St Radboud speelt met goede buur Harpe Davids geeft theaterconcert winckelaer Twee keer illegaal kappen op zelfde terrein 249,- any Paashaas of iiskonyn Theekastje Ms Jones met afneembaar dienblad, H80xB72xD44cm de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad In de speeltuin het Eiland aan de Vlaardingerdijk werd tussen de winterse buien door naar paasei- tjes gezocht. Even kwam een waterig zonnetje tevoorschijn. De paashazen van Thuis Op Straat be- zochten ook Groenoord, Spaland en de Blauwe Brug en hipten daarna rillen weer naar huis. Wie nu een rondje door Schie dam fietst, zal gedesorienteerd van zijn fiets stappen. Met man en macht is de laatste weken ge- werkt om zoveel mogelijk bo- men te kappen voor het broed- seizoen. Neem het nieuwe par- keerterrein van het Vlietland Ziekenhuis of rond de sportvel- den in het Harga park, de oude begraafplaats langs de Vlaardin gerdijk en het terrein van ver- pleeghuis DrieMaasStede. De Groenelaan is deze week nog aan de beurt. De houthak- kers moeten alleen nog even kij- ken of er geen broedsels in de bomen aanwezig zijn anders gaan de 26 linden en een peer gewoon om. De Poldervaart vereniging al melding gemaakt van illegale kap bij het Vlietlandziekenhuis en we hebben nu ook opnieuw illegale kap geconstateerd op het Excelsior terrein in het Beat- rixpark. Van een zorgvuldig kapbeleid is natuurlijk geen sprake meer. Twee keer illegaal kappen op hetzelfde terrein is vragen om moeilijkheden. De gemeente moet zich herbezin- nen. Schiedam gaat met het groen, te lichtzinnig, onzorgvul- dig en met weinig respect om. Milieudefensie Schiedam wilde aangifte doen van illegale kap op het Excelsior terrein. Maar kan dit niet omdat dit niet in de APV is vastgelegd. Een ambte- naar gaf toe dat de gemeente niet kan handhaven, kan geen sancties opleggen of iets af- dwingen. Het is nu wel duidelijk dat het kapbeleid van de gemeente van geen kanten deugt. De her- plantplicht van het Excelsiorter- rein van verleden jaar is ook nog steeds niet uitgevoerd. Milieu defensie gaat hier zelf op toe- zien dat dit daadwerkelijk gaat gebeuren. Filmhuis SCHIEDAM - Het Film huis draait donderdag de klassieker 12 Angry Men. Vrijdag en zaterdag is My Blueberry Nights te zien. Aanvang 21 in de Nieuw- straat 12. Kaarten kosten 7 euro. 12 Angry Men is een klassie- ke rechtbankfilm uit 1957 met Henry Fonda in de hoof- drol. De spanning tussen de twaalf tot elkaar veroordeel- de juryleden wordt vakkun- dig opgevoerd, tot het ver- lossende einde. Regisseur Sidney Luis gefascineerd door de rechtspraak, het po- litieapparaat en de rol van het menselijk geweten. My Blueberry Nights Na een verbroken relatie be- sluit New Yorkse Elizabeth (Jones) een reis door Ameri- ka te maken, op zoek naar de ware betekenis van liefde. Onderweg ontmoet ze men- sen van wie het verlangen naar liefde nog veel groter lijkt te zijn dan het hare: een depressieve politie-agent, zijn eigenaardige en emotio- neel vervreemde vrouw en professioneel gokster Leslie, die alien op een bepaalde manier hun grootste liefde in het leven hebben verloren. SCHIEDAM- Muziekvereniging St Radboud geeft vrijdag 28 maart een bruisend orkest met harmonievereniging St Caecilia uit Schipluiden. Het concert in de Ark aan de Zwaluwlaan in Schiedam-Noord begint om 20.15 uur, de zaal is open om 20.00 uur. Het concert is voor ie- dereen gratis toegankelijk. Dit concert is heel speciaal omdat beide blaasorkesten in topvorm verkeren en zij beide de strijd met andere orkesten aangaan. St Caecilia is enkele weken gele- den op concours geweest en heeft daar een ffaaie eerste prijs gehaald en het orkest van St Radboud gaat op 6 april op con cours in Etten Leur. Beide or kesten zijn dus in een bruisende vorm. Dit Delfland Concert is een goede gelegenheid om bei de orkesten te beluisteren. Voor de pauze speelt muziekvereni ging St Radboud onder leiding van Martijn Krijnen en na de pauze is muziekvereniging St Cecilia onder leiding van Wil- lem van Zee te beluisteren. De stukken die gespeeld worden zijn geent op verre landen. St Radboud speelt o.a. de compo- sitie "the Golden City" van Jan Bosveld. In dit stuk heeft de Ne- derlandse componist een mooi muzikaal portret gemaakt van de stad Praag, SCHIEDAM - Christelijke mu ziekvereniging Harpe Davids- Schiedam geeft zaterdag haar jaarlijks theaterconcert voor donateurs en belangstellen- den organiseren in Theater aan de Schie. Het harmonie- orkest o.l.v. de nieuwe dirigent Maron Teerds, het B-orkest (opleidingsorkest) o.l.v. Tijn Kemps, de drumfanfare o.l.v. Andre Leer en de twirlteams "The Yellow Rainbows" o.l.v. Sylvia en Charlotte de Jong zullen met grote inzet aan de ze avond meewerken. De avond begint om 19.30 uur en zal tot ongeveer 22.30 uur du- ren. Vanaf 19:00 speelt het B- orkest bij de inloop ook al in de Foyer. Voor de muzieklief- hebbers is er heel veel te ge- nieten: zo zal voor de pauze door het harmonieorkest en de eigen fluitsolist Wim Ver- keek het Concertino van Ceci- le Chaminade ten gehore ge- bracht worden, Na de pauze staat voor het orkest o.a. mu- ziek van de film Pirates of the Caribbean op het programma Kaarten bestellen (7,50 euro) bij tel. 010-449 15 91 of ver- koop aan de zaal (10 euro). INTERIEUR LIFESTYLE Woensdag 26 maart 2008 - Pagina 10 Bijl in het groen! DOOR FRED VAN DER DRIFT (MILIEUDEFENSIE) Wij jagen u op de kast!! Showroom Strijen, Chr. Huygenstraat 3, 3291 CN Strijen, Showroom Breda, Kruisvoort 22, 4814 RZ Breda, Langs de Ettensebaan op de woonboulevard Breda, www.winckelaer.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 10