I 1 i Sportweek in water Voorzitter Hermes DVS zet een boompje op Groenoord heeft geen kind aan Westlandia Wilso heeft verbouwing achter de rug Spaland zet de versnelling tandje terug de Weekkrant Het Nieuwe Stadsblad F dramatisch maar is het volgens Herben VFC kent de spelregels SCHIEDAM - Een team van VFC werd eindwinnaar van de spelregelwedstrijd, die werd georganiseerd door de Schiedamse Scheidsrech- tersvereniging. De Vlaar- dingse equipe (met Bas van Oers, Bob Snoeij, Rick Ro- meijn en Evan Mavris) scoorde 235 punten en bleef WK 20 punten voor. Het tweede team van VFC werd derde met 200 en SVDPW vierde met 165. Bas van Oers (VFC) was met 105 punten individueel de beste. FC Utrecht test Stefan van Waas SCHIEDAM - SWSMC- jeugdspeler Stefan van Waas speelde gisteren een test- wedstrijd bij FC Utrecht. Hij was uitgenodigd door hoofd scouting Nol de Ruiter, die ooit ook trainer bij SW - toen het nog betaald voetbal speelde - is geweest. Degradatie voor Haiga SCHIEDAM - Het is Harga niet gelukt om de laatste zaalwedstrijd winnend af te sluiten en daarmee zijn hachje te redden in de twee de klasse. De korfballers ver- loren met 15-12 van Con- ventus. Harga werd al snel op achterstand gezet en mis- te daama de kracht om terug te vechten. Dankzij een zege op OJC'98 speelde NKVzich veilig en verwees Harga naar een van de twee degradatie- plaatsen. Ook ODI, dat al veilig was, won niet. De vier- deklasser ging met 7-15 ten- onder tegen Gemini. Miquel Willemsen in het nieuwe interieur van Wilso mannenmode in Hof van Spaland. foto: pr Vanguard. "Ik woon zelf in Sve- aparken en ken veel tweever- dieners die in Schiedam niet konden slagen." Door een nieu we indeling is de winkel over- zichtelijk. Voorin is de vrijetijds- kleding te vinden, achterin han- gen de colberts, kostuums, stroopdassen en overhemden. "Elke kast is een wereld op zich, waarmee je natuurlijk ook kan combineren. Een linnen colbert past uitstekend bij een nette broek maar op een spijkerbroek wordt het een heel ander jasje", legt Miquel uit. Omdat de mees- te mannen niet van shoppen houden heeft Wilso een com- pleet assortiment, inclusief schoenen, ondergoed en derge- lijke. Achter in winkel is een kin- derhoek ingericht met televisie en Playstation. Zo hebben de ouders hun handen vrij om rus- tig te winkelen. "Mijn opa is in 1937 begonnen in Rotterdam- Zuid. Dertig jaar geleden heeft mijn vader deze zaak geopend. Ik ben dus de derde generatie. Hiermee zijn we klaar voor 75- jarigjubileum." SCHIEDAM - 'Kennelijk is de ene boom de andere niet'. Met die woorden begint de voorzit ter Will van Wijk zijn column in het verenigingsblad van Her mes DVS. 'Enerzijds constateren we, dat het ontmantelen van twee bo- men in Sportpark Thurlede de kop van een buitengewoon des- kundig en gerespecteerd direc- teur van de Dienst Sport en Re- creatie (Jan van Vugt, red.) kost- te. Anderzijds stel ik vast, dat in sportpark Harga en vooral in de omgeving van Dierentehuis Hargahoeve eenzeer groot aan- tal bomen tegen de vlakte gaat. Was dit echt nodig, zo vraag ik me af. Als twee bomen voldoen- de zijn om een directeur weg te sturen, dan ligt hier bij wijze van spreken genoeg munitie om een heel gemeentebestuur weg te sturen. Echter, de politiek zwijgt in alle boomaarden. Nee, de politiek gaat zich nu echt met sport bezig houden. Wethouder Daskalakis schrijft namelijk, dat de nota 'Sport be- weegt' moet worden geactuali- seerd. Het spreekt vanzelf, dat daarbij rekening wordt gehou- den met wensen van de ge- meenteraad. Geen idee welke wensen dat zijn en op welke praktische kennis die wensen zijn gebaseerd. Ons zijn niet zo lang geleden bomen met gouden horens be- loofd, maar vervolgens bleef het stil.' SCHIEDAM - Wilso man nenmode in Hof van Spa- land heeft een ware meta- morfose ondergaan. De smaakvol ingerichte winkel bedient zowel 'trendy twee- verdieners' als 'nette heren'. SCHIEDAM - De Schiedamse zwembaden staan tot en met zaterdag 5 april in het teken van de Nationale Sportweek. Dat le- vert aardige acties op, zoals het niet heffen van inschrijfkosten bij ClubAqua en Volwassen- De verbouwing heeft zes weken in beslag genomen. "Geen schroef is blijven zitten. De voorpui, plafond, vloer en heel de inrichting zijn vernieuwd", vertelt eigenaar Miquel Willem sen. Het resultaat is een frisse en jonge uitstraling. Ook de collec- tie is deels verjongd, mede door de nieuwe merken Lacoste en zwemmen en 2 voor de prijs van 1 op een los bad tijdens banen- zwemmen. De verenigingen, die van beide banen gebruik maken mogen 5 april tussen 13 en 16 uur in Bad Groenoord de- monstraties geven. Quintus versloeg Spaland zondag in sportpark Kethel met 0-3. SCHIEDAM - Het lijkt alsof SC Spaland even aan het afblazen is en zich prepareert op de tweede maal, dat ze de compe- titie via een periode weten te verlengen. Vorig jaar ging het meteen in de eerste nacompetitie-wedstrijd al fout en zover willen ze het nu niet laten komen. 'Is dat de re- den waarom jullie de laatste we ken acht van de negen punten hebben ingeleverd', is de logi- sche vraag aan Marco Herben. De aanvoerder draait er niet om heen. 'We zijn niet ingedut noch leunen we achterover, maar nu we weten, dat we toch geen kam- f pioen meer kun- - nen worden en een goede afloop afhankelijk is van de nacompetitie hebben we de versnelling wat tandjes terug gezet. We werken dus toe naar de wedstrijden die nog volgen en proberen daarnaast om alles heel te houden.' Dat er recent eerst van Full Speed en daarna van Quintus verlo- ren werd, lijkt niet. 'Verliezen van de lijstaan- voerder is sowieso geen schan- de, maar op de keeper be- schouwd was die nederiaag niet eens terecht. We waren nota be ne de betere ploeg. Hetzelfde geldt eigenlijk ook voor het ver- lies van zondag tegen Quintus. Waar we in voorgaande wed strijden weinig moeite hadden met scoren, valt het de laatste tijd voorin een beetje dood. Kansen genoeg, alleen wordt ze nu gemist.' Spa land heeft nog twee regu- liere wedstrijden te gaan: uit tegen HMC en -. thuis tegen Schiplui- den. Woensdag 2 april 2008 - Pagina 21 SCHIEDAM - Groenoord zet- da, een voortreffelijke wed- te de zegetocht tegen West- strijd af. Portas zorgde voor landia voort en trakteerde de 0-2, Mendes voor 0-3 en Naaldwijkers in eigen huis op Boukhari voor 0-4. Westlan- een 3-7 nederiaag. De Schie- dia knokte zich nog wei terug dammere leverden. geeoacht tot 2-4. maar Groenoord liet door de trainers-in-opleiding zich niet verder afbluffen en Marvin Pires en Khalid Aich- haalde de winst btnnen. Een metamorfbse Spaland ingedut? DOOR GERARD S. VERVER

Het Nieuwe Stadsblad | 2008 | | pagina 21