Berbercultuur in werk van Abttoy Gemeente Schiedam is papieren tijger Genieten van een optimale nachtrust? Exclusief bij LinkerLisse - Ergosleep ergosleep ri? ATTC urlmllj LinkerLisse ray/an Het Nieuwe Stadsblad Vanaf 10 maart kunt u uw persoonlijke slaap-dna® bij ons laten meten! www.linkerlisse.nl SCHIEDAM - Het werk van de kunstenaar Abttoy is van 4 april tot 2 juni te zien in bibli- otheek Stadserf en Noord. De kunstenaar is geboren als M'hammed El Bettoui (1963) in A1 Hoceima in Marokko. Hij studeerde algemene kunst in Fes en beeldende kunst en ge- schiedenis aan de universiteit in Aix en Provence, Frankrijk. Uit protest tegen de arabise- ring veranderde hij zijn naam in de Berber-variant Abttoy, een naam die hij in Marokko niet mag gebruiken. Sinds 1991 verblijft hij in Nederland. De Berbercultuur komt pro minent terug in zijn werk als schilder, cartoonist en dichter. Zo schrijft en zingt hij Berber- teksten in de band Thidrin. Abttoys satirische spotpren- ten en karikaturen verschijnen onder meer in het blad Con trast. In 2007 werden zijn schilderijen geexposeerd in het Onentaals Instituut voor Kunst Cultuur De Levante random het thema de kleur van de Maghreb. De schilde rijen zijn te zien in bibliotheek Stadserf en Noord tijdens de openingsuren. SCHIEDAM - De Rekenkamer- commissie hekelt de trage gang van zaken waarmee de ge meente Schiedam verbeterin- gen doorvoert. Voor het derde jaar op rij heeft de Rekenkamercommissie Schiedam-Vlaardingen de Pro- grammabegroting van de ge meente Schiedam aan een na- dere analyse onderworpen. On der de titel "Op papier zijn we er klaar mee" is een aantal bevin- dingen en aanbevelingen uitge- bracht. Na drie jaar en drie rapporten is een aantal voor de handliggen- de aanbevelingen nog niet doorgevoerd. De Rekenkamer commissie concludeert dat een belangnjke oorzaak is gelegen in het feit dat de gemeenteraad geen harde eisen stelt aan het college van Burgemeester en Wethouders. Maar ook niet echt kritisch is bij de presentatie van de begroting en ook niet bij de programmarekening, dit is de jaarrekening van de gemeente. De Rekenkamercommissie stelt in het rapport dat de gemeente- lijke organisatie wel werk heeft gemaakt van vernieuwing en verbetering, maar dat het een papieren tijger blijft. Vandaar het devies van de Re kenkamercommissie "op pa pier zijn we er klaar mee". SCHIEDAM - Het is een doordeweekse dag in de Hoogstraat. Schiedammer Gerard Janssen loopt met een stapel protestpamflet- ten onder zijn arm en spreekt voorbijgangers aan. Na vier jaar lang procede- ren hoop hij op een beetje publieke steun. Voor Gerard Janssen is het de laatste strohalm om zijn rechts- gevoel te laten zegevieren. A1 vier jaar lang is hij dag en nacht in de weer met zijn strafzaak en voorlopig is het einde nog niet in zicht. Het begon in november 2003 met een 'ruzie in de rela- tionele sfeer'. "Mijn vriendin ging er met een ander vandoor", is alles wat Gerard erover kwijt wil. Er waren bedreigingen en een vechtpartij. Over de vraag wie er begon of schuld had, zullen ongetwijfeld meerdere lezingen bestaan. Maar dat is niet waarom Gerard Janssen nu pamfletten uitdeelt. Hij is verbolgen dat hij vanaf zijn aanhouding al min of meer schuldig werd bevonden. Het gevoel kreeg dat zijn verhaal niet serieus werd genomen. Gesjoemel Binnen de kortste keren was hij verwikkeld in een strafproces waarin heel de wereld zich te gen hem leek te keren. Hij ver- wijt de politie met zijn aangifte te hebben gesjoemeld. Drie ver- sies van het verbaal, die hij op het bureau stiekem onder zijn Gerard Janssen deel pamfletten uit in de Hoogstraat. Na vier jaar procederen hoopt hij op een beetje publieke steun. foto: Roa dukstra jas stopte, moeten dienen als bewijs daarvoor. Ook de men- sen die hem moesten helpen, gaven niet thuis. Zijn eerste ad- vocaat verwijt hij grove nalatig- heid en ook de tweede advocaat wees hij de deur. Hij diende een klacht tegen de tweede advocaat in bij de De- ken van Advocaten. Toen hij vond dat die zijn zaak onnodig ophield, wendde hij zich tot de Raad van Discipline. Het heeft alles weg van een Don Quichot- te, met dit verschil dat de molen nu eens verslagen werd. De Raad van Discipline gaf hem namelijk gelijk en deelde een waarschuwing uit aan de toen- malige Deken. "Dat was 1-0. Het eerste puntje", zegt Jans sen. In zijn stem klinkt geen spoor van blijdschap of over winning. Eerder vastberaden- heid. Hij heeft zich opgemaakt om de zaak tot op het bot uit te vech ten. Hoeveel rechtzaken daar ook nog aan te pas mogen ko- men. Het betoog over zijn zaak is nauwelijks te volgens vanwe- ge de juridische termen die hij er en passent doorheen gooit. Waarom laat hij het niet ge- woon los? "Ik ben in mijn rechtsgevoel aangetast en dat is een groot goed. Vroeger ben ik vakbondsman en stakingsleider geweest. Ik kan niet tegen on- recht. Mijn hele familie trou- wens niet. Het moet altijd wor- den uitgepraat. Dag en nacht ben ik met deze zaak bezig, het laat me niet meer los. Ik voel me verraden en dat doet pijn." Het heeft hem zover gedreven dat hij ook pamfletten is gaan uitdelen bij het bureau aan het Bijdorpplein. 'Ten onrechte veroordeeld, dwaling, valsheid in geschrifte en verduisteren processtukken', bijten de letters van het papier. "Als ze een aan- klacht tegen me indienen, geeft me dat de kans om mijn verhaal te doen bij de rechter. Maar dat doen ze natuurlijk niet." Onze medewerkers zijn speciaal voor het Ergosleep programma opgeleid. Kanaalstraat 94-98, gratisparkeren, telefoon 0252 4145 41 Goudsesingel 213-221, gratis parkeren, telefoon 010 414 69 00 teetage, Watermanweg 117B, telefoonoio 220 1444 vormgevers van slaapkwaliteit Woensdag 2 april 2008 - Pagina 12 Vechten tegen de molens DOOR MARK KIVIT IN LIJN MET UW SLAAP-DNA *zolang de voorraad strekt. Vraag naar de actie- voorwaarden in de winkel. ergosleep auptng hiilsta SI svedex Gauche Collection beddinghouse

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 12