I 9. 5 I S Start KWH-meting april 1 KWH Woonplus Kort Voor de huurder Energielabel voor woningen In de wijken Theaterproductie 'Parels van Nieuwland' Woonstad Schiedam I spreekuren Voor de huurder Voldoet de dienstverlening? Unit Noord Unit Nieuwland B.H. Gretelaan Unit Stad Bewonersavond Groenoord Jaarplan Woonplus -cfc cb Vanaf 1 januari 2008 moeten eigenaren van woningen en andere gebouwen bij verkoop of verhuur een energielabel overhandigen aan de koper of huurder. Voor huurwoningen van een woningcorporatie geldt 1 januari 2009 als ingangs- datum. Woonplus start in april met het opstellen van de energielabels. De Europese Unie wil de uitstoot van broeikasgassen terugdringen. Er is afge- sproken dat het energieverbruik van ge bouwen verbeterd moet worden. Het energielabel is een maatregel om dit te bereiken. Het energielabel voor woningen is verge- lijkbaar met het label voor witgoed en auto's. Het geeft met de klassen A tot en met G aan hoe zuinig een woning is. Klasse A is het zuinigst en klasse G het minst zuinig. Als huurder hoeft u voor het energie label niets te doen. De labels worden bepaald aan de hand van de gegevens die Woonplus van de woningen heeft. In enkele gevallen moet een woning worden bezocht. De huurder ontvangt dan van tevoren een brief. A C» 0» Meer informatie? Kijk op www.energielabel.nl en www.vrom.nl voor meer informatie. Wordt u snel en vriendelijk geholpen als u Woonplus belt? Is de informatie over klussen in uw huurwoning duidelijk? Handelt Woonplus uw verhuizing netjes af? Net als voorgaande jaren gaat het Kwaliteitscentrum Woningcorporaties Huursector (KWH) deze en vele andere vragen beantwoorden. De KWH-meting begint in april. Mogelijk wordt ook uw bijdrage aan dit onderzoek gevraagd. Een vragenlijst voor huurders vormt een belangrijk onderdeel van het onderzoek. Het KWH stuurt de vragenlijst naar een steekproef van het huurdersbestand van Woonplus. Ontvangt u een vragenlijst van het KWH? We verzoeken u dan om die vragenlijst in te vullen en met de antwoordenvelop terug te zenden. Daar- mee draagt u bij aan het onderzoek van het KWH of Woonplus nog aan de kwali- teitsnormen voldoet en met recht het 'KWH-huurlabel' draagt. Behalve met de vragenlijst, onderzoekt het KWH de dienstverlening door al het informatiemateriaal van Woonplus te controleren, zoals de brochures, brieven en informatie op de website. Verder wordt ons kantoor namens het KWH gebeld en bezocht door 'mystery guests' om de klantvriendelijkheid in de prak- tijk te testen. Woonplus bezit al sinds 2002 het KWH Huurlabel. Om het label te behouden moet op alle gemeten onderdelen minimaal een 7 worden behaald. In augustus krijgt Woonplus het rapport van het KWH. Maak kennis met kwaliteit Advertentie actueel aanbod Woonplus ontwikkelt een mix van woningtypen in verschillende prijs- klassen. Zo kunt u bijvoorbeeld ook bij ons terecht voor huurwoningen in de vrije sector en koopwoningen, zowel bestaande bouw als nieuwbouw. Het aanbod en hoe u zich voor die woningen kunt inschrijven is al enkele jaren te vinden op de website 'Woon stad Schiedam'. Sinds kort plaatst Woonplus ook regelmatig een adver tentie in deze krant met het actuele aanbod. Ook in deze editie is een advertentie te vinden met daarin bij voorbeeld koopwoningen aan het Bachplein, de Brouwerstraat, het Hon- nerlage Gretepad en de Hoofdstraat. Te huur: driekamerappartementen in 'Het land van Belofte' in het centrum. Bekijk voor meer informatie de adver tentie 'Actueel Woonaanbod' en de website www.woonstadschiedam.nl. In Nieuwland wordt hard gewerkt aan een theaterproductie: 'Parels van Nieuwland'. Het wordt een grote productie, dus er zijn niet alleen 'spelers' nodig, maar ook 'denkers' en 'doeners'. Morgen buigt de denktank zich over de thema's die zijn verbonden aan de voorstellin- gen: armoede, jeugd identiteit en opvoeden doorgroeien. De eerste workshop voor 'de spelers' is op 12 maart geweest. Nu is het de beurt aan 'de denkers'; zij werken de thema's verder uit en gaan in op de publiciteit, de vormgeving en het vervolg na de voorstellingen. De organisatie zoekt nog meer enthousi- aste spelers, jong en oud. Ook 'doeners' kunnen zich nog aanmelden. Zij zijn de helpende handen vooraf. Denk daarbij aan de inrichting van de ruimtes en het bouwen van decors. Of heb je talent als fotograaf of videomaker, dan ben je na- tuurlijk welkom om al het spektakel vast te leggen. Het is de bedoeling dat in ok- tober tijdens twee weekenden de voor stellingen worden gespeeld. Meer weten of meedoen? Bel met Anne- marie Kort via: 06-14982605. Onze complexbeheerders zijn de ogen en oren van Woonplus en van uw buurt. Zij spreken bewoners aan op zaken als bet op verkeerde dagen buitenzetten van huisvuil, zij controleren regelmatig of er goederen of vuil in de openbare ruimte van complexen staan en voeren kleine reparaties uit.Vragen of opmerkingen? Bezoek het spreekuur! Van Beethovettplein Di. en do: 10.00 tot 10.30 uur Kantoor onderbouw Van Beethovenflat Groenoord-Midden Woensdag: 14.00 tot 15.00 uur B. Verhallenplein 50 a/b Groenoord Midden C Di: 10.00 - 12.00 uur en do: 12.00- 14.00 uur L. Zimmermanplein 55a Groenoord-Zuid Di. en do: 14.00 tot 15.00 uur Willem Pijperstraat 31a Heijermansplein Bachplein Di. en do: 09.00 tot 9.30 uur Begane grond Heijermansflat Woudhoek Straussplein Di. en do: 10.00 tot 11.00 uur Lisztplein 241a Ma t/m do: 13.00 tot 14.00 uur B.H. Gretelaan 263 Nolenslaan Ma. t/m do: 13.00 tot 14.00 uur Min. Donkerstraat 11 Troelstralaan Ma. t/m do: 13.00 tot 14.00 uur Troelstralaan 83 Centrum di.: 15.30 tot 16.30 uur do.: 10:00 tot 11.00 uur Bagijnhof 20 Oost di.: 10.00 tot 11.00 uur do.: 8.30 tot 9.30 uur Wattstraat 35 West di.: 8.30 tot 9.30 uur do.:15.30 tot 16.30 uur Kortlandstraat 11a Zuid di.: 14.30 tot 15.30 uur do.:10:00 tot 11.00 uur Oude Maasstraat 14 De voorbereidingen voor het Groenoord Zomerfeest 2008 zijn gestart. Wilt u mee- denken of meehelpen? Op 1 april, vanaf 18.00 uur, vindt er een eerste bewoners avond plaats in de Blauwe Brug om de op- zet te bespreken. Voor meer informatie: Afdeling Leefbaar- heid, Unit Noord: 010-2045102. Wilt u op de hoogte blijven van de werk- zaamheden van Woonplus? In het jaarplan voor 2008 van Woonplus, staat de koers en de aandachtsgebieden voor dit jaar. Het plan staat nu ook op www.woonplus.nl in de rubriek 'Woonplus Algemeen Op de hoogte blijven'. Colofon Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalin- gen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie Richard Hegeman (eindredactie) Redactieadres Postbus 25, 3100 AA te Schiedam Telefoon: 010- 2045262 E-mail: rhe@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op dinsdag 29 april.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 13