Nieuwe verkeersregels per 1 april 2008 Daar kun je mee komen de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - Hoe komt het dat vreemdelingen en detentie in een adem worden genoemd? Is het terecht om vreemdelingen zonder enige vorm van proces gevangen te zetten? De Schie- damse Raad van Kerken organi- seert op vrijdag 28 maart een Stadsgesprek rond het thema Vreemdeling en detentie. Ieder- een is om 20 uur welkom in de Bibliotheek Stadserf om aan het gesprek deel te nemen. Aanleiding tot het Stadsgesprek is de aanwezigheid van een detentieboot in de Merwehaven op de grens van Rotterdam en Schiedam. Bekend is inmiddels dat deze boot in de loop van dit jaar gaat verdwijnen. Maar de politiek van het gevangen zet ten van illegalen in onze maat- schappij verandert vooralsnog niet. Alle reden om eens goed met elkaar hierover door te pra ten, vindt de Raad van Kerken. Bij het Stadsgesprek zorgen drie deskundige inleiders voldoende gespreksstof. Dit zijn Anton van Kalmthout (hoogleraar Vrij- heidsbeperking in vreemdelin gen- en straff echt), Fred van Iersel (hoofdaalmoezenier Jus- titie) en Piet Boekhoud (Direc- teur Albeda College Rotter dam). Het gesprek staat onder leiding van de Schiedammer Frans de Jong. De Raad van Kerken Schiedam organiseert het Stadsgesprek in samenwerking met Bibliotheek Waterweg. De activiteit is on- derdeel van het project 'De ze- ven werken van barmhartig- heid', een meerjarig project van de gezamenlijke kerken. Jongerendisco in wijkcentum Oost SCHIEDAM- Jongeren aan Zet van SWS houdt zaterdag 29 maart van 20.00 tot 23.00 uur een jongerendisco in Wijkcentrum Oost. Deze dis co voor en door jongeren wordt een keer per maand georganiseerd en voor 1,50 kun je dansen op muziek ge- draaid door DJ Fabian. Legi- timatie is verplicht. Landschap in een middag SCHIEDAM - In een middag een landschap leren schilde- ren. Dat kan zondag 30 maart op de Bob Ross works hop in wijkcentrum de Er- ker. Kosten 29,50 euro en in- schrijven bij het wijkcen trum. Kinderdisco in Zuid SCHIEDAM - Op zaterdag 29 maart houdt SWS Kinder- werk voor alle kinderen van groep 1 t/m 8 een gezellige disco in wijkcentrum Zuid. De kinderen van groep 1 t/m 4 zijn van 18.00 tot 19.30 uur van harte welkom en voor 2,00 mogen zij dansen en krijgen zij drinken en chips. Kinderen van groep 5 t/m 8 kunnen voor 1,00 van 20.00 tot 21.30 uur swingen. Paranormale bijeenkomst SCHIEDAM - Wijkcentrum de Erker opent woensdag 2 april de deuren voor een pa ranormale bijeenkomst. Be- zoekers zijn welkom tussen 20 en 22.30 uur. Entree be- draagt 5 euro. Woensdag 26 maart 2008 - Pagina 35 Kerken praten met de stad "Hee moppie, hebbie een vuurtje voor me?" "Zo, kan je niks originelers verzinnen? Mn 06 krijg je toch met. Heb je zin om met me uit te gaan." "Job, zout ff op ja, ik ben bezig, anders stop ik jou ook in die bak en je mag hier geeneens parkeren." "Nah lekker ben jij, doei dan.""Waarom zei je dat nou Dahwas toch een leuke jon- gen." "Ja dat wel, maar ik hap niet meteen." Ja maar nu istie weg." Hihi, heb je dat busje gezien? Ik weet lek ker waar hij werkt." (Foto tekst: Gert Jan van Noorden, www.showdesign.nl) LAA66TE 5NELHEIP 6El.PT J Wat verandert er voor u? Per 1 april 2008 verandert een aantal verkeersregels. Hieronder de belangrijkste wijzigingen. Bromfietsers 45 km/uur op de rijbaan Op de rijbaan mogen brom fietsers en gemotoriseerde gehandicaptenvoertuigen voortaan 45 km/uur rijden. Dat is veiliger, omdat deze snelheid beter aansluit bij de snelheid van de auto's op de weg. Let wel op, want op het (brom)fietspad is en blijft de maximumsnelheid voor bromfietsen en gehandi captenvoertuigen 30 km/uur binnen de bebouwde kom en 40 km/uur daarbuiten. De maximumsnelheid van de snorfiets blijft 25 km/uur. Op de stoep of het voetpad mogen gemotoriseerde gehandicaptenvoertuigen niet harder rijden dan 6 km/uur. Dit in verband met de veiligheid van de voetgangers. voieeNS mijn fWVISATIBSVSTeEM /VWS IK HIBR 1ZO Skaters ook op het fietspad Behalve op de stoep of het voetpad mogen skaters voortaan ook op het fietspad. En als er geen fietspad of stoep is, mogen skaters op de rijbaan. Speciale dagrijlichten mogen aan Sommige auto's hebben speciale 'dagrijlichten' die bedoeld zijn om de auto over- dag beter zichtbaar te maken. Automobilisten mogen die lichten nu ook gebruiken. Mistlampen Als de mistlampen en de dimlichten aan de voorzijde van de auto tegelijk branden, bestaat de kans dat je verblind wordt door de reflectie van je eigen dimlicht. Daarom hoeven de dimlichten niet meer aan als de mistlampen branden. Passagiers vervoeren op echte zitplaats U mag passagiers in de auto alleen vervoeren op een echte zitplaats, die gemaakt is voor het gebruik door volwassenen tijdens het rijden. Passagiers mogen dus tijdens het rijden niet zitten op een gei'mprovi- seerde zitplaats of een zitplaats voor gebruik bij stilstand, zoals een zitbank in een camper. Er zijn uitzonderingen, bijvoorbeeld het vervoer van kinderen tot 1,35 meter op een standaard of achteraf ingebouwd bankje in een stationwagen en passagiers die gebruikmaken van een rolstoel. Tijdelijke verkeerstekens gaan voor Bij wegwerkzaamheden staan vaak tijdelijke verkeerstekens op het wegdek. Die gaan boven andere verkeerstekens op de weg. Matrixborden gelijk aan gewone verkeersborden Elektronische verkeersborden (matrixborden) boven of naast de weg die bijvoorbeeld een maximumsnelheid aangeven, hebben voortaan dezelfde betekenis als 'gewone' verkeersborden. Maar staat op het matrixbord een andere maximumsnelheid dan op het verkeersbord dan geldt het bord met de laagste snelheid. Nieuw vlak op het wegdek: het puntstuk In de nieuwe verkeersregels komt een nieuw woord voor: 'puntstuk'. Dit is een vlak op het wegdek op de plaats waar wegen zich splitsen of bij elkaar komen. Puntstukken mogen, net als verdrijvings- vlakken, niet gebruikt worden. Daarop is een uitzondering. Als een puntstuk in een spitsstrook ligt, mogen de bestuurders die deze spitsstrook volgen, over het puntstuk heen rijden. Tot slot: gordels om! Bovenstaande verkeersregels gaan in per 1 april 2008. Er gaat er ook nog een op 1 mei in. In auto's die op alle plaatsen gordels hebben, mogen niet langer meer inzittenden worden vervoerd dan er gordels zijn. Er zijn nog meer nieuwe verkeersregels in de maak. Die gaan naar verwachting in de loop van volgend jaar in. Daarover leest u tegen die tijd meer. Meer informatie: www.verkeerenwaterstaat.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 35