Gemeentearchivaris zoek Kethelgevoel KyMST<§H®[]TT w Uitnodiging KEUKEN KANPIOEN IS STEimAUS de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Woensdag 26 maart 2008 - Pagina 3 Onderwijs Zelf ontdekken en doen SCHIEDAM - De eerste Daltonschool werd aan het begin van de vorige eeuw gesticht door de Amerikaanse Helen Parkhurst. Zij stelde dat kinderen het meest leren door zelf te ontdekken en te doen in plaats van te reproduceren wat de leerkracht heeft voor- gezegd. Het zelfstandig werken en samenwerken maar ook de eigen verantwoordelijkheid zijn binnen het Daltononderwijs belangrijke vaardigheden. De Schiedamse openbare Daltonba- sisschool de Klinker is de eerste in Nederland die een Dalton peuterspeelplaats aan haar onderwijsaanbod toevoegt. Nata- scha Zwanenburg heeft drie kinderen op de Klinker en is erg te- vreden over de resultaten. "Kinderen leren hier goed plannen en zijn over het algemeen heel zelfstandig", vertelt ze. "Dat is een groot voordeel als ze naar het vervolgonderwijs gaan. Bo- vendien werkt die zelfstandigheid thuis door en dat vind ik als ouder erg fijn." maar erg ingewikkeld moet het allemaal niet worden. "Op deze leeftijd is het belangrijk dat kin deren onbekommerd kunnen spelen. Daar leren ze uiteinde- lijk het meeste van." SCHIEDAM - Gemeentearchi varis Laurens Priester duikt op donderdag 3 april in het verle- den van Kethel. Hij verzorgt dan in Bibliotheek Noord aan het Bachplein een lezing onder de titel Van Kethel naar Schiedam- Noord. De inhoud gaat over Kethel tot aan de annexatie in 1941 en over het gaandeweg verdwijnen van het plattelands- karakter door de stadsuitbrei- dingen. Hierbij moet gedacht worden aan de onteigeningen en de grootschalige woning- bouw in Tuindorp Kethel, Groe- noord, Woudhoek, Spaland en Sveaparken. Het gevolg hiervan was dat Kethel van de borden verdween en het gebied als Schiedam-Noord wordt aange- duid. Wat is er nog over van het lan- delijke karakter en de histori- sche dorpskem? Bestaat er nog een Kethelgevoel? Dat zijn vra- gen die Laurens Priester hardop stelt. Misschien dat er onder de bezoekers 'echte Kethellappers' zijn die kunnen helpen bij het beantwoorden hiervan. Overi- gens kan het publiek voor en na de lezing de tentoonstelling over Het Kethelgevoel bezichti- gen. Deze expositie wordt tot 6 mei in Bibliotheek Noord ge- houden. De lezing Van Kethel naar Schiedam-Noord op don derdag 3 april begint om 20.15 uur. De toegang is gratis. Passage praat over gif in en om huis SCHIEDAM -Een toekomst zonder gif is het onderwerp op de maandelijkse thema- bijeenkomst van de chirste- lijk-maatschappelijke vrou- wenbeweging Passage. Da- gelijks wordt een ieder ge- confronteerd met met giftige chemische stoffen in huis en omgeving. Deze zitten in heel veel producten die we dagelijks gebruiken b.v. ge- zichtscreme, shampoo, deodorant, schoonmaak- middelen. We weten vaak niet wat de schadelijke ge- volgen zijn voor ons, onze kinderen en ons milieu.. Toos Draisma helpt ons deze avond milieubewuster en veiliger om te gaan met che mische stoffen in de huis- houding, maar ook kritisch te kijken naar mogelijkheden voor alternatieven. De the- ma-avond is op donderdag 27 maart in de Stuurhut aan het Nijhoffplein 21. Aanvang 19.45 uur. Nieuwsgierig naar Passage? Kom eens langs en proef de sfeer. Doktersrecept op ZOS radio SCHIEDAM - De eerstvol- gende uitzending van Dok tersrecept op ZOS-radio is op donderdag 3 april van 20 tot 22 uur. (99.0 fm kabel of kanaal 870 digitaal). Dit hele jaar zal dokter van de Griendt (huisarts) elke uit zending een specialist van het Vlietlandziekenhuis uit- nodigen om te praten over nieuwe ontwikkelingen bin nen zijn/haar vak. Verder natuurlijk de vaste onder- werpen Wat heerst er in Schiedam, Uit de pers, Kran- tenknipsels en tips van onze dokter. Vragen stellen kan tijdens de uitzending 010- 4260000 of van tevoren via doktersrecept@john-wei- mar.nl Inloopconcert Grote Kerk SCHIEDAM - Het inloop concert in de Grote Kerk wordt zaterdag 29 maart ver- zorgd door het Gerefor- meerd Kerkkoor Zwijnd- recht. Het koor staat onder leiding van Cor de Haan en wordt aan het koororgel be- geleid door Edwin Vooijs. Naast zang zijn er ook enkele instrumentale stukken op piano en koororgel te belui- steren. De aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. 'Is dementie erfelijk' in Alzheimercafe SCHIEDAM - Elke eerste dinsdag van de maand is er het Alzheimercafe. Dit is het trefpunt voor mensen met dementie, hun familieleden en andere belangstellenden uit Vlaardingen, Schiedam en omstreken. Dinsdag 1 april is er weer een bijeen- komst. Neuroloog Dr. Sonia Rosso van het Erasmus Me- disch Centrum gaat in op de vraag of dementie erfelijk is. Naast de gegeven informatie beidt het Alzheimercafe ruimschoots de mogelijk- heid voor bezoekers om vra gen te stellen op het gebied van dementie. De toegang en koffie zijn gratis. Vooraf aanmelden is niet nodig. De zaal gaat open om 19.00. Om 19.30 start het programma. De bijeenkomst vindt plaats in 'De Brasserie' van ver- pleeghuis Zonnehuis aan de Dillenburgsingel 5 te Vlaar dingen. Tandprothetische Praktijk Veringmeier W Deze week bij Stichting Welzijn Schiedam Wijkcentrum De Blauwe Brug Wijkcentrum Dreesplein Zaterdag 29 maart Vrijdag 28 maart Workshop Magnetisme Jongeren discussie avond Tijd: 10.00 - 16.00 uur Over diversiteit discriminatie Kosten: €37,50 incl. lunch Tijd: 19.00 - 21.30 uur Kosten: gratis Wijkcentrum De Erker Vrijdag 28 maart Salsa proefles Tijd: 20.00 - 21.00 uur Kosten: gratis Zaterdag 29 maart X3 kleinkunst Wijkcentrum Oost Tijd: 20.30 - ca. 22.30 uur Zaterdag 29 maart Kosten: 7,00 Jongeren disco Tijd: 20.00 - 23.00 uur Zondag 30 maart Kosten: 1,50 Vrij dansen 40+ Tijd: 20.00 - 24.00 uur Kosten: 2,50 Wijkcentrum zuid Zondag 30 maart Zaterdag 29 maart Landschap schilderen Kinderdisco Punk 4 t/m 7 jr. Tijd: 13.00 - 17.00 uur Tijd: 18.00 - 19.30 uur Kosten: 29,50 Kosten: 2,00 incl. drinken en chips Woensdag 2 april Zaterdag 29 maart Paranormale bijeenkomst Disco Gothic en Punk 8 t/m 12 jr. Tijd: 20.00 - 22.30 uur Tijd: 20.00 - 21.30 uur Kosten: 5,00 Kosten: 1,00 Voor adressen en meer informatie zie www.welzijnschiedam.nl Aan (oud)medewerkers, stagiaires, bestuursleden, ouders en kinderen van Peuterspeelzaal krekeltje. Marinka Vis gaat't Krekeltje verlaten. Na 14,5 jaar als peuterleidster te hebben gewerkt gaat Marinka een nieuwe uitdaging aan. Ze heeft een andere baan. Omdat we haar niet zomaar willen laten gaan, bent u welkom op een kindvriendelijke receptie in De Erker op maandag 31 maart van 15:30 tot 17:30 uur uit je winst! DELFT, Leeuwenstein 31 (Woonboulevard, naast de Gamma) tel 015-2855777 ROTTERDAM, Stadionweg 37a (tegenover de Kuip, naast Vervat) tel 010-4796911 sen missie Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Implantaatprotheses Dagelijks geopend van 08.30-16.30 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 www.klikgebilschiedam.nl fc#WELTMEISTER KOCMEk# 15-20% GOEDKOPER DAN ANDERETOPMERKEN Kijk voor overlge adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl of bel 0800-1536.

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 3