Het gaat weer zonnig worden de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad Peter d'Hamecourt is een van de bekende Vlaardingers die meedoet foto: leendert jansen REGIO - Het afscheid wordt zwaar... maar aan de ande- re kant ook weer licht. Het sportpark 'De Vijfsluizen' wordt op verschillende lo- caties in Vlaardingen uitge- zwaaid en bijna alle lokale beroemdheden zullen een bijdrage leveren. Het spek- takel heet 'De Laatste Ron de' en is een initiatief van musicus/organisator Ben van der Linden. Het afscheidsfeest begint op zondagmiddag 1 juni bij de Pol- derpoort in Vlaardingen met het sportprogramma 'De zomer van 62' met als hoogtepunt de schrafschoppenwedstrijd om de 'Gouden scheenbeschermer' met oud-spelers van een groot aantal semi-profclubs uit de competitie van 1961/1962. Ver- der optredens van sportcory- feeen als schaatser Rudie Lie- brechts, judoka Mark Huizinga en bokslegende Louis van Sin- deren. Muziek is er The Ama- Sterren Veel, heel veel bekende Vlaardingse gaan een bijdra ge leveren aan het spektakel 'De Laatste ronde. Een klei- ne greep: Pepijn Gunneweg (Ashton Brothers), Gerard van den Berg (presentator), Fungus (folkgroep), Peter d'Hamecourt (Rusland cor respondent NOS Journaal), Sjoerd Pleysier (acteur). Ast- rid Kersseboom (nieuwsle- zeres), Mary-Lou van Stenis (actrice), Marjolein Keuning (actrice/zangeres zing Stroop wafels, Shantykoor Vlaardingen, Bas van Toor en uit Voile Borsten. Donderdag 12 juni is er een voorstelling in de Stadsgehoor- zaal met onder andere Delia Bo- siers, Nicole Philomena, Fred Piek en Marjolein Keuning. Ver- der interviews met prominente Vlaardingers door Astrid Kers seboom en Peter d'Hamecourt. In de begeleidingsband onder meer drummer Arno van Nieu- wenhuize, trompettist Koos van der Hout en saxofonist Jan de Ligt. Film Vanaf September zijn er exposi- ties door de hele stad. Bijvoor- beeld in het Visserijmuseum 'Van haring tot industrie' en bij het Streekmuseum 'De geschie- denis van het sportpark. Van woensdag 10 tot en met 12 September is er in de hal van de Vijfsluizen een film te zien over het park. De grote slotavond is op 13 Sep tember op het sportpark. In het kader van open Monumenten- dag kunnen overdag de gebou- wen worden bezocht, is er de Fortuna-collectie van Rien Stolk te zien en het Codarts Circus Arts Aacdemy houdt er open huis. Tijdens de avond wordt ook de DVD 'De Laatste ronde op weg naar morgen' gepresen- teerd, met veel historisch beeld- materiaal en bijdragen van een ongeevenaarde reeks aan Vlaar dingse coryfeeen. Een uniek sportpark is helaas niet meer maar De Laatste Ron de luidt een mooi stukje ge- schiedenis op een zeer fraaie wijze uit. Nieuw onderkomen De Molukken SCHIEDAM - In aanwezig- heid van wethouder Maar- ten Groene is vrijdag het nieuwe onderkomen van De Molukken in gebruik geno- men. De Molukken is gespe- cialiseerd in het bewerken, verpakken en leveren van kruiden en specerijen en richt zich op import en ex port. De Molukken levert door heel Nederland maar ook de scheepvaart is een specifieke sector. De Moluk ken bestaat ruim 100 jaar en is ongeveer 40 jaar geleden vanuit Rotterdam naar Schiedam verhuist alwaar het haar intrek heeft geno- men in het monumentale pand Tuinlaan 76-78. Het werd steeds moeilijker deze huisvesting te laten voldoen aan eisen van hygiene, voed- selveiligheid en arbo. In nauw overleg met de ge- meente is het bedrijf er in 2006 in geslaagd een nieuwe locatie te vinden aan de Nieuw Matthenesserstraat 71 in Schiedam. Daar is een pand gerealiseerd van ruim 1000 m2 dat voldoet aan alle eisen ten aanzien van milieu, arbo en voedselveiligheid. Hiermee kan de werkgele- genheid van 23 personen worden veiliggesteld. Boven- dien past deze verhuizing prima in de plannen tot re- constructie van het indus- triegebied Nieuw Mathenes- se. En tot slot krijgt de ge- meente hierdoor mogelijk- heden om naar een meer passende bestemming voor het vrijkomende pand te zoeken, waarvoor inmiddels in samenwerking met de ei- genaar plannen in ontwikke- ling zijn. Heren polo Dames slip Dames T-shirt Dames T-shirt Dames zonnebril Kinder zonnebril aterpistool 'State Met pomp Zonnebril hoesje VOOR ADRESSEN KIJK OP WWW.ZEEMAN.COM NL Week 13-2008. Alle cwtbiedingen zolong de voorraod strekt. Woensdag 26 maart 2008 - Pagina 47 Laatste ronde van sportpark DOOR GER VAN VEEN Maat S-XXL Maat XS-1 I Maat S-XXL Maat S-XL Diverse model len "**1 Diverse model len In 3 kleuren textistSupers

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 47