Muzikale krachttoer in Huis te Poort Idols openen VL. stival Logge Scapino presenteert 'TWOOLS' Boodschappen, verlangens en oerdrift in x3 llcspkunst Verrassende treinreis van Speelman en Speelman Cabaret Theater Betoverd recital van Mariana Izman SCHIEDAM - De pianiste Ma riana Izman sluit vrijdag 28 maart de Westvest concertserie af met een klinkend recital. Iz man wordt gezien als een van de grootste talenten in Neder- land. Deze pianiste weet haar publiek te binden en te betover- en. Op het zeer gevarieerde slot- programma staan werken van Beethoven, Schumann en De bussy. Het afsluitende stuk is het zelden ten gehore gebrachte Images van Debussy. Niettemin wordt het stuk door velen ge zien als een meesterwerk en een typisch voorbeeld van het Im- pressionisme. Uitgerekend Iz man kan het gelijk van de ken- ners bevestigen met haar verfij- nde talenten. Aanvang 20.15 uur in de West- vest90-kerk aan de Westvest in Schiedam. Kaarten kosten 15 euro en zijn te verkrijgen bij de VW, Boekhandel van Leeuwen en Post Scriptum in Schiedam en direct voor aanvang in de kerk, mits niet uitverkocht. Het ensemble Ausoia begeleidt violiste Mira Glodeanu bij de Rozenkranssonates, die lange tijd als onspeelbaar te boek stonden. SCHIEDAM - Lange tijd golden ze als onspeelbaar: De Rozen- krans- of Mysteriesonates van de Boheems-Oostenrijkse com- ponist Heinrich Ignaz Franz (von) Biber (1644-1704). Inmiddels maken ze de sonates deel uit van de canon van de vir- tuoze vioolmuziek maar een li ve uitvoering door een violist blijft uitzonderlijk. De Roem- eense violiste Mira Glodeanu en ensemble Ausoia wagen zich 4 en 5 april aan deze krachttoer in de Schiedamse Oud-Katholieke Kerk't Huis te Poort. In drie op- eenvolgende concerten op vrij- dagavond ('Nativite'), zaterdag- morgen ('Passion') en zaterdag- middag ('Resurrection') wordt het leven van Maria verklankt, met de kralen van de rozen- krans als leidend motief. De overtuigende wijze waarop Bi ber de gebeurtenissen en emo- ties in muziek heeft weten te vertalen, maakt de reeks tot een hoogtepunt in de muziekge- schiedenis. Voor ieder van de vijftien delen, moet de viool an- ders worden gestemd. Deze zo- genaamde 'scordatura'-tech- niek maakt allerlei klankcombi- naties en overgangen mogelijk die in een normale stemming niet haalbaar zouden zijn. No-theater Om het mystieke aspect van de Rozenkranssonates in een bre- dere context te plaatsen heeft Ensemble Ausonia de Japanse theatermaker Masato Matsuura uitgenodigd, die een aantal de- monstraties geeft van het eeu- wenoude, gemaskerde No- theater. De combinatie van de westerse en oosterse mystiek geeft de concerten een bijzon- dere extra dimensie. Tussen beide concerten op za- terdag wordt een uitgebreide lunch. Kaarten kosten 25 euro (vrijdag), 60 euro (zaterdag) en 80 euro (heel de serie) zijn ver- krijgbaar bij Boekhandel J.S. van Leeuwen, Post Scriptum en De- cokay Van Loenen in Schiedam.- Of bel met Ad van der Kouwe, tel 06 511 721 00 Martine Kennis, Arjen van Zalinge en Marijn de Langen zor- gen voor een gevarieerde avond in De Erker. foto: pr SCHIEDAM - Drie voorstellingen op een avond. Dat is het con cept van x3 Kleinkunst op zaterdag 29 maart in wijkcentrum De Erker in Schiedam. Martine Kennis, Marijn de Langen en Arjen van Zalinge zorgen voor een gevarieerde avond uit. Martine Kennis doet in 'Ogenblik' haar boodschappen voor vanavond, maar is eigenlijk al bezig met de boodschappen voor morgen. Ze raakt verwikkeld in een speurtocht. In Radio-stilte zingt Marijn de Langen liedjes. Deze liedjes over grote verlangens, grote blunders en grote inzichten. Maar ook kleine vergissingen, kleine plantjes en Anke. Bml is de titel van het programma van Arjen van Zalinge, dat gaat over het verlangen van de niet-praktiserende oerman en andere gezonde verlangens. De drie voorstellingen duren elk circa 30 minuten. Aanvang 20.30 uur (zaal open vanaf 19.30 uur) en kaarten kosten 7 euro. VLAARDINGEN - Het VL.Log- gerfestival heeft Idols flnalisten Nikki, Nathalie en Charlene we ten te strikken voor de opening van het evenement. Op vrijdag- avond 20 juni geven ze gedrieen een spetterend optreden op het Grote Visserijplein aan de Ko- ningin Wilhelminahaven in Vlaardingen. De organisatie is daamaast voor het voorprogramma in onder- handeling met de band Arsene met als zangeres de Vlaardingse Idols 3 finaliste Marescha. De optredens van deze kersverse sterren gaan vooraf aan een theatraal openluchtspektakel in en om de Koningin Wilhelmi nahaven. Deze enig overgeble- ven kleinschalige overslagha- ven speelt de hoofdrol in het programma. Nikki, Nathalie en Charlene komen 20 juni naar Vlaardingen voor de opening van het VL.Loggerfestival. foto: pr Muziektheatertweeluik door het 0T over jonge mensen en oorlog en vrede FOTO: MAARTEN EVENHUIS ROTTERDAM - Met TWOOLS International slaat Scapino een nieuwe weg in, Namelijk die van een sa- menwerking met een aan- tal grote internationale dansgezelschappen. Elk is gevraagd om een jonge veelbelovende choreograaf voor te dragen. Resultaat is non-stop dans m.m.v. cho- reografen van grote Interna tionale dansgezelschap pen. Twools. 2 t/m 5 juni, Rotterdamse Schouwburg. Reserveren: www. schouw- burg.rotterdam.nl FOTO: PR FOTO: ESMEE VAN LOON

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 27