de opvolger van de compacte Alto, maar de als concept in Gen&ve getoonde Suzuki A-Star is met 3,50 me ter lengte toch een forse vijf- deurs met verrassend veel binnenruimte. De vormge- ving is uitermate jeugdig en kleurrijk. Suzuki belooft ons nu al zeer zuinige motoren met een C02-uitstoot onder de 109 g/km. De definitieve naam is nog niet bekend. Skoda zet met de nieuwe Su perb in het najaar niet alleen een wederom zeer ruim beme- ten auto neer, maar voorziet het model van een uiterst flexibele achterzijde. De vierdeurs heeft namelijk een normaai koffer- deksel, maar middels een inge- nieuze constructie kan de ach- terruit hieraan worden gekop- peld tot een heuse vijfde deur. De bagageruimte biedt 00k weer een forse inhoud. In September opent de Parijse Mondial de l'Automobile haar poorten en een van de novitei- ten aldaar is de nieuwe Renault Megane, de derde generatie al- weer. Om het publiek alvast warm te maken voor de nieuwe vormgeving, liet Renault in Geneve de Megane Coupe Con cept zien. Daarvan is een reeks details af te leiden dat we 00k op de productieversie gaan zien. Het is nog onduidelijk of er nu een driedeurs hatchback en een coupe komt, maar die laatste is in ieder geval van de partij. De- ze krijgt dan geen vleugeldeu- ren zoals de concept. Het stoere front en de V-vormige achter- mit zullen net zoals de profiel- lijn uiteindelijk wel in productie gaan. Importeur Pon probeert de nieuwe Volkswagen Scirocco later dit jaar nog onder de 30.000 euro in de markt te zetten. Na vele jaren van afwezigheid komt daarmee de coupeversie van de Golf weer terug. De auto heeft een bijzondere vormgeving met zijn lage dak en brede neus. Het front heeft geen enkele link met bestaande VW-modellen en is dus even wennen. Het interieur biedt plaats aan maximaal vier personen. De inrichting toont zeer vertrouwd, waarbij een mix gebruikt is van designkenmerken van onder meer de Golf en bij- voorbeeld de Audi TT. Volkswagen gaat de nieuwe sportieve- ling leveren met diverse moto ren, allemaal met directe inspuiting en een turbo. Benzinerijders krijgen de keuze uit de 1.4 li ter TSI met 122 of 160 pk. Ook krijgt de 2 liter turbomo- tor uit de Golf GTi met 200 pk een plaatsje in het voor- onder van de nieu- weling. En aan die- sels ontkomt men ook in dit segment niet: de au to krijgt de 140 pk leverende 2 li ter TDI met common rail inspuiting. R&l Hyundai ts druk bezig een reeks model Sen op de markt te brengen met een enorm gunstige C02-ultstoot. In Geneve liet het rnerk de 110 en 130 in de speciale i-blue urtvoering aen, Beide au to's zijn aerodynamisch ge- optimaiiseerd door een ge- wijzigde iuchtinlaat, bodem- wielkasten. Verder is de ef ficiency van de motoren ver- boogd. is er sprake van een schakelindicaior op het dashboard en zijn de auto's voorzsen van een start stop systeem. Een veriaagd onderste) en energtezuinige banden doen de rest. De 130 1.6 CRDi Wbfue stoot 106 g km aan C02 ult {110. 95 g km). Het Nieuwe Stadsblad AUTO Woensdag,19 maart 2008 1 Pagina 45 Zeker voor de Nederlandse markt voegt Dacia daarmee een belangrijk model aan haar range toe. Tot nu toe bestond de Logan als sedan en MCV. De vijfdeurs heeft een geheel eigen carrosserie met een stoere neus die doet denken aan de vorige Laguna van Renault. Niet vreemd, daar Dacia een merk van Renault is. Het in- terieur van de Sandero doet meer aan de Logan denken, daar treffen we diverse be- kende elementen. Het mo- torprogramma omvat de 1.4 en 1.6 liter 8-kleppers als- mede de 1.5 dCi in twee ver- mogensvarianten. De nieuwe Lancia Delta is definitief. De 4,50 meter lange vijf deurs komt er in verschiiiende motorvarianten, zowel benzine ais tliesel. De auto heeft een bijzondere styling en een iuxuetr- ze ingericht interieur. De bodemgroep is afkomstig van de Rat Bravo. Levering vanaf het late voorjaar.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 45