centrum Schiedam TAKKO vrijetijdsmode C&A krijgt twee 'voordeuren' nnwjjMin Het Nieuwe Stadsblad Koopzondag in de binnenstad Curiosamarkt weer terug op Broersveld Column Schiedam in de vaart Het is 25 maart en nog winter. De fluisterboot vaart aan mijn kantoor voorbij. Het zijn de eerste tekenen van het voor- jaar. In de lente heeft alles het in zich om alles te veranderen. Denk aan de bloeiende bol- lenvelden. Ook in Schiedam gaat er iets veranderen. 1 De Hoogstraat, Werk aan de Winkel is gestart; een gemeen- te-initiatief dat de binnenstad een opstap biedt om te verbe- teren. 2 De informatieavond van woensdag 19 maart over de toekomstige ontwikkelings mogelijkheden van de zieken- huis locatie aan de B.K. Laan Het eerste onderwerp is een lang voortgaand verhaal. Eige- naren en ondernemers, ge- bmikers van de panden, kun- nen op soepele voorwaarden gebruik maken van subsidies. Het tweede verhaal gaat over het luisteren van de gemeente naar haar burgers. Voor het eerst wil de gemeente voordat het een programma van eisen voor de toekomstige bouw opstelt, weten wat de omwo- nenden willen. Hartstikke goed dit initiatief. Burgers wil len dat er zo dicht bij de stad een op kwaliteit ingezette woonfunctie komt. Laat Schiedammers die in die wijk hun wooncarriere willen ma ken of voltooien die kans krij- gen. Gemeente, zet in op be- houd van de burger die al wat voor zijn of haar stad heeft be- tekend. De vraag is er, de wo- ningen die in die wijk leegko- men van de doorstromers vin- den gredg nieuwe eigenaren. Daar ben ik zeker van Een nieuwe groei en bloei voor Schiedam. Wim van der Eijk. Makelaar in Schiedam. Manager Rent" Christiaan is zeer tevreden met de nieuwe look van C&A in het ABC Complex. Colofon TAKKO Vrijetijdsmode is een goede aanvuiling op het aan bod in de binnenstad. Er is een nieuwe internationale kledingketen neergestreken in Schiedam. De naam is TAKKO en je kunt ze vinden in de Nieu we Passage. Manager Astrid Pol is blij met de vestiging in Schie dam. "Ik denk dat wij een goede aanvuiling zijn op de bestaande winkels in de stad. Wij bieden mode in het middensegment en de klant vindt bij ons een uitste- kend artikel voor een goede prijs. Bovendien brengen wij mode voor het hele gezin." TAKKO is geen nieuwe kleding keten. Het bedrijf bestaat 25 jaar en heeft zo'n 1200 vestigingen. TAKKO zit op de benedenver- dieping van de Nieuwe Passage naast Free Record Shop. SCHIEDAM - Ze hebben niet al- leen een nieuwe ingang maar ook nog eens een nieuwe store- manager. C&A gevestigd in het ABC complex aan de Lange Kerkstraat heeft sinds kort een hele nieuwe look. Rene Christi aan, de nieuwe manager, is zeer tevreden met de renovatie. "Het is heel luxe dat we nu twee ingangen hebben. De oude, in het ABC complex, en nu ook een nieuwe aan de straat." De ingang is onmiddellijk aange- slagen bij het winkelende pu- bliek. En ziet er dan ook fantas- tisch uit, en is tevens een aan- winst voor de straat. "Door de kassa naar achteren te verhuizen ontstaat bovendien een mime doorloop waardoor mensen met kinderwagens en rollators ook uit de voeten kun- nen," aldus Rene. "De winkel is door de renovatie wel wat klei- ner geworden maar daar mer- ken onze klanten weinig van want de opzet en aankleding is juist veel ruimtelijker." De nieu we storemanager spreekt van 'een kleiner maar leuker con cept'. De opzet doet verder wel heel vertrouwd aan en is herkenbaar voor C&A. Veel klanten zijn daardoor nu al vergeten hoe de winkel er een paar maanden ge- leden uitzag. De collectie van C&A is vanouds heel breed. Er is kleding van baby tot oma, en C&A blijft goed inspelen op de snel wisselende modetrends. Op je gemak snuffelen tussen oude boeken en andere leuke spullen. Vanaf komende zondag is de curiosamarkt weer elke koopzondag te vinden op het Broersveld. SCHIEDAM - De z»ndagse curiosamarkt is vanaf ko mende zondag weer hele- maal terug. Voor veel Schie dammers betekent dit een gezellige toevoeging aan de koopzondag. Van april tot en met november kan men iedere koopzondag weer slenteren langs de leuke kraampjes op het Broers veld. Het evenement is wel in handen van een andere exploitant. Me- de door het teruglopen van de kwaliteit van de markt, vorig jaar, is er besloten een andere exploitant aan te trekken. Yvon ne Bos en haar organisatiebu- reau Marbo Promotions zullen dit jaar zorg dragen voor de cu riosamarkt. Yvonne zit met haar bedrijf in Rotterdam en van daaruit worden vele activitei- ten, evenementen, jaarmarkten en braderieen voorbereid. "Jaarlijks worden er honderden markten door het hele land door ons georganiseerd." Het organisatiebureau heeft ook oog voor de kleintjes. "Er wordt tijdens de markten ook altijd iets georganiseerd voor kinde- ren. Dat kan een simpele draai- molen zijn maar ook springkus- sens, een ritje op kameel- of po- nyrijden zijn activiteiten waar we bij de organisatie de hand niet voor omdraaien". Curiosamarkten zijn heel popu- lair bij het winkelend publiek en verspreidt over Nederland zijn er dan ook veel van deze leuke, gezellige en knusse markten te vinden. "Wij moeten wat Schie dam betreft nog even de kat uit de boom kijken," aldus Yvonne, "We hebben eigenlijk nog geen idee hoe het zal lopen. Het is meestal zo dat wij het concept aanpassen aan de behoeften van het publiek en dat kan voor iedere stad weer anders zijn." Ruim veertig kramen verwacht Yvonne in ieder geval op het Broersveld komende zondag, die allemaal vol zullen liggen met een zeer gevarieerd en aan- trekkelijk aanbod aan antiek, curiosa en oude boeken. Veel leuke oude spullen en te koop tegen betaalbare prijzen. De kramen zullen ook dit jaar weer met de rug naar de winkels toe staan. "Daar hebben we voor gekozen want er moet ook brandweer of ambulance door de straat kunnen rijden." Yvon ne weet dat het succes van de zondagsmarkt mede afhangt van het weer. Het winkelend publiek nodigt ze uit om zeker even een kijkje nemen op deze gezellige markt, want er is voor een ieder iets te vinden. "As de weergoden nu ook even een beetje willen meewerken dan wordt de zondagsmarkt zeker een geslaagd evenement." Ondernemen in Schiedam Ivana van der Donk runt met haar echtgenoot Frank nu al weer zo'n anderhalf jaar het kunstwinkeltje't Walvis. Het ligt een beetje verscholen in de Brandersteeg maar de liefheb- bers van sierraden, glas, schil- derijen en keramiek weten het feilloos te vinden. "Ik ben Tsje- chische", vertelt Ivana, "daarom hebben we ook een ruime col lectie Tsjechisch glas in de col lectie." Voor Frank van der Donk was het wel even een omschakeling. "We hebben vroeger een cam ping gehad in de Belgische A- dennen. We wilden eigenlijk dolgraag weer terug naar de stad want we misten de cul- tuur." Frank en Ivana willen kunstenaars een podium bie den. "We zoeken wel een be- paalde kwaliteit maar volgen niet echt een bepaalde stro- ming." Geke van Genechten is vaste klant bij't Walvis. "Ik hou van mooie dingen om me heen en heb hier al veel gekocht. Bij- voorbeeld mooi glaswerk en daarvoor kun je hier ook goed terecht maar ze verkopen ook hele aparte tassen." Geke zou graag meer van deze initiatie- ven binnen de stadsgrenzen zien ontstaan. "Het zou leuk zijn als Schiedam een hele cul- turele stad wordt." Woensdag 2 april 2008 - Pagina 10 Komende zondag is het weer en lunch is aile gelegenheid koopzondag in de binnenstad in een van de vele gezellige van Schiedam. Voor het pu- horecagelegenheden in de bliek een uitstekende gele- stad. Neem ook eens een genheid om gezellig te win- kijkje bij de curiosamarkt op kelen en iekker te slenteren het Broersveld, waar leuke door het sfeervolle historisch koopjes te vinden zijn tegen centmm. Voor een drankje een schappelijke prijs. Deze pagina is tot stand gekomen onder verantviroordelijkheid van de Stichting Centrummanagement Schiedam. Tekst: Marianne van Velzen Foto's: Roel Dijkstra en Marianne van Velzen Eindredactie en vormgeving: Wegener Huis-aanhuisMedia Snuffelen op de koopzondag

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 10