RTV< Wakkere Honden KoninS van de Maas de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad TV-gids 12:20 Veilig 1) Op maandag 24 maart van 12:00 uur tot 18:00 uur brengt Radio Rijnmond voor de 12e keer live verslag van de zoek- tocht naar 25 in de regio ver- stopte paaseieren. Dit jaar niet vanuit onze eigen studio, maar op locatie vanaf de eerste etage bij Bonn&Mees. Naast de 25 verstopte paasei eren is er ook een virtueel ei verstopt op onze website www.Rijnmond.nl. Zoek mee en maak kans op mooie prijzen. Dus jas aan, zet je radio op 93.4 FM en zoek mee met Radio Rijnmond op Paasmaandag 24 maart en vind de eieren! Nieuwe winkel Le Grand Dejeuner SCHIEDAM - Ontbijtservice Le Grand Dejeuner is ver-_ huisd naar de Sint Liduinas- traat 1 la. Het oude onderko- men werd te klein voor alle bedrijfsactiviteiten en van- wege de toenemende be- langstelling was verhuizen noodzakelijk. In de winkel- ruimte kunnen klanten te- recht voor informatie en be- stellingen. "Alhoewel wij 95 procent van de bestellingen via internet binnen krijgen, is natuurlijk ook leuk om persoonlijk contact te heb- ben met je klanten", zegt on- dernemer Charlotte Eng- bers. Ook beschikt de ont bijtservice nu over een cate- ringruimte, waarvoor al vo- lop plannen worden ge- maakt. Charlotte: "We zitten barstensvol met leuke ideeen, maar voorlopig heb- ben we onze handen vol met de ontbijten. Zeker met Pa- sen in aantocht, want met feestdagen hebben we altijd feestelijke themaontbijten." Bingo SCHIEDAM - De bingomo- len draait op woensdag 26 maart in De Blauwe Brug en De Erker. De bingo in De Blauwe Brug is tussen 10.00 en 11.30 uur en kost 3,50. Tussen 19.30 en 22.00 uur kan voor 6,50 den ronden worden meegespeeld in Wijkcentrum De Erker. SCHIEDAM -Expertisecen- trum voor senioren en par- ticipatie "Pluspunt" organi- seert in de maanden maart, april en mei het project Ontdek Elkaars Wereld. In het project maken senioren met verschillende culturele achtergronden kennis met elkaar. Ontdek Elkaars Wereld vond eerder plaats in Rotterdam. Deelnemers hadden een Antil- liaanse, Turkse, Surinaamse, Marokkaanse, Chinese, Soma- lische, Duitse, Tsjechische of Nederlandse achtergrond. Ze praatten openhartig over eetgewoonten en tafelrituelen, over gebedssnoeren en bede- vaarten, maakten gezamenlijk een wijkwandeling, hielden een sjoelcompetitie of bezochten een bijzondere plek in de wijk.In een gesprek met de 55 jarige projectleidster Anja Moll wordt snel duidelijk dat je te maken hebt met een doelbe- wuste dame die precies weet wat ze wil. Zij is geboren in Lei den en op 15 jarige leeftijd is zij al gaan werken. Voordat zij projectleidster werd bij Pluspunt te Rotterdam heeft zij een aantal jaren in de bejaar- denverzorging gewerkt. Daar kwam zij er achter dat het voor ouderen heel belangrijk is om zelfsturend te kunnen blijven. Ook al zijn ze vaak afhankelijk van anderen. Door haar erva- ring in de bejaardenzorg wilde zij meer te weten komen over de denkwijze van de verschil lende culturen onder de oude ren. Tijdens haar werk bij een senio- renadviesbureau in Delft volg- de zij een HBO niveau; richting ouderenwelzijnswerk. In 1992 zag zij een advertentie van Pluspunt en heeft direct gesolli- citeerd. Anja vertelt: "Onze doelgroep is de 55 plusser en wij proberen verbinding te leg- gen tussen mensen met ver schillende achtergronden en uit verschillende culturen. Mijn drive is dat de ouderen op hun eigen wijze ouder kunnen wor den." Tijdens gezellige bijeenkom- sten van het project wordt er kennis gemaakt met elkaars wereld. Dat kan zijn door te praten over cultuur, eten, tradi- ties en geloof met eigen meege- brachte voorwerpen. Maar het blijft niet alleen bij praten. De deelnemers maken ook hapjes uit hun land van herkomst en laten die elkaar proeven. Anja vertelt: "De gesprekken worden door getrainde gesprekleiders begeleid. Er wordt bijvoorbeeld gevraagd hoe men in het leven staat en wat men heeft meege- maakt in hun jeugd. De oude ren worden erg enthousiast en raken niet uitgepraat. Meestal vinden ze de tijd te kort". Vroeger maakte je vaak een praatje met elkaar op straat. Tegenwoordig lijkt het alsof iedereen zich terugtrekt in het eigen hokje en langs el kaar heen leeft. Vooral seni oren kunnen hier last van hebben. Om hier iets aan te doen start op donderdag 3 april het project Ontdek El kaars Wereld. De bijeen- komsten vinden plaats in de 4 Molens. Deelname is gra tis. Aanmelden bij Anja Moll van Pluspunt, tel 467 17 11. Vindt u een ei? Wakkere Honden is het nacht- programma van Radio Rijn mond. Iedere donderdag-, vrijdag- en zaterdagnacht tus sen 12 en 2 uur presenteert een Rijnmond-medewerker zijn eigengemaakte program- ma. Iedere keer anders, iedere keer verrassend. Maar in ieder geval: elke keer met liefde ge- maakte radio. Met aanstaande zaterdag 22 maart Reinoud Roemer achter de knoppen. Wanneer Reinoud Wakkere Honden doet, wordt het stee- vast „Hitparadio" Rijnmond: twee uurtjes vol leuke hitfei- tjes, anekdotes, radiofrag- menten en muzikale krenten uit de hitparadepap. Stem dus af op Radio Rijn mond 93.4FM. Ieder weekend tussen 12 en 2! Nog een aantal weken tot de eerste aflevering van Koning van de Maas is te zien op TV Rijnmond. De komende weken stellen wij u alvast voor aan een aantal van de hoofdrolspelers. Aziz is de beste vriend van JJ Ko ning en wil graag met hem een bedrijf beginnen in ouderwets parlevinken. Dit tot grote woede van Jaap. Als het ze eindelijk lukt om buiten weten om van Jaap een pand te huren in de Rotterdamse haven kan hun ge- luk niet meer op en kunnen de zaken beginnen. Maar was dit wel de juiste keus van Aziz? Het is een van de spannende ver- haallijnen uit het dertiendelige Rotterdamse regiodrama. Aziz wordt gespeeld door Fouad Mourigh. Koning van de Maas. Vanaf 30 maart iedere zondag op TV Rijnmond! Kijk op www.koningvandemaas.nl voor meer informatie. Aziz ziet een bedrijf met JJ wel zitten. Woensdag 19 maart 2008 - Pagina 63 mf ijnmond MAANDAG 17 MAART 17:00 Rijnmond Nieuws en Weer 17:30 Sport 17:50 Wegwerken DONDERDAG 20 MAART 17:00 Rijnmond Nieuws en Weer 17:30 Sport 17:40 Veilig VRIJDAG 21 MAART 17:00 Rijnmond Nieuws en Weer 17:30 Sport 17:40 Dave on Stage ZATERDAG 22 MAART 11:00 Moois 11:15 hh Making of....Koning van de Maas 11:45 Op Zuid 12:05 Europa in Zuid-Holland 12:20 Veilig DINSDAG 18 MAART 12:35 Dave on Stage 17:00 Nieuwsweek 17:25 Moois 17:45 Meelopers 18:00 In het Theater 18:20 hh Dave On Stage 18:40 Feyenoord TV ZONDAG 23 MAART 11:00 Moois 11:15 hh Making of....Koning van de Maas 11:45 Op Zuid 12:05 Europa in Zuid-Holland 12:35 Dave on Stage 17:00 docu De Verhuizing (deel WOENSDAG 19 MAART 17:00 Rijnmond Nieuws en Weer 17:30 Sport 17:40 Europa in Zuid-Holland 17:50 SMAAK Eieren zoeken Ontdek elkaars wereld DOOR RINUS VAN TIEL 17:00 Rijnmond Nieuws en Weer 17:30 Sport 17:40 Op Zuid

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 63